- Reklama -
Banner

Medyczna marihuana – 6 historycznych faktów

Chociaż medyczna marihuana jest nielegalna w wielu częściach świata, to jej zastosowanie jako leku sięga tysięcy lat.

Podczas gdy debaty nad legalizacją marihuany są coraz bardziej popularne, wielu nadal kwestionuje wartość marihuany w leczeniu różnych dolegliwości, jednak jak pokazują poniższe fakty, historia zna jej jaśniejszą stronę.

 

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

1. Najwcześniejszy zapis o medycznej marihuanie pochodzi ze starożytnych Chin.

W 2037 roku przed naszą erą, chiński cesarz Shennong napisał książkę o medycznym zastosowaniu marihuany w leczeniu wielu schorzeń. Według starożytnych chińskich tekstów, marihuana była używana na zaparcia, reumatyzm, artretyzm i roztargnienie.

Co ciekawe, Shennong był nie tylko cesarzem ale i farmakologiem. Zapisał on, że próbował na sobie setki ziół w celu sprawdzenia ich wartości medycznej.

 

2. Starożytni Egipcjanie byli pierwszymi, którzy używali konopi indyjskich w leczeniu nowotworów.

egipt-marihuana-medyczna
Fayyum Medical Papyrus

Egipski tekst  Fayyum Medical Papyrus, informuje, że wierzyli oni w medyczne zastosowanie marihuany w onkologii.

Chociaż niewiele wiadomo o dawnych sukcesach leczenia raka, konopie nada mają znaczący udział w terapii raka w teraźniejszych czasach.

 

3. Marihuana była używana w weterynarii w starożytnej Grecji.

Starożytni Grecy używali konopi do leczenia ran i owrzodzeń u koni po bitwach. Roślinę również podawano ludziom w leczeniu różnych chorób, w tym bólu i zapalenia ucha.

Co ciekawe, praktyka marihuany medycznej rozprzestrzeniła się do krajów arabskich ze starożytnej Grecji.

 

4. Marihuana medyczna została wprowadzona do medycyny zachodniej w połowie 1800 roku.

medyczna-marihuana-historia-cannabis-indica
Zdjęcie ekstraktu z konopi, który był używany jeszcze w 19 wieku.

W 1830, irlandzki lekarz o imieniu William Brooke O’Shaughnessy zaobserwował stosowanie marihuany medycznej podczas podróży do Indii.

Po przestudiowaniu jej skutków, pokazał marihuanę lekarzom w Anglii w leczeniu wielu różnych dolegliwości, w tym skurczy mięśni, reumatyzmu, padaczki i bólu. Gdy jego doniesienia zostały opublikowane, popularność leków na bazie konopi szybko rozprzestrzeniła się w całej Europie i Ameryce Północnej.

 

5. Nazwa “indica” odnosi się do konopi indyjskich .

Nazwa Cannabis Indica została pierwotnie wymyślona przez francuskiego biologa w 1785 roku Jean-Baptiste Lamarck również po wizycie w Indiach, kiedy zauważył różnicę między lokalnie uprawianymi konopiami a jej europejskim kuzynem, roślinami konopi.

Europejskie konopie były używane głównie w celach rolniczych i w tym czasie były znane jako Cannabis Sativa. Lamarck postanowił sklasyfikować indyjskie gatunki oddzielnie, nadając im nazwę Cannabis Indica.

 

6. Konopie zostały zastąpione lekami farmakologicznymi w Stanach Zjednoczonych od 1851 do 1941 roku.

marihuana-medyczna-fakty-historyczne

The United States Pharmacopeia zawiera listę akceptowalnych produktów medycznych aktualizowaną co roku, a konopie zostały tam zapisane w jej pierwszych wydaniach. Podczas gdy przetwory z konopi były powszechnie przepisywane w latach 1800, zaczęły one być zastępowane szkodliwymi lekami farmakologicznymi w 20 wieku.

Po zmianie prawa w 1937 roku, przepisywanie medycznej marihuany stało sie coraz trudniejsze, a jej ważna rola w medycynie została zapomniana. Cannabis usunięto z listy w 1942 roku i już nigdy się tam nie pojawiła.

Powód? Zakazując konopi, przemysł farmakologiczny zarabia setki miliardów rocznie, produkując nawet lekarstwa na choroby które na prawdę nie istnieją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować