- Reklama -
Banner

Jaki związek z marihuaną ma zakup Twittera przez Elona Muska?

25 kwietnia 2022 r. miliarder, wizjoner i obrońca wolności słowa Elon Musk przejmuje Twittera. Twitter, Inc. zawarł ostateczną umowę z podmiotem w całości należącym do Elona. Ekscentryczny miliarder nabył akcję firmy w cenie 54,20 USD za akcję, a wartość całej transakcji to około 44 miliardów USD.

Cena oferowana przez Elona Muska za akcję Twittera to 54,20 dolarów. Osoby obserwujące konto Muska na Twitterze szybko zauważyły, że jego tweet kolejny raz zawiera liczbę 420. Sama liczba 420 jest odniesieniem do palenia marihuany. Dokumenty finansowe, które złożył w zeszłym tygodniu na poparcie swojej oferty, zostały podpisane 20 kwietnia, w skrócie 4/20, czyli w dzień międzynarodowego święta konsumentów konopi.

Doradcy Twittera spotkali się w niedzielę z Muskiem i próbowali przekonać go do podniesienia swojej oferty, ale on trzymał się swojego stanowiska, że ​​oferta 54,20 USD za akcję była jego „najlepsza i ostateczna”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Chcę, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając go o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, zwalczając boty spamowe i weryfikując wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał — nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby odblokować jego możliwości” – oznajmił Musk.

Z 85,2 milionami obserwujących, Musk zajmuje 8. miejsce na liście 10 najczęściej obserwowanych kont na Twitterze, a w ciągu ostatniego tygodnia zyskał miliony obserwujących. Jednak korzystanie przez niego z tej aplikacji społecznościowej zostało skrytykowane przez The Guardian, który określił używanie Twittera przez Muska jako „chaotyczne i prymitywne”.

Elon Musk i marihuana – więcej powiązań

Czy 420 w wartości akcji brzmi znajomo? 7 sierpnia 2018 r. Musk napisał na Twitterze, że rozważa prywatne przejęcie Tesli, podając cenę 420 dolarów za wykup akcji.

Elon Musk powiedział New York Timesowi, że zdaje sobie sprawę z tego, jak popularne jest zioło. Musk powiedział, że zaokrąglił cenę do 420 dolarów, ponieważ niedawno dowiedział się o znaczeniu liczby w kulturze marihuany i pomyślał, że jego dziewczyna uzna to za zabawne, „co wprawdzie nie jest dobrym pomysłem, aby na tej podstawie proponować cenę”, zgodnie z U.S. Securities and Exchange Commission.

Wszystko zmieniło się miesiąc później, gdy pojawił się podcaście The Joe Rogan Experience. 6 września 2018 r. Musk wypalił blanta w odcinku #1169 The Joe Rogan Experience. Pan Rogan zaproponował swojemu gościowi jointa, a następnego dnia video obiegło niemal cały świat.

– Mam nadzieję, że to legalne? – zapytał Elon Musk, zanim zaciągnął się dymem z jointa, choć w tym przypadku określenie “zaciągnął” jest lekko nad wyrost.

Po tym, jak Elon Musk spalił jointa w programie The Joe Rogan Experience, akcje Tesli spadły o ponad dziewięć procent. Ze względu na konsekwencje spalenia jointa przez Muska, możemy śmiało stwierdzić, że Elon Musk spalił najdroższego blanta wszechczasów.

Po wizycie u Joe Rogana NASA zakwestionowała nawet poświadczenia bezpieczeństwa w firmie SpaceX należącej również do Muska. Publiczne zapalenie jointa sprawiło, że NASA zdecydowała się na sprawdzenie poprawności w takich kwestiach, jak polityka narkotykowa, stosowanie marihuany przez pracowników, styl zarządzania oraz to, ile godzin pracują pracownicy.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować