- Reklama -
Banner

Turystyka konopna jest wyceniana na 17 miliardów dolarów, a dopiero się rozpędza

Szacuje się, że turystyka konopna jest wyceniana na 17 miliardów dolarów. Raport opublikowany w Forbes stwierdza, że ​​50% milenialsów uważa, że ​​dostęp do konopi indyjskich dla dorosłych jest ważny podczas planowania podróży, a 43% milenialsów wybiera cel podróży ze względu na status prawny marihuany. Za milenialsów uważani są wszyscy urodzeni między 1980, a 1996 rokiem.

Według współzałożyciela Emerald Farm Tours – Victora Pinho, turystyka konopna ma duży potencjał. „To są turyści i robią zakupy. Są tutaj, aby wydawać pieniądze w mekce zioła” – powiedział Forbesowi o swojej firmie, która znajduje się w północnej Kalifornii. Oszacował również, że turyści czasami wydają 300-400 dolarów, odwiedzając sklepy z legalną marihuaną, co stanowi znacznie większą kwotę, niż przeciętny konsument korzystający z legalnych konopi.

W 2016 r. MMGY Travel Intelligence poinformował, że „wpływ na decyzję konsumentów o podróży do miejsc, w których marihuana jest legalna był minimalny”. Jednak badanie MMGY przeprowadzone w 2020 r. wykazało, że 18% amerykańskich podróżników było zainteresowanych doświadczeniami związanymi z konopiami indyjskimi podczas podróży. Kiedy dane z ankiety zostały zredukowane tylko do osób powyżej 21 roku życia i z rocznym dochodem w wysokości 50 000 USD, odsetek osób zainteresowanych konopiami indyjskimi podczas wakacji wzrasta do 62%.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Turystyka konopna generuje 20% przychodu branży konopnej

Forbes szacuje, że 4,5 miliarda dolarów z 25 miliardów dolarów zebranych w 2021 roku z przychodu ze sprzedaży konopi było związane z turystyką konopną i powiązanymi zakupami, takimi jak hotele, jedzenie, lokalne atrakcje i nie tylko.

W prawie 20 stanach, które zalegalizowały używanie konopi dla osób dorosłych, rośnie szansa na turystykę związaną z konopiami indyjskimi. Stany takie jak Kolorado, który był pierwszym stanem, który zalegalizował konsumpcję rekreacyjną w 2014 roku, ma już silną reputację, która nie wymaga dodatkowego marketingu. Turyści wiedzą, że w Kolorado bez problemu będą mogli legalnie kupić marihuanę.

Biuro Turystyczne Kolorado oferuje tylko kilka porad na temat bezpieczeństwa i konsumpcji i obecnie nie ma żadnych konkretnych danych dotyczących turystyki związanej z konopiami indyjskimi. „Konopie indyjskie nie są jednym z głównych czynników napędzających turystykę do naszego stanu, w porównaniu z kategoriami takimi jak rekreacja na świeżym powietrzu” – czytamy w Forbes.

W innych stanach zaczyna się kształtować nowy wizerunek turystyki konopnej. Według raportu Cannabis Travel Association International, podział konsumentów według płci jest dość zrównoważony, jednak 63% turystów to millenialsi lub młodsi, 59% ma wykształcenie wyższe, a 82% ma pracę z rocznym dochodem w wysokości 87 000 dolarów.

Brian Applegarth, założyciel Cannabis Travel Association International, uważa, że ​​liczba starzejących się milenialsów przyczynia się do wzrostu zainteresowania turystyką konopną. „Do 2025 r. 50% podróżnych w Stanach Zjednoczonych będą stanowić milenialsi” – powiedział Applegarth.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele stanów zaczyna wzmacniać i reklamować swoją ofertę konopi indyjskich, aby zrekompensować straty, których doświadczyły z powodu zmniejszonej liczby turystów podczas szczytu pandemii.

Atrakcje dla turystów konopnych

Dyrektor generalny Visit Modesto, Todd Aaronson, postrzega turystów konopnych tak samo, jak każdego innego turystę. Dla turystów konopnych ma jednak dodatkowe atrakcje. W 2021 r. Aaronson nawiązał współpracę z willą Applegarth, aby stworzyć MoTown CannaPass, który pomaga odwiedzającym odkrywać lokalne sklepy z konopiami indyjskimi.

„Chcieliśmy mieć możliwość powiedzenia: „Hej, jeśli interesują cię konopie indyjskie, to mamy tutaj sklepy detaliczne, w których są one legalne”. Wszystkie są jednakowo uregulowane i każdy gość jest mile widziany. Zostaw tutaj swoje pieniądze.”

Powiedział również, że po uruchomieniu CannaPass ruch w lokalnych sklepach z konopiami wzrósł o 11%.

Podczas gdy miejsca takie jak Amsterdam starają się zniechęcić do turystyki konopnej, Ameryka Północna staje się głównym legalnym kierunkiem turystycznym dla konsumentów konopi. Atrakcje, takie jak wycieczki historyczne związane z konopiami indyjskimi, fascynujące muzea i niezliczone sklepy z marihuaną dla dorosłych sprawiają, że turyści mają dużo ciekawych miejsc do odkrycia.

Jeśli jesteś regularnym konsumentem konopi, to przed wycieczką do innego kraju pewnie zastanawiasz się, czy na miejscu będziesz mógł zakupić konopie indyjskie. Z tego powodu europejskie kraje, które zalegalizują marihuanę do celów rekreacyjnych będą mogły spodziewać się z większej liczby turystów, dla których brak problemów związanych z zakupem konopi będzie ważnym czynnikiem decydującym o kierunku wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować