- Reklama -
Banner

8 roślin i 900g marihuany na własny użytek: Od dziś w stanie Minnesota marihuana jest legalna

Posiadanie oraz uprawa marihuany do celów rekreacyjnych przez dorosłych w stanie Minnesota od dziś jest legalne. Legalizacja marihuany dla dorosłych nadeszła po zatwierdzeniu ustawy przez lokalnych polityków niecałe trzy miesiące temu.

Na sprzedaż rekreacyjnej marihuany w autoryzowanych przez władze stanu sklepach trzeba poczekać jeszcze ponad rok, chociaż co najmniej dwie społeczności Indian Amerykańskich planują być pierwszymi jurysdykcjami regulującymi sprzedaż rekreacyjnej marihuany w Minnesocie już w tym miesiącu.

30 maja, Gubernator Minnesoty, Tim Walz, podpisał ustawę legalizującą rekreacyjną marihuanę, dołączając do 22 innych stanów USA, które zalegalizowały marihuanę dla dorosłych. Ustawa o legalizacji marihuany, która została zatwierdzona przez władze Minnesoty 20 maja, pozwala dorosłym w wieku 21 lat i starszym na używanie marihuany rekreacyjnie i na posiadanie do dwóch uncji marihuany (~56g) w miejscu publicznym, począwszy od 1 sierpnia.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Nowe Regulacje w Zakresie Posiadania i Hodowli Marihuany

Nowe prawo legalizuje również posiadanie do dwóch funtów (~900g) marihuany w prywatnym miejscu zamieszkania i domową uprawę marihuany przez dorosłych w wieku 21 lat i starszych. Zgodnie z tą ustawą, dorosłym będzie wolno uprawiać do ośmiu roślin konopi indyjskich w domu, w tym cztery dojrzałe, kwitnące rośliny.

Ustawa o legalizacji marihuany w Minnesocie również legalizuje działalność komercyjną związaną z konopiami indyjskimi. Regulowana sprzedaż marihuany dla dorosłych rozpocznie się po opracowaniu i zatwierdzeniu zasad przez Office of Cannabis Management, nową agencję państwową stworzoną przez ustawę. Nowa agencja będzie również regulowała marihuanę do celów medycznych i produkty pochodzące z konopi indyjskich.

Kiedy Rozpocznie Się Sprzedaż Rekreacyjnej Marihuany?

Państwowe agencje wyznaczyły maj 2024 roku jako datę rozpoczęcia przyjmowania wniosków o sprzedaż marihuany dla dorosłych, zgodnie z raportem Minnesota Public, z przewidywanym rozpoczęciem sprzedaży w sklepach w styczniu 2025 roku.

Gdy tylko regulowana sprzedaż rekreacyjnej marihuany rozpocznie się, dorośli będą mogli kupić jednorazowo do dwóch uncji (~56g) marihuany, ośmiu gramów koncentratu marihuany i produkty jadalne zawierające do 800 miligramów THC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować