Szkoły w Kolorado otrzymały 9,2mln$ z podatków od sprzedaży marihuany

0
937
fot. huffpost.com

Podatki ze sprzedaży legalnej marihuany generują setki milionów wpływów dla stanów, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych. Niedawno 42 szkoły w Kolorado otrzymały dotacje w kwocie 9,2mln$.

kolorado marihuana podatki szkoła
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Pieniądze te trafią do 42 szkół, które znajdują się w pobliżu sklepów z legalną marihuaną i zostaną przeznaczone na edukację młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z używania marihuany – powiedział Jeremy Meyer, rzecznik Colorado Department of Education.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kolorado nie zwiększyła liczby pełnoletnich użytkowników trawki, jednak w obawie przed zwiększeniem liczby młodzieży, która używa marihuany, stan przeznaczył dotację na ich edukację.

Dotacja zostanie przeznaczona na zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia, w tym pielęgniarek szkolnych, które mają bezpośredni kontakt z młodzieżą.

“My i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem w naszej szkole jesteśmy w wyjątkowej pozycji, ponieważ codziennie widzimy się z dziećmi i obserwujemy je, a kiedy zajdzie potrzeba będziemy mogli im pomóc w walce z nadużywaniem marihuany.”

Aktualnie każda pielęgniarka w szkole odpowiada za zdrowie 6000 uczniów. Tymczasem  Centers of Disease Control and Prevention zaleca, aby jedna pielęgniarka nie służyła więcej, niż 750 uczniom.

- Reklama - Cannabis Light logo

“Dotacja umożliwi szkołom zatrudnienie wykwalifikowanych doradców. Specjaliści są potrzebni, aby zapobiegać nadużywaniu marihuany przez młodzież, a w razie potrzeby interweniować.” – powiedział Jon Widmier, dryrektor Jefferson County School District.

Jedna ze szkół otrzymała 825,164$ z dotacji, aby na trzy lata zatrudnić sześciu specjalistów zajmujących się emocjami społecznymi w szkołach podstawowych i trzy pielęgniarki szkolne w pełnym wymiarze godzin.

Raport opublikowany na początku roku przez Retail Marijuana Public Health Advisory Committee wskazuje, że od 2014r., kiedy w Kolorado została zalegalizowana marihuana do celów rekreacyjnych, liczba młodzieży używająca marihuany nie wzrosła.

Młodzież w Kolorado ma utrudniony dostęp do marihuany, ponieważ można ją legalnie zakupić mając powyżej 21 lat. Jednak ponad 5% uczniów szkół średnich w Kolorado przyznaje, że używa marihuany codziennie lub prawie codziennie. Statystyki te nie wzrosły od co najmniej 2005 roku.

Kup waporyzator w sklepie VapeFully

Nauczyciele widzą ironię w zatrudnianiu pracowników służby zdrowia, za pieniądze z detalicznej sprzedaży medycznej marihuany i tej do celów rekreacyjnych.

Marijuana Tax Cash Fund wymaga jednak, aby pieniądze ze sprzedaży konopi trafiały na opiekę zdrowotną, monitorowanie skutków zdrowotnych, programy edukacji zdrowotnej i programy leczenia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments