Dołącz do nas

Nauka

Marihuana obniża ryzyko przemocy w rodzinie


Spożywanie alkoholu znacznie zwiększa prawdopodobieństwo stania się sprawcą lub ofiarą aktu przemocy, w tym aktów przemocy ze strony partnera.

Co do używania konopi – to całkiem inna historia. W rzeczywistości według świeżo opublikowanego badania z czasopisma Psychologia i zachowania uzależniające, pary które korzystają z marihuany są szczególnie mało narażone na przemoc ze strony partnera, według badaczy z Yale University i Uniwersytetu w Buffalo którzy ocenili ponad 600 par, w celu ustalenia czy używanie marihuany przez męża i żonę powodowało przemoc domową w ciągu pierwszych dziewięciu lat małżeństwa.

Naukowcy stwierdzili, że: “częste używanie marihuany przez mężów i żon powodowało rzadszą przemoc ze strony męża. Używanie marihuany przez mężów przewiduje również rzadszą przemoc ze strony żony.”

Analizy wykazały, że pary które palą marihuanę najrzadziej zgłaszały popełnianie przemocy.

“Te odkrycia sugerują, że może być związek odwrotny między paleniem marihuany a przemocą w rodzinie.” To znaczy, że im więcej marihuany używają pary, tym przemoc występuje rzadziej.

W poprzednim badaniu opublikowanym w czasopiśmie Uzależniające Zachowania, spożywanie alkoholu było głównym powodem przemocy ze strony partnerów.

Badacze z Uniwersytetu w Tennessee i Florida State oceniali, czy upojenie alkoholowe i/lub używanie konopi przez mężczyzn na randce było związane ze wzrostem agresji seksualnej lub psychicznej wobec swojego partnera. Po 90 dniach ogłosili, że picie alkoholu powodowało wzrost agresji psychologicznej w dniu jego używania.

Natomiast autorzy stwierdzili, że palenie marihuany nie zwiększa szans na wszelkiego rodzaju agresję.

Susz CBD Cannabis Light
Cannabis Light nawet 50% taniej!
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne