- Reklama -
Banner

NASA przeprowadzi przegląd bezpieczeństwa w SpaceX po tym, jak Elon Musk zapalił jointa

NASA przeprowadzi przegląd bezpieczeństwa w firmach Boeing i SpaceX, kilka miesięcy po tym, jak założyciel i dyrektor generalny firmy Elon Musk zapalił jointa podczas podcastu – jak podaje Washington Post.

Przegląd bezpieczeństwa rozpocznie się w przyszłym roku, czytamy w raporcie. Zapalenie jointa przez Elona Muska zdenerwowało urzędników wysokiego szczebla NASA, co spowodowało, że agencja przyjrzy się bliżej działalności SpaceX. Siły powietrzne USA również zaczęły przyglądać się działalności Elona Muska krótko po tym, jak ten zapalił jointa w podcascie.

Przegląd nie będzie skupiać się na szczegółach technicznych, ale na kwestiach, takich jak polityka narkotykowa, stosowanie marihuany przez pracowników, stylu przywództwa i zarządzania oraz na tym, ile godzin pracują pracownicy. Przegląd rozpocznie się na początku przyszłego roku i potrwa kilka miesięcy, a NASA będzie przeprowadzać setki wywiadów z ludźmi pracujących w SpaceX.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Skupiamy się na bezpiecznych i udanych komercyjnych misjach załogowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W nadchodzących miesiącach, przed lotami testowymi załogi Crew Dragon i Starliner, NASA przeprowadzi analizę z naszymi partnerami handlowymi, aby zapewnić, że  firmy spełniają wymagania NASA w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy, w tym przestrzegania środowiska wolnego od narkotyków” – oznajmiło NASA w wywiadzie dla Washington Post.

Program Commercial Crew NASA jest częścią planu agencji, dzięki któremu amerykańscy astronauci będą mogli ponownie znaleźć się w przestrzeni kosmicznej. Od końca programu Space Shuttle w 2011 roku astronauci latali na pokładzie rosyjskiego Sojuza, a NASA fundowała tę misję wartą 70 mln $. Program Commercial Crew jest konkurencją dla programu Space Shuttle, a SpaceX z kapsułami Dragon Crew i Boeing z kapsułami Starliner mogą sprawić, że koszt wysłania załogi będzie dużo niższy – o ile NASA nie będzie miała żadnych zastrzeżeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować