- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Kolorado: Pierwszy raz miesięczna sprzedaż rekreacyjnej marihuany przekroczyła 100 milionów dolarów

Kolorado: Pierwszy raz od zalegalizowania marihuany do celów rekreacyjnych przychód z jej sprzedaży przekroczył 100 milionów dolarów.

Sprzedaż marihuany w Kolorado
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według danych opublikowanych przez Colorado Department of Revenue, w lipcu bieżącego roku w stanie Kolorado sprzedano marihuanę o łącznej wartości 137 milionów dolarów, z czego 101mln$ to przychód z marihuany do celów rekreacyjnych, a 36mln$ to przychód od sprzedaży medycznej marihuany.

Jest to niewielki wzrost w porównaniu do czerwca, kiedy sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych przekroczyła 95mln$. W pierwszej połowie 2017 roku, łączna sprzedaż legalnych konopi przekroczyła 750.000.000$.

W samym lipcu Kolorado zarobiło około 15 milionów dolarów z podatków od sprzedaży, a od rozpoczęcia legalnej sprzedaży stan zarobił już ponad pół miliarda dolarów!

W lipcu zmieniła się struktura podatków w branży legalnych konopi. W punkcie sprzedaży podatek wynosi 15%, a marihuana do celów rekreacyjnych jest zwolniona z 2,9-procentowego podatku dla stanu. Do lipca podatek ten wynosił 10% oprócz 2,9-procentowego podatku dla stanu.

- Reklama - Cannabis Light logo

“W związku z tą zmianą przemysł marihuany znajduje się w okresie przejściowym,” – podaje Department of Revenue.

Podatki ze sprzedaży legalnej marihuany trafiają do funduszu, z którego finansowane są remonty i budowy dróg, szkół i szpitali. Część z podatków przeznaczana jest również na pomoc bezdomnym.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -