Efekt legalizacji – liczba śmiertelnych ofiar na drogach Kolorado sięgnęła historycznego minimum

Badania nad wpływem marihuany na kierowców poszły w różne strony. Niektóre z nich mówią, że jest to złe (zwłaszcza po zmieszaniu z alkoholem), a inni mówią, że palenie marihuany przed jazdą samochodem jest nawet dobre, bo człowiek jeździ wolniej i uważniej. My oczywiście, jesteśmy przeciwni kierowaniu pojazdów pod wpływem jakichkolwiek używek.

Nie mówimy, że mieszkańcy Kolorado jeżdżą zjarani, od kiedy marihuana do użytku rekreacyjnego została zalegalizowana, ale jedno wydaje się jasne: jeżdżą bezpieczniej.

Washington Post ostatnio porównał dane, i stwierdził, że “ofiary śmiertelne na drogach Kolorado sięgnęły historycznego minimum”.

Liczba ofiar śmiertelnych w tym roku jest niższa niż średnia z ostatnich 13 lat, i mniejsza niż w ubiegłym roku. W rzeczywistości jest to najbezpieczniejszy okres na drogach Kolorado od co najmniej 2002 roku.

“Można obstawiać, że gdyby liczba śmiertelnych wypadków na drogach Kolorado wzrosła, zwolennicy zakazu marihuany obwiniali by o to legalną marihuanę”

W oświadczeniu, grupa Reform California z zadowoleniem pisze:

“Żeby było jasne, nikt nie popiera jazdy pod wpływem marihuany lub innych substancji. Ale przeciwnicy legalizacji twierdzili, że spowoduje ona wzrost wypadków na drogach, jednak do tej pory się to nie spełniło”


Przypominamy, że w ostatnich badaniach przeprowadzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych. które mierzyły efekty jazdy samochodem pod wpływem marihuany i alkoholu stwierdziły, że jazda samochodem po paleniu marihuany została uznana jako bezpieczniejsza, niż po spożyciu alkoholu.

Co więcej, wcześniejsze, niepowiązane badania wykazały, że jazda po użyciu marihuany w rzeczywistości może zrobić z niektórych osób lepszych kierowców.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka
 • X-MAX V3 Pro

  339  Od: VapeFully
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować