- Reklama -
Banner

6 celebrytów, którzy leczą się medyczną marihuaną

To żadna nowość, że wiele gwiazd uwielbia palić marihuanę. Wiele z nich robi to w celach rekreacyjnych, ale spora część używa marihuany w celach medycznych. Czy to w leczeniu raka czy redukcji bólu. Oto spojrzenie na niektórych celebrytów, którym marihuana pomaga na różne problemy zdrowotne.

1. Whoopi Goldberg

whoopi-goldblerg-marihuana

Aktorka otwarcie mówi o tym, jak bardzo marihuana pomogła uporać jej się z jaskrą. Goldberg w zeszłym roku napisała artykuł o nazwie “Mój przenośny vaporizer i ja – historia miłosna“. Whoopi Goldberg wyjaśnia w nim, jak vaporizer przenośny i marihuana pomogły jej znaleźć właściwą drogę, aby spożywać odpowiednią ilość marihuany, która pomoże jej w walce z jaskrą bez uczucia “haju” spotykanego u rekreacyjnych użytkowników.

2. Lady Gaga

lady-gaga-marihuana

Gaga powiedziała, że palenie marihuany jest jej inspiracją do pisania utworów, ale stosuje ją również jako lek. Po przejściu operacji biodra w 2013 roku, gwiazda pop prawodpodobnie powinna wziąć wolne, ale zamiast tego koncertowała dalej z uszkodzoną nogą. Aby poradzić sobie z bólem, w wywiadzie dla magazynu Attitude powiedziała, że paliła 15 jointów dziennie, a następnie wychodziła na scenę zapominając o bólu.

3. Tommy Chong

tommy-chong-marihuana

Tommy Chong i Cheech Marin byli najbardziej rozpoznawalnymi palaczami trawki ze względu na udział w filmie Cheech & Chong – Up in smoke. Tommy Chong powołuje się na marihuanę jako lekarstwo, dzięki któremu jego rak prostaty jest w stanie remisji. Chong jest rekreacyjnym użytkownikiem marihuany i rzecznikiem legalizacji od wielu lat. W czerwcu 2012 roku ogłosił, że zdiagnozowano u niego raka prostaty, a następnie miesiąc później ogłosił, że leczenie marihuaną, a w szczególności olejem RSO zmniejszyło rozmiar raka o 99%. Rok później w artykule opublikowanym na CelebStoner, Chong powiedział, że jest całkowicie wolny od raka dzięki olejowi z konopi i medycyny alternatywnej.

4. Oliver Stone

oliver-stone-marihuana

Słynny reżyser mówi, że kiedy służył w Wietnamie, palenie marihuany pomogło mu pozostać przy zdrowych zmysłach i pozostać w kontakcie z rzeczywistością, podczas gdy świat w okół niego obracał się w brutalne piekło. Stone został dwukrotnie odznaczony za zasługi i powiedział, że marihuana pozwoliła pozostać mu człowiekiem, zamiast stać się bestią. Stone jest również zwolennikiem legalizacji i mówi, że zioło z Kalifornii jest najlepsze na świecie. Powiedział on, że wszedłby do przemysłu marihuany, gdyby nie stale zmieniające się przepisy, i że całe życie palił trawkę, jednak to nie stłumiło jego umysłu w najmniejszym stopniu.

5. Morgan Freeman

morgan-freeman-marihuana Morgan Freeman w wywiadzie dla The Daily Beast powiedział, że jego lekarze przepisuje mu medyczną marihuanę na bóle w barku. W 2008 roku Freeman uległ wypadkowi samochodowemu. Po tym zdarzeniu przeszedł on operację prawego ramienia i do dziś nie odzyskał w nim pełnej sprawności. Jak sam mówi, jedyne co pomaga złagodzić mu ból to marihuana. Aktor przyznał, że pierwszego jointa spalił ze swoją żoną. “To były piękne czasy. Kocham marihuanę. Jadłbym ją, pił, palił i wciągał. To najlepsza rzecz na świecie

6. Snoop Dogg

snoop-dogg-medyczna-marihuana

Snoop jest dla wielu kojarzony jedynie z trawką. Mimo, iż przyznał się, że czasem zdarza mu się spalić 81 jointów dziennie, to korzysta on z niej też ze względów medycznych, a dokładnie na migreny. Jak sam przyznaje, jest posiadaczem karty dla użytkowników medycznej marihuany i może ją legalnie nabyć w przychodniach. Snoop praktycznie nie rozstaje się z jointem. Jest on zwolennikiem legalizacji i niedawno zainwestował pieniądze w aplikację, która pozwala na dostarczenie marihuany do domu, w zaledwie 10 minut.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować