Dołącz do nas

Kryminalne

Polak potrafi: 20-latek spod Poznania wysyłał marihuanę pocztą

20-latek spod Poznania wysyłał marihuanę pocztą

20-latek mieszkający w gminie Rokietnica może trafić na 8 lat do więzienia za wprowadzenie do obrotu pół kilograma marihuany, którą wysyłał pocztą.

Policjanci z Szamotuł otrzymali w sierpniu informację o podejrzanej paczce od jednej z firm kurierskich. Po jej otwarciu okazało się, że wewnątrz znajdowała się marihuana. Paczka została zabezpieczona, a sprawą zajął się wydział kryminalny. Klika dni później sytuacja się powtórzyła.

Funkcjonariusze zbierali informację, które mogłyby pomóc w znalezieniu osoby, która stara się wysyłać marihuanę pocztą lub kurierem. Pod koniec sierpnia trafili na trop 20-letniego mieszkańca Rokietnicy.

Mężczyzna chciał być ostrożny i stosował techniki, które miały nie doprowadzić do jego zdemaskowania. Wysyłał paczki podając fikcyjne dane, jednak jak się okazało nie była to zbyt dobrze zaplanowana akcja i policjanci wpadli na jego trop. Mężczyzna został zatrzymany 6 września w godzinach wieczornych, w miejscu jego zamieszkania.

W mieszkaniu 20-latka znaleziono narzędzia do zagłuszania sygnału GPS i GSM, kilka kilogramów tytoniu bez akcyzy i 1800 kartonów znanej marki papierosów, które prawdopodobnie miały służyć jako opakowanie do nielegalnie wyprodukowanych papierosów.

1800 kartonów papierosów. Fot. Policja.pl

Mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu środków odurzających. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie sprawy jest w toku. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających polskie prawo przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Opublikowany

dnia

1 Komentarz
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Tak utrzymywac chlopaka w wiezieniu gdzie pewnie go beda posuwac na porzadku dziennym przez kilka lat za pol kilo ziola. Fanaberie rzadu Polskiego. Glupie prawa.

Popularne