Dołącz do nas

Legalizacja

Marihuana powinna mieć takie sam status prawy jak alkohol i tytoń!

Jeśli spojrzeć na szkodliwości marihuany, alkoholu i tytoniu, to trudno nadal twierdzić, że marihuana jest bardziej szkodliwa niż legalny alkohol lub tytoń.

Szkody spowodowane przez alkohol w zakresie przemocy w rodzinie i przestępstw spowodowanych pod jego wpływem są o wiele bardziej destrukcyjne niż konopie indyjskie.

Wiele problemów zdrowotnych związanych z konopiami jest związanych z faktem, że ich sprzedaż odbywa się w nieuregulowanym środowisku. Przecież ludzie, którzy kupują marihuanę od dilera nie wiedzą nic o jakości zakupionego zioła.

Gdyby marihuana byłaby sprzedawana w środowisku regulowanym jak alkohol czy tytoń, to państwo miałoby wpływ na moc i jakość trawki, jak również miałoby wiedzę o całkowitej wielkości sprzedaży.

Korzystną sytuacją dla społeczeństwa i państwa jest legalizacja marihuany. Konsumenci będą chcieliby kupić wysokiej jakości, opodatkowany towar, a kraj czerpałby korzyści z wpływów podatkowych, zamiast wydawać miliony złotych na walkę z okazjonalnymi użytkownikami konopi.

W Polsce tak jak w Stanach Zjednoczonych wojna z narkotykami nie działa. Jednak w USA już to wiedzą, i reformy polityki narkotykowej w coraz szybszym tempie rozprzestrzeniają się na całe Stany Zjednoczone. W stanach takich jak Kolorado czy Waszyngton można legalnie kupić marihuanę w sklepie, a policja może skupić się na prawdziwych przestępcach nie prześladując już ludzi, którzy wolą zapalić jointa po pracy zamiast napić się piwa.

Susz CBD Cannabis Light

Możesz iść do sklepu, kupić i wódkę i wypić ją w takich ilościach, że obudzisz się na detoksie. Możesz też legalnie palić papierosy, które powoli będą Cię zabijały. Ale pod żadnym pozorem nie sięgaj po marihuanę. 

Cannabis Light - legalne konopie
Cannabis Light Susz konopny CBD

Jak to jest możliwe? Mamy dostęp do zabójczego alkoholu i tytoniu, ale nie możemy korzystać z używki, która jest mniej szkodliwa niż tytoń i alkohol razem wzięte. Ostatnie badania wykazały, że marihuana jest 114 razy mniej szkodliwa niż alkohol. Dlaczego więc mamy możliwość trucia się alkoholem, ale zapalenie jointa jest już zakazane? Czy media i politycy nie mają dostępu do badań naukowych, czy nie chcą aby społeczeństwo mogło korzystać z konopi indyjskich? Przecież każdy człowiek powinien mieć prawo decydowania o swoim losie.

 

2 komentarze

2
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zaciekawiony
Gość

Taki sam status, czyli… niedozwolona dla nieletnich?

Polecamy

Reklama

Popularne