- Reklama -
Banner

Kolorado zarobiło tyle pieniędzy na legalizacji marihuany, że rozdaje je mieszkańcom

Eksperyment z legalną marihuaną w Kolorado został zaprojektowany w celu zwiększenia przychodów państwa i budowę szkół z zarobionych pieniędzy. Ale przepisy w Kolorado są skonstruowane w taki sposób, że jeśli wpływ ze sprzedaży marihuany będzie wyższy niż kwota określona przez wskaźnik inflacji i wzrostu populacji, to nadwyżka ta musi zostać zwrócona podatnikom.

Oznacza to, że każdy obywatel Kolorado dostanie jakąś część z 50 milionów dolarów, które zostały zarobione z podatków, w pierwszym roku legalnej marihuany. Nawet niektórzy klienci są zaskoczeni, że podatki ze sprzedaży marihuany zostaną im zwrócone, mimo, że spora część zarobków ze sprzedanych konopi indyjskich została już przeznaczona na budowę szkół i edukację.

“Nie obchodzi mnie to, czy wypiszą mi czek, lub zwrócą nadwyżkę w moich podatkach, albo po prostu dostanę darmowego jointa następnym razem, kiedy odwiedzę przychodnie. “

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
Legalizacja marihuany w Kolorado stworzyła wiele nowych zawodów, między innymi ten, polegający na obieraniu liści z kwiatów
Legalizacja marihuany w Kolorado stworzyła wiele nowych zawodów, między innymi ten, polegający na obieraniu liści z kwiatów

Nie mam problemu z płaceniem podatków, kiedy idą one na budowę szkół i edukację“, powiedział 25-letni Maddy Beaumier, który odwiedził jedną z przychodni.

Po legalizacji marihuany w 2012 roku, wyborcy w Kolorado powrócili do urn wyborczych i zatwierdzili podatek akcyzowy na poziomie 15%, który jest przeznaczany na edukację.

Legalizacja marihuany w Kolorado spowodowała poprawę gospodarki do tego stopnia, że gubernator przewiduje zwrot z podatków na poziomie 30.500.000 dolarów, czyli około 7,63 dolara na dorosłą osobę w Kolorado. Dodatkowo stan zaoszczędził między 12 a 40 milionów dolarów na zaprzestaniu ścigania za przestępstwa związane z marihuaną, a to tylko kilka z zalet legalizacji marihuany w Kolorado.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować