Przemysł marihuany w Stanach Zjednoczonych rozwija się i oferuje miejsca pracy, które jeszcze niedawno w ogóle nie istniały, a dziś zapewniają realną i dochodową ścieżkę kariery dla osób pragnących wziąć udział w nowym przemyśle.
Według grupy ArcView, firmy inwestycyjnej i badawczej, przemysł legalnej marihuany był najszybciej rozwijającym się przemysłem w USA w 2014 roku, a od 2019 roku, wszystkie legalne rynki marihuany będą przemysłem o potencjalnej wartości prawie 11 mld $ rocznie, co jest szczególnie zdumiewające biorąc pod uwagę jak mało stanów dokonało legalizacji.
“Przemysł konopi indyjskich rozwija się szybciej niż w każdej innej branży. Szybki wzrost generuje setki nowych miejsc pracy”, powiedział Dan Kingston, prezes 420careers.com.
Praca przy marihuanie jest jedną z wymarzonych pozycji wśród palaczy i miłośników konopi. Legalizacja w USA stworzyła już około 200.000 nowych miejsc pracy, a lista ta obejmuje wiele stanowisk, między innymi: hodowca, kucharz, technik w laboratorium, technik ekstrakcji, budtender, programista, kierownik poradni, projektant opakowań, konsultant ds. bezpieczeństwa, przycinacz topów i wiele innych.
Według The Seattle Times, osoba odpowiedzialna za odcinanie liści od kwiatów może na początku liczyć na stawkę w wysokości 12-15$ za godzinę. To żmudna i skrupulatna praca, ale może być dobrym sposobem na dalszy rozwój kariery. Zaczynając jako trymer, można awansować do innych prac związanych z uprawą roślin, lub produkcją koncentratów. The Times dodaje, że taka praca może przynieść zarobki na poziomie 50.000-90.000$ rocznie.
Możliwości pracy są niezliczone. Możesz pracować jako “Master Grower” (specjalista od uprawy marihuany) i jest to najbardziej pożądana posada. W niektórych przychodniach z konopiami zarobki Mistrza Hodowli mogą sięgnąć 250.000$. Menedżer przychodni z medyczną marihuaną może zarobić ponad 120.000$ rocznie.
Robert Calkin – założyciel Cannabis Career Institute oferuje udział w seminariachza 299$, które przygotują do pracy w każdej z gałęzi tego przemysłu. Jak sam twierdzi, posiadając firmę w tym przemyśle, bez problemu można generować zyski opiewające na sześciocyfrowe kwoty. Czekamy na legalizację w Polsce. Bo kto nie chciałby pracować w nowym, ciekawym i najszybciej rozwijającym się przemyśle?