- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

200kg marihuany zniknęło z policyjnych magazynów. Policja twierdzi, że zjadły ją szczury

Policja w Indiach oskarżyła szczury o zjedzenie prawie 200 kg marihuany skonfiskowanej od dilerów i przetrzymywanej w policyjnych magazynach.

Szczury zjadły 200 kilogramów marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Sąd zwrócił się do policji o przedstawienie zarekwirowanych konopi, jako dowodów w sprawach dotyczących handlu narkotykami. Okazało się, że w magazynach brakuje niemal 200kg konopi, które rzekomo zostały zjedzone przez szczury.

„Szczury to małe zwierzęta i nie boją się policji. Trudno jest chronić narkotyki przed nimi” – powiedział sąd w stanie Uttar Pradesh.

Sędzia przytoczył trzy przypadki, w których marihuana została zjedzona przez gryzonie.

Sędzia Sanjay Chaudhary powiedział, że kiedy sąd poprosił policję o przedstawienie skonfiskowanej marihuany jako dowodu w sprawie, usłyszał, że 195 kg marihuany zostało „zniszczone” przez szczury.

- Reklama - Cannabis Light logo

W innym przypadku dotyczącym 386 kg konopi indyjskich, policja złożyła raport mówiący, że „część marihuany została zjedzona przez szczury”.

Sędzia Chaudhary powiedział, że około 700 kg marihuany skonfiskowanej przez policję leżało w policyjnych magazynach w okręgu Mathura i że „wszystko to było zagrożone inwazją szczurów”.

Powiedział, że policja nie ma doświadczenia w radzeniu sobie z takimi sprawami, ponieważ szczury są „za małe”. Dodał, że jedynym sposobem na ochronę skonfiskowanych towarów przed „takimi nieustraszonymi myszami” jest sprzedawanie zarekwirowanej marihuany na aukcji laboratoriom badawczym i firmom medycznym, z których dochód będzie trafiał do rządu.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Wysoki rangą funkcjonariusz policji okręgu Mathura, powiedział dziennikarzom, że część marihuany przechowywanej na posterunkach policji w jego rejonie została „uszkodzona przez ulewne deszcze” i nie została zniszczona przez szczury.

W 2018 r. ośmiu argentyńskich funkcjonariuszy policji zostało zwolnionych po tym, jak oskarżyli myszy o zniknięcie pół tony marihuany z magazynu policyjnego. Ale eksperci zakwestionowali tę teorię, mówiąc, że jest mało prawdopodobne, aby zwierzęta pomyliły konopie z jedzeniem, ponieważ gdyby „duża grupa myszy zjadła pół tony marihuany, w magazynie znalezionoby wiele zwłok”.

Eksperci nie wiedzieli jednak, że spożycie nawet 500kg surowych konopi nie spowoduje żadnego efektu psychoaktywnego. W konopiach THC występuje w formie kwasowej (THC-A), które dopiero po podgrzaniu przekształca się do Delta-9-tetrahydokannabinolu, które ma działanie psychoaktywne. Myszy musiałyby zdekarboksylować zarekwirowaną marihuanę lub spalić ją i zaciągać się dymem, choć i w tym przypadku trudno o śmiertelne przedawkowanie.

W 2017 roku policja we wschodnioindyjskim stanie Bihar oskarżyła szczury o spożycie tysięcy litrów skonfiskowanego alkoholu, rok po tym, jak stan zakazał sprzedaży i konsumpcji alkoholu.

2 KOMENTARZE
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -