- Reklama -
Banner

Marihuana powinna mieć takie sam status prawy jak alkohol i tytoń!

Jeśli spojrzeć na szkodliwości marihuany, alkoholu i tytoniu, to trudno nadal twierdzić, że marihuana jest bardziej szkodliwa niż legalny alkohol lub tytoń.

Szkody spowodowane przez alkohol w zakresie przemocy w rodzinie i przestępstw spowodowanych pod jego wpływem są o wiele bardziej destrukcyjne niż konopie indyjskie.

Wiele problemów zdrowotnych związanych z konopiami jest związanych z faktem, że ich sprzedaż odbywa się w nieuregulowanym środowisku. Przecież ludzie, którzy kupują marihuanę od dilera nie wiedzą nic o jakości zakupionego zioła.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Gdyby marihuana byłaby sprzedawana w środowisku regulowanym jak alkohol czy tytoń, to państwo miałoby wpływ na moc i jakość trawki, jak również miałoby wiedzę o całkowitej wielkości sprzedaży.

Korzystną sytuacją dla społeczeństwa i państwa jest legalizacja marihuany. Konsumenci będą chcieliby kupić wysokiej jakości, opodatkowany towar, a kraj czerpałby korzyści z wpływów podatkowych, zamiast wydawać miliony złotych na walkę z okazjonalnymi użytkownikami konopi.

W Polsce tak jak w Stanach Zjednoczonych wojna z narkotykami nie działa. Jednak w USA już to wiedzą, i reformy polityki narkotykowej w coraz szybszym tempie rozprzestrzeniają się na całe Stany Zjednoczone. W stanach takich jak Kolorado czy Waszyngton można legalnie kupić marihuanę w sklepie, a policja może skupić się na prawdziwych przestępcach nie prześladując już ludzi, którzy wolą zapalić jointa po pracy zamiast napić się piwa.

Możesz iść do sklepu, kupić i wódkę i wypić ją w takich ilościach, że obudzisz się na detoksie. Możesz też legalnie palić papierosy, które powoli będą Cię zabijały. Ale pod żadnym pozorem nie sięgaj po marihuanę. 

Jak to jest możliwe? Mamy dostęp do zabójczego alkoholu i tytoniu, ale nie możemy korzystać z używki, która jest mniej szkodliwa niż tytoń i alkohol razem wzięte. Ostatnie badania wykazały, że marihuana jest 114 razy mniej szkodliwa niż alkohol. Dlaczego więc mamy możliwość trucia się alkoholem, ale zapalenie jointa jest już zakazane? Czy media i politycy nie mają dostępu do badań naukowych, czy nie chcą aby społeczeństwo mogło korzystać z konopi indyjskich? Przecież każdy człowiek powinien mieć prawo decydowania o swoim losie.

 

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować