Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

Naukowcy wyjaśniają skąd się bierze gastrofaza po paleniu marihuany

gastrofaza-po-marihuanie

Gastrofaza spowodowana jest THC, które zwiększa naszą wrażliwość na zapachy i smaki, korzystając z naturalnie występujących sieci neuronowych, które przekonują mózg, że jest głodny.

Jednym z najbardziej znanych efektów palenia marihuany jest gastrofaza, czyli potężny skok apetytu po paleniu lub innych metodach przyjmowania marihuany.

Dla pacjentów medycznej marihuany, którzy mają problemy z apetytem spowodowane na przykład chemioterapią, może to być jedna z jej największych zalet tego leku. Dla użytkowników rekreacyjnych to uczucie jest dość przyjemne, jeśli nie ma się problemów z obwodem talii. Ale naukowcy od lat próbowali zrozumieć jak psychoaktywny składnik marihuany wpływa na uczucie głodu i pobudzenie apetytu.

Badania opublikowane dziś w Nature Neuroscience pozwalają bliżej przyjrzeć się tej zagadce.  Zespół europejskich neurologów prowadząc badania na Uniwersytecie w Bordeaux odkrył, że THC oddziałuje na receptory węchowe w mózgu, znacznie zwiększając możliwości węchu co powoduje, że zapach i smak odczuwane są bardziej intensywnie.

Susz CBD Sklep

Czyli skąd się bierze gastrofaza?

Tym, że THC zwiększa naszą wrażliwość na zapachy i smaki, tym samym zwiększając apetyt. Ponieważ smak i zapach są ze sobą ściśle związane, większa intensywność zapachu powoduje, że jedzenie smakuje lepiej.

To nowe odkrycie pozwala dołożyć kawałek układanki do związku gastrofazy z paleniem marihuany. Poprzednie badania wykazały, że lek działa również na receptory w regionie mózgu o nazwie jądro półleżące, zwiększając uwalnianie się dopaminy, co sprawia dodatkową przyjemność z jedzenia na haju spowodowanym tetrahydrokannabinolem (THC). Inne badania wykazały, że THC współdziała z receptorami w innej części mózgu – podwzgórzu, co prowadzi do uwalniania hormonu greliny, który stymuluje głód.

 

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne