- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Marihuana obniża ryzyko przemocy w rodzinie


marihuana przemoc alkohol
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Spożywanie alkoholu znacznie zwiększa prawdopodobieństwo stania się sprawcą lub ofiarą aktu przemocy, w tym aktów przemocy ze strony partnera.

Co do używania konopi – to całkiem inna historia. W rzeczywistości według świeżo opublikowanego badania z czasopisma Psychologia i zachowania uzależniające, pary które korzystają z marihuany są szczególnie mało narażone na przemoc ze strony partnera, według badaczy z Yale University i Uniwersytetu w Buffalo którzy ocenili ponad 600 par, w celu ustalenia czy używanie marihuany przez męża i żonę powodowało przemoc domową w ciągu pierwszych dziewięciu lat małżeństwa.

Naukowcy stwierdzili, że: “częste używanie marihuany przez mężów i żon powodowało rzadszą przemoc ze strony męża. Używanie marihuany przez mężów przewiduje również rzadszą przemoc ze strony żony.”

Analizy wykazały, że pary które palą marihuanę najrzadziej zgłaszały popełnianie przemocy.

- Reklama - Cannabis Light logo

“Te odkrycia sugerują, że może być związek odwrotny między paleniem marihuany a przemocą w rodzinie.” To znaczy, że im więcej marihuany używają pary, tym przemoc występuje rzadziej.

W poprzednim badaniu opublikowanym w czasopiśmie Uzależniające Zachowania, spożywanie alkoholu było głównym powodem przemocy ze strony partnerów.

Badacze z Uniwersytetu w Tennessee i Florida State oceniali, czy upojenie alkoholowe i/lub używanie konopi przez mężczyzn na randce było związane ze wzrostem agresji seksualnej lub psychicznej wobec swojego partnera. Po 90 dniach ogłosili, że picie alkoholu powodowało wzrost agresji psychologicznej w dniu jego używania.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Natomiast autorzy stwierdzili, że palenie marihuany nie zwiększa szans na wszelkiego rodzaju agresję.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -