Kolorado: Podatki ze sprzedaży marihuany pomogą bezdomnym

Kolorado: Pieniądze zarobione dzięki rozwijającemu się przemysłowi legalnej marihuany w stanie Kolorado są obecnie wykorzystywane do pomocy bezdomnym obywatelom, a także pomagają zakończyć epidemię przedawkowań leków opioidowych.

legalna marihuana pomoże bezdomnym
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

105 milionów dolarów zarobionych w roku podatkowym 2016-2017 zostanie przeznaczonych na fundusz “Marijuana Tax Cash Fund“, który pomaga tworzyć programy mieszkaniowe, program zdrowia psychicznego w więzieniach, a także programy zdrowotne w szkołach średnich.

“Spodziewamy się zmniejszenia liczby więźniów, hospitalizacji i bezdomności wśród obywateli Kolorado.”

W następnym roku podatkowych 15.3 mln $ z podatków od sprzedaży marihuany zostanie przeznaczonych na zapewnienie “stałej pomocy mieszkaniowej” oraz pomocy mieszkaniowej dla osób bezdomnych lub osób, wśród których istnieje ryzyko utraty swojego mieszkania.

Departament Edukacji w Stanach Zjednoczonych otrzymał 9.7 mln $, aby zatrudnić 150 pracowników służby zdrowia w szkołach średnich, a Departament ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi otrzymał 7.1 mln $, aby uniknąć więzienia osób, które doświadczają kryzysu zdrowia psychicznego.

Kolejne 5.9 mln $ będzie przeznaczone na walkę z nielegalną sprzedaży marihuany.

Kolejnym projektem jest przekazanie 500.000$ z podatków od sprzedaży marihuany, aby utworzyć program, który pomoże osobom dotkniętym epidemią opioidową.

W Stanach Zjednoczonych już w pięciu stanach legalna jest marihuana do celów rekreacyjnych. Pierwszego lipca rozpoczęła się legalna sprzedaż marihuany w stanie Nevada.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -