- Reklama -
Banner

8 najbardziej popularnych zawodów w przemyśle marihuany

Marihuana jest ogromnym biznesem i wydaje się, że w najbliższym czasie w dalszym ciągu będzie jeszcze większy. Tylko w ubiegłym roku, sprzedaż legalnej marihuany w USA przekroczyła 5,7 miliardów dolarów. Przewiduje się, że w tym roku sprzedaż osiągnie 7,1 mld $.

Ciągły wzrost rynku w połączeniu z perspektywą wielkiej ekspansji w przyszłości oznacza, że liczba miejsc pracy nadal będzie rosła.

Przemysł marihuany rozwija się na tyle dynamicznie, że w przeciągu kilku ostatnich lat powstało wiele stron internetowych, poświęconych pracy tylko w tym sektorze. Oto lista najbardziej popularnych zawodów dostępnych w przemyśle marihuany, według 420careers.com:

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

1. Budtener

Budtender Jasmine Maimone (cq) behind the counter at a LiveGreen Cannabis store in Denver, Colorado, Monday, July 21, 2014. Photo by Matt Nager
Budtender Jasmine Maimone (cq) behind the counter at a LiveGreen Cannabis store in Denver, Colorado, Monday, July 21, 2014.
Photo by Matt Nager

Budtener to osoba, która sprzedaje klientom marihuanę. Musi ona mieć wiedzę na temat różnych odmian marihuany, ich efektów i skutków ubocznych, których można doświadczyć. Pracodawcy oferują pracownikom płacę godzinową na poziomie 11-12$, chociaż niektórzy pracodawcy oferują nawet 20$ za godzinę pracy.

2. Przedstawiciel handlowy

przedstawiciel-handlowy-compressed

Przestawiciel handlowy odpowiedzialny jest za sprzedaż produktów (marihuany, vaporizerów, ciasteczek itp.) innym ambulatoriom. Przedstawiciel może zarabiać na prowizji od sprzdanych produktów, lub posiadać stałe wynagrodzenie.

3. Technik ekstrakcji

CO2-extraction-machine-compressed

Ich obowiązkiem jest tworzenie koncentratów z marihuany. Pracują oni w warunkach laboratoryjnych i obsługują zaawansowane maszyny do ekstrakcji CO2 lub butanem. Ich praca wymaga specjalnych umiejętności, jednak klienci doceniają efekt ich pracy, czyli koncentrat marihuany.

4. Kucharz

kucharz-compressed

Jak wiadomo, marihuanę można przyjmować również w formie spożywczej, na przykład jako ciasteczka. Osoby, które posiadają umiejętności kulinarne i wiedzą jak połączyć je z marihuaną mogą całkiem nieźle zarobić. Pensje konopnych kucharzy wahają się między 60.000-80.000 dolarów rocznie.

5. Ochrona ambulatorium

ochrona-compressed

Bezpieczeństwo przede wszystkim. To hasło jest ważne dla każdego właściciela sklepu z marihuaną. Chociaż ochroniarze w ambulatoriach posiadają broń i chodzą w specjalnych mundurach to nie zarabiają tyle, co przedstawiciele innych zawodów. Mediana wynagrodzenia ochroniarza to około 30.000 dolarów rocznie.

6. Hodowca marihuany

master-grower-compressed

Hodowcy odpowiedzialni są oczywiście za uprawę mairuhany. Nie są oni niezależnymi rolnikami, ale pracują dla przychodni, od których dostają niemałe wynagrodzenie. “Master Grower” może zarobić 100.000$ rocznie, a nawet jeszcze więcej.

7. Przycinacz topków

trimming-compressed

Trymerzy odpowiedzialni są za obcinanie łodyg i liści z kwiatów marihuany. Zarabiają oni około 15-20$ za godzinę. Na czarnym rynku zarabiają oni około 50 centów za gram, a dobry trymer może zarobić nawet 200$ dziennie.

8. Menedżer ambulatorium

manager-compressed

Menedżer zarządza wieloma aspektami ambulatoriów. Jego funkcje są praktycznie takie same jak menedżera w innej branży. Wymaga się od nich jednak rozległych umiejętności zarządzania, jak również posiadania wiedzy z zakresy uprawy marihuany itp. W pełnym wymiarze godzin może on zarobić nawet 60.000$, chociaż duże przychodnie są w stanie zapłacić jeszcze więcej.

Istnieje również wiele innych zawodów związanych z przemysłem marihuany. Pięć najpopularniejszych to konsultanci, prawnicy, księgowi, marketingowcy i informatycy.

A Ty jaki zawód byś wybrał, gdybyś miał pracować w przemyśle marihuany? Zostaw odpowiedź w komentarzu 🙂

Zobacz też:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować