Polak potrafi: 20-latek spod Poznania wysyłał marihuanę pocztą

20-latek mieszkający w gminie Rokietnica może trafić na 8 lat do więzienia za wprowadzenie do obrotu pół kilograma marihuany, którą wysyłał pocztą.

20-latek spod Poznania wysyłał marihuanę pocztą
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Policjanci z Szamotuł otrzymali w sierpniu informację o podejrzanej paczce od jednej z firm kurierskich. Po jej otwarciu okazało się, że wewnątrz znajdowała się marihuana. Paczka została zabezpieczona, a sprawą zajął się wydział kryminalny. Klika dni później sytuacja się powtórzyła.

Funkcjonariusze zbierali informację, które mogłyby pomóc w znalezieniu osoby, która stara się wysyłać marihuanę pocztą lub kurierem. Pod koniec sierpnia trafili na trop 20-letniego mieszkańca Rokietnicy.

Mężczyzna chciał być ostrożny i stosował techniki, które miały nie doprowadzić do jego zdemaskowania. Wysyłał paczki podając fikcyjne dane, jednak jak się okazało nie była to zbyt dobrze zaplanowana akcja i policjanci wpadli na jego trop. Mężczyzna został zatrzymany 6 września w godzinach wieczornych, w miejscu jego zamieszkania.

W mieszkaniu 20-latka znaleziono narzędzia do zagłuszania sygnału GPS i GSM, kilka kilogramów tytoniu bez akcyzy i 1800 kartonów znanej marki papierosów, które prawdopodobnie miały służyć jako opakowanie do nielegalnie wyprodukowanych papierosów.

1 255530
1800 kartonów papierosów. Fot. Policja.pl

Mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu środków odurzających. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie sprawy jest w toku. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających polskie prawo przewiduje karę do 8 lat więzienia.

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -