- Reklama -
Banner

Wyborcy w Słowenii zatwierdzili w referendum dwie propozycje dotyczące regulacji marihuany

W niedzielnym referendum wyborcy w Słowenii zatwierdzili dwie propozycje dotyczące regulacji marihuany, co może wpłynąć na przyszłe ustawodawstwo w kraju. W ramach głosowania podjęto decyzję na temat uprawy marihuany na cele medyczne oraz na temat możliwości jej uprawy i posiadania na użytek osobisty.

Obecnie w Słowenii legalne jest korzystanie z medycznej marihuany, jednak uprawa roślin pozostaje zabroniona. Decyzja wyborców może zatem otworzyć nowe możliwości dla pacjentów oraz przeciwdziałać czarnemu rynkowi.

Szczegóły głosowania

Na kartach do głosowania pojawiły się dwa kluczowe pytania:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
 1. “Czy Republika Słowenii powinna zezwolić na uprawę i przetwarzanie konopi na cele medyczne na swoim terytorium?”
 2. “Czy Republika Słowenii powinna zezwolić na uprawę i posiadanie konopi na ograniczony użytek osobisty na swoim terytorium?”

Wyniki głosowania

Pierwsza propozycja, dotycząca uprawy konopi na cele medyczne, została zatwierdzona przez 67% głosujących. Druga propozycja, umożliwiająca uprawę i posiadanie konopi na osobisty użytek, uzyskała poparcie 52% wyborców.

Chociaż wyniki głosowania mają charakter doradczy i nie są wiążące dla ustawodawców, mogą one znacząco wpłynąć na przyszłe regulacje. Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego wyraził swoje zastrzeżenia wobec propozycji, jednak rosnąca presja społeczna może przyspieszyć proces reformy.

Wyniki głosowania w Słowenii wpisują się w szerszy trend reform dotyczących marihuany w Europie. Niemcy niedawno wprowadziły ustawodawstwo legalizujące marihuanę, a Malta stała się pierwszym krajem w Europie, który zalegalizował jej użytek. Stanowisko ONZ nadal jest przeciwne legalizacji marihuany do celów niemedycznych, jednakże międzynarodowy nacisk na reformy rośnie.

Głosowanie w Słowenii może być krokiem milowym w kierunku bardziej liberalnej polityki narkotykowej w kraju. Wyniki referendum pokazują rosnące poparcie społeczne dla reform, które mogą wpłynąć na przyszłe ustawodawstwo i zmienić krajobraz prawny dotyczący marihuany w Słowenii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować