- Reklama -
Banner

5 powodów dlaczego zakaz marihuany jest głupi

Zakaz posiadania i uprawiania marihuany to głupi pomysł. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystkie stany zalegalizują marihuanę, a w ślad za nimi pójdą inne państwa. Legalizacja marihuany przyniesie wiele korzyści, a jej brak powoduje więcej strat, niż zysków. Oto dlaczego zakaz marihuany jest głupi i dlaczego każdy kraj powinien zalegalizować konopie indyjskie.

1. Nikt nie umarł od przedawkowania marihuany

enhanced buzz 12425 1369349739 11
Jedyny możliwy efekt przedawkowania marihuany

Oczywiście, u wielu zmarłych można znaleźć ślady kannabinoidów, ale na pewno nie była to przyczyna śmierci. Nie ma dowodów na chociażby jedną osobę, która zmarła z powodu przedawkowania marihuany. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, z powodu alkoholu rocznie ginie około 2,5 miliona ludzi, nie wliczając w to wypadków samochodowych spowodowanych alkoholem. Tymczasem palacz marihuany musiałby spożyć THC w ilości około 20.000 – 40.000 razy większej niż w joincie, aby być zagrożonym śmiercią. Szacunki naukowców wskazują, że należy spalić 2.1kg marihuany w bardzo krótkim czasie, aby ponieść śmierć.

2. Ponad 20% Polaków przyznało się do palenia marihuany

Marihuana w Polsce

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomani, 21,9 procent Polaków przyznało się do spróbowania marihuany, a 6,3 procent korzystało z niej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Skoro 1 na 5 osób w Polsce paliła marihuanę, to może wsadźmy ich wszystkich do więzienia?

3. System sprawiedliwości nie działa

Więzienia są przepełnione przez marihuanę

Kryminalizacja marihuany stworzyła fatalny efekt motyla poprzez wojnie z narkotykami, która jest powszechnie uważana za porażkę. Ostrzejsze prawo nie zmniejsza liczby osób używających narkotyków. ONZ uważa, że konsumpcja narkotyków na świecie rośnie. Konsumpcja kokainy w 1998 roku wynosiła 13,4 miliona osób, a w 2008 17 milionów. W 1998 roku 147,4 milionów osób przyznało się do palenia marihuany, a w 2008 roku już 160 milionów.

Większość spraw sądowych związanych z narkotykami spowodowana jest posiadaniem niewielkiej ilości na własny użytek. Więzienia są przepełnione, a Polska wydaje około 80 milionów złotych rocznie na sprawy karne związane z marihuaną. Zamiast zamykać ludzi w więzieniach należy ich leczyć i edukować. Mówi o tym niedawny raport dotyczący zmiany w polityce narkotykowej na całym świecie.

4. Legalizacja marihuany napędza gospodarkę

Przemysł marihuany jest najszybciej rozwijającym się przemysłem w USA

Tak jak alkohol, który kiedyś był nielegalny,  marihuana gwarantuje, że zysk, który trafia do ulicznego dilera trafi do skarbu państwa. Najsensowniej jest opodatkować ją tak, jak rząd opodatkowuje dużo bardziej szkodliwy alkohol i tytoń. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Harvard, prawna regulacja marihuany w samych Stanach Zjednoczonych pozwoli zaoszczędzić około 7,7 miliarda dolarów wydatków rządowych w zakresie egzekwowania zakazu.

5. Legalizacja zmniejszy spożycie alkoholu

alkohol-marihuana

Już Bob Marley mówił: “zioło jest uzdrowieniem narodu, alkohol jest zniszczeniem.” Alkohol, który zabija miliony osób rocznie można zastąpić marihuaną, która jest od niego 114 razy bezpieczniejsza. Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych nie wpłynie negatywnie na zdrowie publiczne. Co więcej, konopie redukują szkody wyrządzone przez alkohol, zarówno te w mózgu jak i w wątrobie.

1 KOMENTARZ

 1. Jedyny prawdziwy powod to ,ze niektore choroby w tym raka po prostu leczy, a nie bierze kase za prochy jak bigpharma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować