Dołącz do nas

Rozrywka

TOP 20 europejskich krajów w których pali się najwięcej marihuany

Po ostatnich badaniach w których stwierdzono, że ponad połowa Amerykanów poparła legalizację marihuany, przyjrzeliśmy się, jak to wygląda w Unii Europejskiej. Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomani jak co roku oceniło sytuację w zakresie korzystania z marihuany.

W celu określenia w jakim Europejskim kraju pali się najwięcej marihuany, wykonano wiele statystyk. Brały w nich udział osoby od 15 do 65 roku życia które używały marihuany w ostatnich 12 miesiącach.

Wzięliśmy ten zestaw statystyk i wykorzystaliśmy je, aby zrobić ranking top 20 Europejskich krajów które palą najwięcej marihuany. Mamy także dane pokazujące, jaki procent osób dorosłych w danym kraju używało konopi indyjskich.

 

20. Słowenia

słowenia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 3,1 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: N/A

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny lub tymczasowym aresztowaniem. Posiadanie na własny użytek jest zwykle karane niewielką grzywną

 

19. Austria

austria-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 3,5 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 14,2 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie małej ilości jest zwykle karane krótkotrwałym pozbawieniem wolności, lub odstąpieniem od karania, jednak występują też kary “alternatywne”. W pewnych okolicznościach prokuratura może odstąpić od wymierzenia kary. Rozróżnia posiadanie narkotyków na własny użytek i w celach handlowych. Za posiadanie i kupowanie marihuany grozi kara do 6 miesięcy pozbawienia wolności, a za jej posiadanie osobie niepełnoletniej – do trzech lat.

 

18. Portugalia

portugalia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 3,6 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 11,7 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Portugalia w 2001 roku zdekryminalizowała posiadania wszystkich narkotyków na własny użytek. Złapani z niewielką ilością marihuany do użytku osobistego odsyłani są Komisji uzależnień. Tak długo, jak marihuana jest używana na własny użytek, a nie w połączeniu z działalnością handlową, konsumenci nie są karani.

 

17. Finlandia

finlandia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 3,6 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 14,3 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Używanie lub posiadanie marihuany może grozić grzywną, lub pozbawieniem wolności na okres sześć miesięcy. Jednak ściganie może być umorzone, kiedy uważane jest za nieistotne, lub gdy sprawca starał się odpowiednio zrehabilitować.

 

16. Norwegia

norwegia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 3,8 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 14,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie niewielkich ilości może grozić wysoką grzywną, lub nawet pozbawieniem wolności na okres 6 miesięcy. Osoby które w ciągu trzech miesięcy zostaną złapane więcej niż raz, są ścigane.

 

15. Cypr

cypr-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 4,4 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 11,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany może grozić karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Osoby które pierwszy raz popełniły przestępstwo mogą dostać maksymalny wyrok 2 lata. W praktyce, osoba która posiadała małe ilości, zazwyczaj dostaje upomnienie z ostrzeżeniem.

 

14. Niemcy

niemcy-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 4,8 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 25,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany może być karane grzywną lub pozbawieniem wolności do pięciu lat. Jednak kara nie musi być stosowana, jeśli sprawa nie dotyczy znacznej ilości. Posiadanie niewielkiej ilości marihuany jest przestępstwem, ale nie musi być ścigane, jeśli marihuana jest używana do użytku osobistego.

 

13. Łotwa

łotwa-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 4,9 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 12,1 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Małe ilości marihuany może grozić grzywną lub krótkim okresem aresztu. Posiadanie większych ilości, nawet do użytku osobistego może doprowadzić do kary 7 lat pozbawienia wolności.

 

12. Belgia

belgia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 5,1 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 14,3 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany na własny użytek jest nielegalne, ale karane jest tylko ostrzeżeniem policji, i nie jest przyczyną wszelkiego rodzaju aresztowań. Jeśli posiadana marihuana ma wpływ na strony trzecie, można otrzymać karę od trzech miesięcy do jednego roku więzienia.

 

11. Holandia

holandia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 5,4 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 22,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie do 30 gramów marihuany jest dozwolone, jednak większa ilość grozi pozbawieniem wolności na okres jednego miesiąca lub karze grzywny. Coffe Shopy nie powinny mieć więcej niż 500 gramów marihuany w jednym czasie. Prokuratorzy w Holandii mówią, że posiadanie marihuany na własny użytek ma najniższy priorytet sądowy.

 

10. Dania

dania-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 5,4 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 32,5 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany na własny użytek zazwyczaj skutkuje grzywną. W ograniczonych przypadkach, mogą być wydawane kolejne ostrzeżenia bez kary pozbawienia wolności. Posiadanie większych ilości marihuany może być karane więzieniem, na okres do 2 lat.

 

9. Litwa

litwa-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 5,6 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 11,9 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie powyżej 5 gramów marihuany stanowi wykroczenie, i może prowadzić do grzywny lub kary pozbawienia wolności od 10 do 45 dni, lub ograniczenie wolności do dwóch lat. Dwa lata wiezienia zazwyczaj dostają osoby, które posiadały znaczną ilość konopi indyjskich.

 

8. Estonia

estonia-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 6,0 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: N/A

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie niewielkiej ilości leku, może doprowadzić do grzywny, lub 30 dni aresztu. Posiadanie lub handel większymi ilościami zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Większa ilość jest określona wystarczającą dawką, aby mogło z niej skorzystać 10 osób.

 

7. Polska

polska-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 6,3 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 21,9 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Przy pierwszym lub drugim aresztowaniu z marihuaną na własny użytek, prokurator zazwyczaj przyznaje karę grzywny. Może on odstąpić od karania, jeśli oskarżony powie, że znaleziona marihuana jest do użytku osobistego, sprawa nosi znamiona niskiej szkodliwości społecznej, i wnosi on o umorzenie sprawy. Trzecie złapanie przestępcy zwykle karane jest pozbawieniem wolności do jednego roku.

 

6. Wielka Brytania

wielka-brytania-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 6,6 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 30,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany jest zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Jednak policja może wybrać inne środki ostrzegawcze, zamiast wnosić sprawę do sądu. Sądy mogą również wyznaczyć alternatywne kary, takie jak prace społeczne zamiast więznienia.

 

5. Słowacja

słowacja-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 6,9 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 16,1 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności, lub aresztem domowym. Jednakże, na podstawie sytuacji danej jednostki i okolicznościach, każda kara poniżej 2 lat może zostać uchylona, jeśli władze są przekonane, że kara może być wykonana bez zamykania w więzieniu.

 

4. Francja

francja-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 8,6 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 30,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie marihuany podlega karze do roku więzienia, jednak najwyższa kara to 10 lat. Osoby uzależnione mogą być wysłane na programy edukacyjne w zakresie uzależnień, na własny koszt, co jest postrzegane jako kara dla sprawcy który został złapany pierwszy raz z marihuaną na własny użytek.

 

3. Hiszpania

hiszpania-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 10,6 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 27,3 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Posiadanie lub używanie marihuany w miejscu publicznym może spowodować sankcje administracyjne. Władze uważają, że posiadanie około 40 gramów wystarcza, aby dążyć do ukarania. W 2002 roku w Hiszpanii, pojawiły się tak zwane kluby konopne, gdzie ludzie zbierają się razem by hodować dostateczne ilości konopi, które będą wykorzystane na własny użytek. Posiadanie i konsumpcja nadal są teoretycznie karane konfiskatą.

 

2. Czechy

czechy-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 11,1 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 27,6 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: Jeśli ilość jest mała, posiadanie marihuany karane jest wyłącznie ostrzeżeniem. Większe ilości, czyli ponad 15 gramów marihuany może doprowadzić do roku wiezienia.

 

1. Włochy

włochy-marihuana

Odsetek osób korzystających z marihuany w ciągu ostatnich 12 miesięcy: 14,3 procent

Odsetek dorosłych osób, które używały marihuany: 32.0 procent

Prawo dotyczące posiadania marihuany: W 1993 roku, 55,4% Włochów zagłosowało za depenalizacją marihuany, jednak ustawa z 2006 roku, obłożyła palenie trawki sankcjami administracyjnymi. By nie stanąć przed sądem, można posiadać 5 gramów marihuany na własny użytek. Większa ilość grozi karą od jednego do 6 lat więzienia, i od 3 do 26 tyś. euro. W przypadku większych ilośći – od 6 do 20 lat więzienia i kara do 260 tyś. euro.

 

źródło: www.emcdda.europa.eu

Susz CBD Sklep

Opublikowany

dnia

4 komentarze
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
4 Comments
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
big bud
big bud
4 lat temu

ale pomieszanie . czytam ciągle inaczej w różnych krajach że jest . Tu pisze że w jednym kraju jest w pożo a w innym nie do końca a na innej stronie czytam troche odwrotnie . Powaga , możecie sobie zobaczyć . To jak jest w końcu w Niemczech ? We Francji ?
Coś czytam że w Hiszpanii jest w pożo

Vader Wa
Vader Wa
4 lat temu

O mój boże, więcej polaków jara niż Holendrów xD

RxD
RxD
5 lat temu

Poprawcie sobie w Polsce “żytek” na użytek 😉

Jaramy Gibonki
Jaramy Gibonki
5 lat temu

co do belgi to posiadanie 3g na własny użytek jest legalne oraz 1 krzak na osobę max 3 krzaki na dom bez lamp. (mieszkam w belgi od 2lat ) Pozdrawiam

Rozrywka

Drug Dealer Simulator – 6 grudnia premiera gry, w której wcielisz się w handlarza narkotykami

Opublikowany

dnia

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zostaniem baronem narkotykowym bez ponoszenia żadnych konsekwencji prawnych i moralnych? Teraz możesz to zasymulować!

Dzięki grze Drug Dealer Simulator będziesz w stanie wejść w zakamarki handlu narkotykami. Zostaniesz mistrzem biznesu ulicznego czy bezwzględnym gangsterem? To zależy od Ciebie!

Drug Dealer Simulator pozwala graczom założyć własne imperium narkotykowe i zarabiać duże pieniądze poprzez sprzedaż narkotyków (to chyba oczywiste).

Gracze zaczną jako drobni dilerzy z brudnej kryjówki i handlujący w ciemnych alejkach, a następnie przejdą po szczeblach kariery do kontrolowania terytorium, zatrudniając ludzi od brudnej roboty i przejmując towar od konkurencyjnych karteli narkotykowych

Możesz wybać, czy będziesz mistrzem biznesu ulicznego czy  bezwzględnym gangsterem, ale wszędzie będą na Ciebie czekali wrogowie i rywale, w tym policja i DEA.

Twoje działania mogą mieć wpływ na to, czy znajdziesz potężnego sojusznika, czy wroga, a każde działanie będzie miało konsekwencje w Twojej przestępczej karierze.

W Drug Dealer Simulator będziesz mógł działać jak prawdziwy diler:

  • Odbieraj przesyłki z kartelu, a następnie bezpiecznie dotrzyj do kryjówki z towarem.
  • Twórz własne przepisy i dziel porcje, aby przygotować towar na sprzedaż.
  • Zorganizuj swoją sieć dystrybucji, od pojedynczych klientów detalicznych po hurtowe transakcje z lokalnymi gangami.
  • Unikaj patroli policyjnych i zasadzek DEA.
  • Zwiększ swoje wpływy i zyskaj terytorium. Zatrudniaj / przekupuj ludzi i zawieraj umowy z gangsterami lub po prostu strzelaj do swojej konkurencji.
  • Rozwijaj swój biznes, inwestuj pieniądze i stawiaj czoła nowym niebezpieczeństwom i dylematom.

Gra zapowiedziana jest na 6 grudnia 2019 r i ukaże się za pośrednictwem platformy Steam.

Zobacz trailer

Susz CBD Sklep
Czytaj dalej

Poradnik

8 rad co zrobić, gdy jesteś za bardzo zjarany

Opublikowany

dnia

marihuana-czerwone-oczy

Jeśli nagle musisz zrobić coś ważnego i musisz “zachowywać się normalnie”, to istnieją pewne sposoby zwalczania haju. Bycie pod wpływem konopi może być przyjemne, ale życie płata różne figle i czasami trzeba użyć pewnych środków zaradczych, aby wyjść z opresji. Te informacje mogą się okazać przydatne dla Ciebie lub kogoś z Twojego otoczenia, kto przyjął zbyt dużego buszka. Oto kilka wskazówek dla początkujących użytkowników, którzy nie radzą sobie z “fazą” lub doświadczonych palaczy marihuany którzy muszą wytrzeźwieć w dosyć szybkim tempie.

Kropelki do oczu

zjarane-oczy

Pewność siebie jest ważna. Jeśli jesteś biegły w sztuce udawania, że nic nie paliłeś, to wszystko czego potrzebujesz, aby móc popatrzeć komuś prosto w oczy, to krople do oczu, które wybielą czerwone oczy. Nie warto jednak stosować ich codziennie, dbajmy o swoje oczy 😉

Ćwiczenia

cwiczenia-marihuana

Ćwiczenia przyspieszają metabolizm i obniżają okres półtrwania większości substancji. Regularne ćwiczenia polepszają krążenie, i są niezbędne do oczyszczenia się z niechcianych substancji, szczególnie dla zalegających kannabinoidów.

Picie kawy

kawa-na-marihuane

Stymulant może naprawdę pomóc, ale należy zachować ostrożność jeśli zwykle jej nie pijasz. To jak palenia kadzidła, aby ukryć zapach marihuany: to po prostu sprawia, że w pomieszczeniu czuć zarówno kadzidło jaki ziółko. Kawa może sprawić, że będziesz bardziej uważny i będziesz mieć więcej energii. Jest ona moczopędna, o czym należy pamiętać przed jej aplikacją.

Przyjmij solidną dawkę CBD

Susz konopny Green Candy

Ostatnie badania wykazały, że małe ilości kannabidiolu (CBD) zawartego w konopiach mogą wzmocnić działanie THC. Te same badania wykazały, że duża dawka CBD skutecznie redukuje psychoaktywne działanie konopi indyjskich. Jeśli masz pod ręką olejek CBD, to przyjmij pod język kilka kropel. Jeśli masz susz CBD, to po prostu go zwaporyzuj lub spal, ale waporyzacja z pewnością da lepsze efekty. Wysokie i naturalne stężenie CBD ma odmiana OG Tsu, która z pewnością zaradzi zbyt mocnemu działaniu THC.

Ps. Jeśli czytasz ten tekst, ale nie ma dla Ciebie “zbyt wysokiej dawki THC”, to spróbuj zmieszać swój susz ze suszem konopi o niewielkim stężeniu CBD – np. Green Apple – badania sugerują, że niewielka dawka CBD może poprawić działanie THC.

Pij wodę

woda-marihuana

Picie dużej ilości wody jest najlepszym lekarstwem na wypłukanie niechcianych substancji z organizmu. Działa ona najlepiej na narkotyki rozpuszczalne w wodzie: halucynogeny, MDMA, amfetaminę, alkohol itp, ale pomaga również, kiedy ktoś spali za dużo marihuany.

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny

sok-z-cytryny-marihuana

Terpeny w cytrynie modulują efekty THC w mózgu i wiadomo, że zapewniają większą przejrzystość umysłu. Pomóc mogą świeże, wyciskane cytryny i kawałki skórki gdzie najwięcej jest aktywnego limonenu – terpenu, który występuje również w niektórych odmianach marihuany, takich jak Lemon Haze, Lemon Skunk itp.

Czarny pieprz

czarny-pieprz-marihuana

Czarny pieprz zawiera dużo beta-kariofilenu, innego terpenu który również występuje w konopiach. Może on mieć wpływ na THC w taki sam sposób, w jaki robi to limonen; wpływa na receptory kannabinoidowe. Pieprzna przekąska, najlepiej ze świeżo zmielonego pieprzu, którego intensywny zapach oznacza dużą ilość beta-kariofilenu, może pomóc komuś, kto spalił za dużo marihuany lub musi szybko otrzeźwieć.

Czytaj dalej

Popularne