- Reklama -
Banner

Kannabinoid THCV zwiększa energię i motywację bez efektu „gastrofazy”

W niedawno przeprowadzonym badaniu klinicznym z zastosowaniem placebo, odkryto, że mniej znany kannabinoid, THCV, wykazuje bardziej energetyzujące efekty bez zmęczenia i “gastrofazy“, które są charakterystyczne dla delta-9 THC – najpopularniejszego kannabinoidu występującego w konopiach.

Odkrycie nowych właściwości kannabinoidu THCV

We wtorek firma zajmująca się genetyką konopi, Phylos, oraz firma badawcza People Science ogłosiły wyniki badania, które wykazało, że produkt zawierający THCV “znacząco zwiększa energię, aktywność, motywację oraz samopoczucie w porównaniu z placebo“.

Kannabinoid ten, wcześniej nazywany “dietetycznym zielskiem” ze względu na brak efektów pobudzania apetytu, jest jednym z wielu składników konopi, które zdobywają popularność na rynku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

THCV: Alternatywa dla Tradycyjnego THC

W najnowszym badaniu, zatwierdzonym przez Instytucjonalną Radę ds. Przeglądu (IRB), naukowcy podali 78 uczestnikom żelki bez substancji aktynwnej (placebo), żelki zawierające tylko delta-9 THC lub żelki z dominującym THCV produkowanym przez Phylos, zwanym “Get Sh!t Done” (GSD).

Podstawowe wnioski z badania wskazują, że:

 • 20% więcej uczestników czuło się energetycznie po spożyciu żelki GSD w porównaniu z placebo.
 • 40% więcej uczestników zgłosiło, że bardziej cieszyli się swoimi codziennymi aktywnościami po spożyciu żelek GSD w porównaniu z placebo.
 • Uczestnicy, którzy spożywali tylko żelki z THC, zgłosili 50% wzrost głodu przy pełnych dawkach.
 • Uczestnicy spożywający żelki GSD nie zgłosili statystycznie istotnego wzrostu głodu w porównaniu z placebo.
 • Uczestnicy spożywający tylko żelki THC zgłosili odczuwanie zmęczenia trzy razy częściej niż grupa GSD.
 • Uczestnicy spożywający żelki GSD zgłosili znacznie mniejsze zmęczenie niż placebo.
 • Zarówno żelki GSD, jak i tylko THC zwiększały aktywność, wydajność ćwiczeń, motywację i samopoczucie w porównaniu z placebo.

Zarówno żelki z THC, jak i THCV “zwiększały aktywność, wydajność ćwiczeń, motywację oraz samopoczucie w porównaniu z placebo”, jak stwierdziła firma Phylos. Chociaż w badaniu wykorzystano metodę z użyciem podwójnie ślepej próby, to nie zostało opublikowane w recenzowanym czasopiśmie naukowym.

To badanie stanowi przełomowy moment dla przemysłu konopnego w zrozumieniu efektu THCV w połączeniu z THC“, powiedziała Alisha Holloway, główna oficerka naukowa w Phylos.

Whitney Conroy, główna oficerka handlowa w Phylos, powiedziała, że konsumenci “poszukują i zasługują na dostęp do naturalnych, opartych na roślinach produktów zdrowotnych, które są poparte nauką“.

Potencjał terapeutyczny THCV i innych kannabinoidów

Naukowcy starają się wykorzystać potencjał mniej znanych kannabinoidów, takich jak THCV, w miarę jak rośnie świadomość na temat terapeutycznego potencjału poszczególnych składników marihuany.

Na przykład, recenzowane badanie nad mniej znanymi kannabinoidami produkowanymi przez konopie i marihuanę, opublikowane w zeszłym roku, wykazało, że związki takie jak THVC mogą pomóc w leczeniu chorób dermatologicznych, takich jak łuszczyca, egzema i trądzik.

W najnowszym badaniu naukowcy nie omówili mechanizmów, przez które THCV może wywoływać unikalne efekty w porównaniu do delta-9 THC. Jednak wcześniejsze badania wskazały, że THCV, przynajmniej w niższych stężeniach, może być antagonistą (w przeciwieństwie do agonisty) receptora systemu endokannabinoidowego CB1, co oznacza, że konsumenci mogą uniknąć pewnych powszechnych efektów, takich jak wzrost apetytu związany z delta-9 THC.

Naukowcy z Washington State University (WSU) niedawno ujawnili, jak dokładnie konopie aktywują określoną grupę neuronów w regionie podwzgórza mózgu, które stymulują apetyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować