- Reklama -
Banner

Grinder

Grinder to urządzenie, które mieli kwiaty konopi na mniejsze kawałki potrzebne do skręcenia jointa, blunta lub wypełnienia komory w waporyzatorze. Wystarczy wsadzić susz między ząbki grindera, a następnie przekręć górną i dolną część młynka w przeciwnych kierunkach, aby rozkruszyć kwiaty. Młynki do marihuany w dolnej części mogą posiadać komorę do zbierania kiefu, aby zebrać cenny pyłek oderwany z kwiatów podczas procesu mielenia.

Kto wynalazł grinder do konopi?

Ten wynalazek przypisuje się Williamowi Wingfieldowi i Johnowi Baldingowi z Australii. Opatentowali swój nowatorski młynek do ziół w 1905 roku, na przełomie XIX i XX wieku. Grinder do ziół został zaprojektowany do masowej produkcji w środku drugiej rewolucji przemysłowej, kiedy linie montażowe zmieniły proces produkcyjny. 

Szczerze mówiąc, ci australijscy mężczyźni prawdopodobnie nie mieli konkretnego zamiaru używania młynka do konopi… zamiast tego był to młynek do ziół do mielenia roślin leczniczych, tytoniu i innych ziół. Wynalazek został zaprojektowany do użytku głównie przez palaczy tytoniu; konkretnie „aby umożliwić rozdrabnianie tytoniu typu plug-in do palenia fajki, bez użycia zwykłego noża”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Do czego służy grinder?

grinder do mielenia marihuany

Celem grindera jest zmielenie kwiatów konopi do uzyskania drobniejszej konsystencji, ale służy przede wszystkim do poprawy wrażenia z palenia poprzez równomierne skruszenie suszu. Możesz nie potrzebować młynka do rozbijania topów na mniejsze kawałki, ale użycie go zmniejsza prawdopodobieństwo zatkania fajki, pozwala na bardziej równomierne wapowanie kwiatów i sprawia, że jointy i blunty palą się płynniej.

Młynki zapewniają użytkownikom konopi wiele innych korzyści. Mogą zaoszczędzić trochę czasu, przyspieszając i ułatwiając mielenie marihuany. Korzystanie z młynka pomaga również zachować trichomy, które mogą zostać oderwane od topów, gdy będziesz ręcznie rozdrabniał konopie. Jeśli Twoim ulubionym sprzętem jest waporyzator, to młynek jest Ci niezbędny, ponieważ im drobniej skruszone są konopie w waporyzatorze, tym lepiej.

Dla każdego, kto ma zapalenie stawów, młynki mogą również zniwelować ból i kłopoty związane z ręcznym kruszeniem małych kwiatów. Używanie grindera może jednak wymagać pewnej siły, jeśli kwiaty są odpowiednio lepkie. Pacjenci z zapaleniem stawów powinni albo szukać młynków znanych z łatwości używania, albo korzystać z młynków elektrycznych.

Jakie rodzaje grinderów mogę kupić?

Podczas gdy mechanika grindera pozostała taka sama przez lata, odkąd została przyjęta przez konsumentów konopi, do młynków wprowadzono dodatki w celu zwiększenia wydajności. Obecnie młynki do marihuany występują w wielu kształtach i rozmiarach.

Zwykle grinder posiada dwa dopasowane elementy, z których każdy ma małe ostre zęby, aby posiekać kwiaty, gdy przekręcasz rękami oba elementy w przeciwnych kierunkach. Możesz znaleźć młynek z logo ulubionej drużyny sportowej lub z dekoracjami pasującymi do Twojego gustu. Młynki, które są dostępne na rynku, zwykle są wykonane z trzech materiałów:

Metal

Chociaż grindery metalowe mogą być nieco droższe niż młynki wykonane z innych materiałów, to są najlepszym wyborem dla wielu użytkowników konopi ze względu na ich trwałość i wydajność. Zęby metalowe są ostrzejsze, niż ząbki plastikowe, co ułatwia mielenie kwiatów. Młynki metalowe są również łatwe do czyszczenia.

Drewno

Drewniane grindery są często najbardziej artystyczne, ale są znacznie trudniejsze do czyszczenia i mniej wydajne, ponieważ żywica i osady mają tendencję do gromadzenia się w drewnianych młynkach, co z czasem zmniejsza ich skuteczność. Gwoździe w drewnianych młynkach znane są z szybkiego zapychania się żywicą oraz kruszeniem konopi na zbyt duże kawałki.

Plastikowy

Plastik jest zdecydowanie najtańszym materiałem do rozdrabniania, ale także najbardziej zawodnym. Zęby plastikowego młynka mogą dość szybko się stępić – lub całkowicie odłamać – co znacznie utrudnia kruszenie kwiatów.

Wymiary grinderów

Oprócz różnych materiałów, młynki występują również w różnych rozmiarach, od dwuczęściowego, idealnego dla zwykłego użytkownika, po pięcioczęściowy dla wytrawnego palacza.

Standardowe rozmiary młynków obejmują:

Grinder 5-częściowy

Grindery pięcioczęściowe obejmują:

 • Pokrywka (górna część młynka)
 • Komora mieląca
 • Komora do przechowywania
 • Sitko do łapania kiefu
 • Komora do zbierania kiefu

Grinder 4-częściowy

Możesz również zdecydować się na 4-częściowy grinder do ziół. Młynek 4-komorowy zawiera:

Pokrywa
Dno młynka
Komora do przechowywania
Łapacz kiefu

Grinder 3-częściowy

Młynek 3-komorowy zawiera pokrywę, komorę mielącą i komorę do przechowywania.

Grinder 2-częściowy

Te prostsze grindery są zwykle tańsze niż jednostki trzy-, cztero- lub pięcioczęściowe. Zawierają po prostu pokrywkę i dno młynka, które pełni również funkcję łapacza kwiatów.

Grinder karta

Grinder karty poświęcają część funkcjonalności na rzecz wygody i oszczędności miejsca. Te młynki można łatwo zmieścić się w kieszeni lub portfelu i są bardzo podobne do tarki do sera.

Elektryczny grinder

Młynki elektryczne to opcja dla każdego, kto potrzebuje całkowicie bezproblemowego i bez wysiłku kruszyć kwiaty konopi.

Jak korzystać z grindera

 1. Zdejmij pokrywkę.
 2. Skrusz kwiaty konopi na mniejsze części i umieść je między zębami młynka.
 3. Załóż pokrywkę z powrotem na młynek i obracaj około 10 do 15 razy, aż cały kwiat zostanie rozkruszony i wpadnie do komory przechowywania. Być może będziesz musiał powtórzyć ten proces po stuknięciu w pokrywkę, aby poluzować wszelkie kawałki, które utknęły w zębach młynka.
 4. Odkręć komorę do przechowywania i wyjmij zmielone kwiaty.

Najczęściej zadawane pytania

Używanie młynka a kruszenie ręczne

Chociaż używanie młynka ma wiele zalet, to ręczne kruszenie kwiatów może czasami zapewnić lepsze wrażenia z palenia. Może być łatwiej rozdrobnić ręcznie jakiś kwiat, jeśli jest on niezwykle żywiczny i lepki, a zatem bardziej prawdopodobne jest, że zablokowałby się w młynku i jego zmielenie byłoby niemożliwe.

Co zrobić z kiefem zebranym w młynku?

Jeśli twój młynek ma komorę do zbierania kiefu, możesz zeskrobać go kawałkiem papieru i posypać nim jointa, blunta lub komorę w waporyzatorze, aby uzyskać dodatkową moc.

Kiedy nie używać młynka?

Nagromadzenie żywicy w młynku jest mniej lub bardziej nieuniknione, ale w zależności od jakości twojego młynka, szczególnie lepkie kwiaty mogą zatkać młynek po jednym lub dwóch użyciach. Jeśli pracujesz ze szczególnie lepkim lub pokrytym żywicą topem, możesz rozważyć skruszenie go ręką ręką.
Nigdy nie wkładaj moon rocka do młynka. Moon rock to kwiaty konopi zanurzone w ekstrakcie i posypane kiefem. Całkowicie zabrudzą twój młynek i usuną większość pyłku zebranego na moon rocku. Unikaj również wsadzania jakichkolwiek koncentratów do grindera.

Jak wyczyścić grinder?

Kiedy mamy do czynienia z lepką, żywiczną marihuaną, nagromadzenie żywicy może spowodować, że nawet najdoskonalszy młynek nie będzie działał tak dobrze, jak wtedy, gdy był nowy.
Podobnie jak w przypadku czyszczenia wszystkich innych rzeczy związanych z konopiami, alkohol izopropylowy jest dobrym środkiem do czyszczenia młynka. Wytrzyj każdy kawałek swojego młynka alkoholem izopropylowym i solą. W szczególnie trudnych przypadkach możesz odkręcić każdy kawałek młynka i zanurzyć go w małym pojemniku z alkoholem izopropylowym. Po kilku godzinach powinieneś być w stanie usunąć zalegające kawałki. Następnie umyj je dokładnie wodą z mydłem i powinny być jak nowe.

Jaki jest najlepszy młynek do zbierania kiefu?

Pojemnik na kief, znajdujący się w dolnej części młynka, sprawia, że 5-częściowy grinder jest najlepszym młynkiem do kiefu. Ten młynek wygodnie zbiera cały kief, który spada z topa podczas mielenia. Tego typu młynek posiada osobny element z sitkiem, które pozwala tylko najmniejszym trichomom na przedostanie się do pojemnika na kief.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować