- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaEdukacja konopna420: Jak 20 kwietnia stał się świętem palaczy marihuany

420: Jak 20 kwietnia stał się świętem palaczy marihuany

Zarówno palacze marihuany, jaki i osoby niepalące uznają 20 kwietnia lub 4/20 za święto kultury konopnej, ale niewiele osób wie, w jaki sposób data została ustalona.

Niektórzy twierdzą, że “420” to kod dla funkcjonariuszy policji, który sygnalizuje, że “marihuana jest w trakcie palenia.” Inni uznają 4/20 jako urodziny Adolfa Hitlera, a jeszcze inni w swych domysłach zaszli tak daleko, że przytaczają piosenkę Boba Dylana “Rainy Day Women # 12 & 35”, ponieważ 12 pomnożone przez 35 równa się 420.

Ale mówiąc wprost, wszystkie z tych przykładów są błędne.

Historia 420 i 20 kwietnia

Oryginalna historia pochodzenia 420 zaczyna się w 1971 roku w Kalifornii. Grupa pięciu uczniów z San Rafael High School umawiało się o godzinie 4:20 po południu, przy ścianie niedaleko pomniku Louisa Pasteura. Wybrali tę konkretną godzinę, ponieważ wtedy zwykle kończyły się zajęcia.

Ta grupa – Steve Capper, Dave Reddix, Jeffrey Noel, Larry Schwartz i Mark Gravich – znani jako “Waldos”, używali słowa 420 jako umowny znak oznaczający palenie jointów o 4:20. Jeden z grupy Waldos posiadał mapę, na której zaznaczona była tajna plantacja marihuany niedaleko Point Reyes.

Przez kilka tygodniu umawiania się o 16:20 używali kodu “4:20 Louie”, ale wkrótce został on skrócony do samego “420”. Mijając się na szkolnym korytarzu wystarczyło skinąć głową i zapytać “four twenty?” – i wszystko było jasne.Wkrótce potem slang znany był już przez większość uczniów, a niewiele później kod rozprzestrzenił się na miejscową scenę muzyczną.

Po ponad 40 latach od pierwszych dni palenia jointów pod pomnikiem Louiego, 420 i 20 kwietnia stały się uniwersalnym symbolem palaczem marihuany. Stał się on nawet problematyczny dla stanu Kolorado, gdzie znacznik 420 mil na drodze I-70 był notorycznie kradziony. Władze były zmuszone do postawienia znaku 419.99.

Znak 420 zmianiony na 419.99

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Co to jest Delta-8-THC (Delta-8-Tetrahydrokannabinol)?

Delta-8-THC to niewielki kannabinoid, występujący w konopiach indyjskich w bardzo małych stężeniach. Delta-8-THC jest...

11-hydroksy-THC – co to jest?

THC jest prawdopodobnie znanym terminem dla każdego, kto cieszył się psychoaktywnymi efektami marihuany, ale...

Co to jest kannabicyklol (CBL)?

CBL (kannabicyklol) to nieodurzający kannabinoid występujący w konopiach indyjskich, ale w niewielkich ilościach. Podobnie...

CBN (Kannabinol) – Co to jest i jakie są jego właściwości?

CBN (kannabinol) to kannabinoid w który przekształca się tetrahydrokannabinol (THC) po dłuższym czasie. Tę...