Szkoły w Kolorado otrzymały 9,2mln$ z podatków od sprzedaży marihuany

0
1576
fot. huffpost.com

Podatki ze sprzedaży legalnej marihuany generują setki milionów wpływów dla stanów, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych. Niedawno 42 szkoły w Kolorado otrzymały dotacje w kwocie 9,2mln$.

Pieniądze te trafią do 42 szkół, które znajdują się w pobliżu sklepów z legalną marihuaną i zostaną przeznaczone na edukację młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z używania marihuany – powiedział Jeremy Meyer, rzecznik Colorado Department of Education.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kolorado nie zwiększyła liczby pełnoletnich użytkowników trawki, jednak w obawie przed zwiększeniem liczby młodzieży, która używa marihuany, stan przeznaczył dotację na ich edukację.

Dotacja zostanie przeznaczona na zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia, w tym pielęgniarek szkolnych, które mają bezpośredni kontakt z młodzieżą.

“My i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem w naszej szkole jesteśmy w wyjątkowej pozycji, ponieważ codziennie widzimy się z dziećmi i obserwujemy je, a kiedy zajdzie potrzeba będziemy mogli im pomóc w walce z nadużywaniem marihuany.”

Aktualnie każda pielęgniarka w szkole odpowiada za zdrowie 6000 uczniów. Tymczasem  Centers of Disease Control and Prevention zaleca, aby jedna pielęgniarka nie służyła więcej, niż 750 uczniom.

“Dotacja umożliwi szkołom zatrudnienie wykwalifikowanych doradców. Specjaliści są potrzebni, aby zapobiegać nadużywaniu marihuany przez młodzież, a w razie potrzeby interweniować.” – powiedział Jon Widmier, dryrektor Jefferson County School District.

Jedna ze szkół otrzymała 825,164$ z dotacji, aby na trzy lata zatrudnić sześciu specjalistów zajmujących się emocjami społecznymi w szkołach podstawowych i trzy pielęgniarki szkolne w pełnym wymiarze godzin.

Raport opublikowany na początku roku przez Retail Marijuana Public Health Advisory Committee wskazuje, że od 2014r., kiedy w Kolorado została zalegalizowana marihuana do celów rekreacyjnych, liczba młodzieży używająca marihuany nie wzrosła.

Młodzież w Kolorado ma utrudniony dostęp do marihuany, ponieważ można ją legalnie zakupić mając powyżej 21 lat. Jednak ponad 5% uczniów szkół średnich w Kolorado przyznaje, że używa marihuany codziennie lub prawie codziennie. Statystyki te nie wzrosły od co najmniej 2005 roku.

Nauczyciele widzą ironię w zatrudnianiu pracowników służby zdrowia, za pieniądze z detalicznej sprzedaży medycznej marihuany i tej do celów rekreacyjnych.

Marijuana Tax Cash Fund wymaga jednak, aby pieniądze ze sprzedaży konopi trafiały na opiekę zdrowotną, monitorowanie skutków zdrowotnych, programy edukacji zdrowotnej i programy leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj