- Reklama -
Banner

Amsterdam: Mandat za palenie jointów w Dzielnicy Czerwonych Latarni

Od teraz w Amsterdamie obowiązuje częściowy zakaz palenia marihuany na świeżym powietrzu. Holenderska stolica wprowadziła zakaz palenia konopi na zewnątrz na terenie słynnej dzielnicy czerwonych latarni.

W tym tygodniu rada miasta Amsterdam przegłosowała nałożenie kary w wysokości 100 euro (109 dolarów) na każdą osobę, która pali marihuanę na ulicach dzielnicy Margriet Luttikhuzien, głównej dzielnicy miasta, jak powiedział rzecznik miejski cytowany przez Bloomberg.

Kiedy wejdzie w życie częściowy zakaz palenia marihuany w Amsterdamie? Zakaz palenia marihuany na zewnątrz w dzielnicy Margriet Luttikhuzien w Amsterdamie zacznie obowiązywać od 25 maja 2023 roku.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Zakaz będzie egzekwowany przez policję i lokalne władze.

Dlaczego podjęto decyzję o częściowym zakazie palenia marihuany w Amsterdamie? Burmistrz Amsterdamu, Femke Halsema, od dawna domaga się reformy dzielnicy czerwonych latarni, dążąc do zmniejszenia zachowań przeszkadzających mieszkańcom i zorganizowanej przestępczości w centrum miasta.

Władze rozważają również przeniesienie dzielnicy czerwonych latarni z centrum miasta.

“Zakaz jest częścią szerszego zestawu środków mających na celu zmniejszenie uciążliwości, poprawę snu mieszkańców i zwiększenie bezpieczeństwa” – powiedział Luttikhuizen.

Chociaż marihuana nie jest legalna w Holandii, to prawo zezwala na posiadanie do pięciu gramów konopi na własny użytek.

Licencjonowane “coffee shopy” mogą sprzedawać niewielkie ilości zielonego suszu osobom powyżej 18 roku życia.

Burmistrz Amsterdamu w przeszłości wyraziła determinację, aby zmienić równowagę ekonomiczną między mieszkańcami a turystami. Chociaż turystyka konopna w Amsterdamie przynosi wiele korzyści, to Halsema sprzeciwiała się wizerunkowi Amsterdamu jako miejsca docelowego dla osób chcących skorzystać z usług seksualnych i konsumpcji konopi.

Burmistrz Amsterdamu chce ograniczyć działalność coffee shopów

Femke Halsema, burmistrz Amsterdamu, już w 2020 roku podjęła działania mające na celu zmniejszenie liczby popularnych coffee shopów w mieście, aby poradzić sobie z nadmierną ilością odwiedzających centrum. Miasto zamieszkuje 1,1 miliona mieszkańców, a rocznie przyciąga 17 milionów turystów, z których wielu pragnie odwiedzić centrum, aby skosztować marihuany w jednym z coffee shopów.

Ankieta opublikowana na stronie data.amsterdam.nl ujawnia, że ​​34% osób odwiedzających dzielnice Wallen i Singel, znane z czerwonych latarni i coffee shopów, rzadziej przyjeżdżałoby do miasta, gdyby obcokrajowcom nie wolno było kupować marihuany w tych miejscach. Aż 11% ankietowanych w ogóle nie wróciłoby już do Amsterdamu.

Wśród ankietowanych z Wielkiej Brytanii aż 42% zadeklarowało, że rzadziej odwiedzałoby Amsterdam, gdyby nie mogło kupić marihuany w coffee shopie. Ogólnie spośród wszystkich respondentów, 40% stwierdziło, że gdyby wprowadzono zakaz, nie używałoby “haszyszu lub zioła” podczas wizyty w Amsterdamie. Co piąta osoba (22%) powiedziała, że poprosiłaby kogoś innego o zakup marihuany w coffee shopie, a 18% zastanawiałoby się nad innym sposobem na jej zdobycie.

Według brytyjskich turystów, coffee shopy są najczęściej wymienianym głównym powodem przyjazdu do Amsterdamu (33%). Rzadziej jako główny powód podawane jest zwiedzanie miasta pieszo lub jazda rowerem (21%), natomiast dość często turyści wskazują na atrakcyjne ceny jako główny czynnik (11%).

Burmistrz Halsema ma nadzieję, że ograniczenie liczby coffee shopów pomoże zmniejszyć napływ turystów do centrum miasta i będzie przeciwdziałać niekontrolowanemu rozwojowi rynku narkotykowego. Jednakże, wprowadzenie zakazu kupna marihuany może spowodować niezadowolenie wielu turystów, dla których coffee shopy są jednym z głównych powodów odwiedzania Amsterdamu.

Mike Tyson otworzył Coffee Shop w Amsterdamie

Mike Tyson, były mistrz boksu i założyciel marki konopi indyjskich TYSON 2.0, w marcu wprowadził swoje produkty na holenderski rynek. Od piątku 24 marca mieszkańcy i turyści w Amsterdamie będą mieli okazję odwiedzić nowy coffeeshop sygnowany marką TYSON 2.0.

W oświadczeniu prasowym, Mike Tyson wyznał, że otwarcie kawiarni w Amsterdamie było spełnieniem jego marzeń. Nie tylko zyskał sławę jako niepokonany bokser, ale także jako przedsiębiorca i pasjonat konopi. W 2021 roku państwo Malawi zaprosiło go do objęcia funkcji oficjalnego ambasadora konopi, w celu przyciągnięcia zagranicznych inwestorów.

Adam Wilks, dyrektor generalny TYSON 2.0, podkreślił, że Amsterdam jest jednym z najważniejszych celów podróży na świecie, odwiedzanym rocznie przez ponad 18 milionów turystów. Dlatego otwarcie kawiarni TYSON 2.0 w tym mieście jest ogromnym sukcesem dla firmy, która teraz rozszerza swoją międzynarodową obecność poza granicami Ameryki Północnej i wkracza na europejski rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować