- Reklama -
Banner

Sprzedaż marihuany w Kolorado wyniosła 750mln $ w pierwszej połowie 2017r.

Sklepy z marihuaną w Kolorado osiągnęły przychód ponad 750 milionów dolarów w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku, co oznacza wzrost o 25.7% w porównaniu do pierwszej połowy 2016 roku.

Mieszkańcy stanu Kolorado wydali ponad 531 milionów dolarów na marihuanę do celów rekreacyjnych, a reszta – prawie 220 milionów dolarów przeznaczona była na zakup medycznej marihuany – zgodnie z analizą przeprowadzoną przez The Cannabist.

Od początku stycznia do końca czerwca stan Kolorado zarobił prawie 116 milionów dolarów z podatków od opłat licencyjnych i detalicznej sprzedaży marihuany. Analitycy przewidują jednak spowolnienie przychodów od sprzedaży legalnej trawki.

“To, co widać w Kolorado jest podobne do innych branż. Myślę, że czas znacznej ekspansji wzrostu przemysłu legalnej marihuany już się zakończył.” – powiedziała Bethany Gomez, dyrektor ds. badań w firmie badawczej Brightfield Group.

Sklepy z marihuaną w stanie Kolorado oczekiwały, że łączny przychód w czerwcu wyniesie 131.65mln $, po szczycie w marcu, który wynósł 131.69mln $. Pomimo niewielkiego spadku, jest to trzynasty miesiąc z rzędu, w którym przychód ze sprzedaży legalnej marihuany przekracza 100 milionów dolarów.

W 2014 roku Kolorado stało się pierwszym stanem i miejscem na świecie, w którym marihuanę do celów rekreacyjnych mogą legalnie kupić osoby powyżej 21 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować