- Reklama -
Banner

Efekt legalizacji – liczba śmiertelnych ofiar na drogach Kolorado sięgnęła historycznego minimum

Badania nad wpływem marihuany na kierowców poszły w różne strony. Niektóre z nich mówią, że jest to złe (zwłaszcza po zmieszaniu z alkoholem), a inni mówią, że palenie marihuany przed jazdą samochodem jest nawet dobre, bo człowiek jeździ wolniej i uważniej. My oczywiście, jesteśmy przeciwni kierowaniu pojazdów pod wpływem jakichkolwiek używek.

Nie mówimy, że mieszkańcy Kolorado jeżdżą zjarani, od kiedy marihuana do użytku rekreacyjnego została zalegalizowana, ale jedno wydaje się jasne: jeżdżą bezpieczniej.

Washington Post ostatnio porównał dane, i stwierdził, że “ofiary śmiertelne na drogach Kolorado sięgnęły historycznego minimum”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Liczba ofiar śmiertelnych w tym roku jest niższa niż średnia z ostatnich 13 lat, i mniejsza niż w ubiegłym roku. W rzeczywistości jest to najbezpieczniejszy okres na drogach Kolorado od co najmniej 2002 roku.

“Można obstawiać, że gdyby liczba śmiertelnych wypadków na drogach Kolorado wzrosła, zwolennicy zakazu marihuany obwiniali by o to legalną marihuanę”

W oświadczeniu, grupa Reform California z zadowoleniem pisze:

“Żeby było jasne, nikt nie popiera jazdy pod wpływem marihuany lub innych substancji. Ale przeciwnicy legalizacji twierdzili, że spowoduje ona wzrost wypadków na drogach, jednak do tej pory się to nie spełniło”


Przypominamy, że w ostatnich badaniach przeprowadzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych. które mierzyły efekty jazdy samochodem pod wpływem marihuany i alkoholu stwierdziły, że jazda samochodem po paleniu marihuany została uznana jako bezpieczniejsza, niż po spożyciu alkoholu.

Co więcej, wcześniejsze, niepowiązane badania wykazały, że jazda po użyciu marihuany w rzeczywistości może zrobić z niektórych osób lepszych kierowców.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować