- Reklama -
Banner

Amsterdam Empire – nowy serial Netflixa o coffee shopach w Amsterdamie

Netflix wprowadza na rynek nową produkcję, która zabierze widzów w serce amsterdamskiego świata coffee shopów. Serial “Amsterdam Empire” z udziałem gwiazdy Hollywood, Famke Janssen, zapowiedziano jako najnowszą holenderską oryginalną produkcję platformy streamingowej.

“Amsterdam Empire”: Wprowadzenie do amsterdamskiej sceny konopi

Larry Tanz, europejski dyrektor wykonawczy Netflixa, ogłosił premierę serialu podczas festiwalu Series Mania, co już wzbudziło zainteresowanie międzynarodowej publiczności. Serial składający się z siedmiu części przedstawi widzom skomplikowaną sieć relacji i konfliktów, z Jackiem van Doornem w roli głównej, założycielem imperium coffeeshopów Jackal.

Gdy afery Jacka z prominentną dziennikarką wychodzą na jaw, okazuje się, że jego największym wrogiem jest osoba mu najbliższa – jego zdradzona żona, Betty, grana przez Famke Janssen. Była gwiazda popu, znająca wszystkie tajemnice Jacka, jest gotowa zemścić się i odebrać mu wszystko.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Amsterdam Empire” to dzieło Nico Moolenaara, Pieta Matthysa i Barta Uytdenhouwena, z Jonasem Govaertsem w roli reżysera. Serial, produkowany przez amsterdamską firmę Pupkin, ma zadebiutować w 2025 roku. Jest to wyczekiwana premiera, mająca rzucić nowe światło na złożony świat konopi w Amsterdamie.

Holenderska scena konopi: Pomiędzy legalnością a tolerancją

Mimo że konopie są formalnie nielegalne w Holandii, kraj ten słynie z unikalnej polityki tolerancji, pozwalającej coffeeshopom na sprzedaż marihuany pod określonymi warunkami. Ta specyficzna sytuacja stworzyła kulturę konopi, która przyciąga do Amsterdamu miliony turystów każdego roku.

Amsterdam jest świadkiem wzrostu turystyki konopnej, co skłoniło miasto do podjęcia działań mających na celu zmniejszenie negatywnych skutków tego zjawiska. Jednocześnie, Holandia eksperymentuje z legalną sprzedażą konopi w ramach programu pilotażowego, co może zwiastować zmiany w przyszłości.

Popularność amsterdamskich coffeeshopów skłoniła gminę do uruchomienia kampanii mającej na celu zniechęcenie młodych turystów do dzikich imprez, które często kończą się hałasem i złym zachowaniem, oraz do wprowadzenia zakazu palenia konopi w Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Serialowe przedstawienie świata konopi

“Amsterdam Empire” dołącza do listy produkcji o tematyce konopi, które będzie można obejrzeć na platformach streamingowych. Netflix z “Amsterdam Empire” obiecuje zagłębić się w skomplikowany świat konopi w Amsterdamie, prezentując historię pełną zdrad, konfliktów i dążeń do zemsty. Premiera serialu, zaplanowana na 2025 rok, już teraz budzi zainteresowanie i oczekiwania fanów na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować