- Reklama -
Banner

200kg marihuany zniknęło z policyjnych magazynów. Policja twierdzi, że zjadły ją szczury

Policja w Indiach oskarżyła szczury o zjedzenie prawie 200 kg marihuany skonfiskowanej od dilerów i przetrzymywanej w policyjnych magazynach.

Sąd zwrócił się do policji o przedstawienie zarekwirowanych konopi, jako dowodów w sprawach dotyczących handlu narkotykami. Okazało się, że w magazynach brakuje niemal 200kg konopi, które rzekomo zostały zjedzone przez szczury.

„Szczury to małe zwierzęta i nie boją się policji. Trudno jest chronić narkotyki przed nimi” – powiedział sąd w stanie Uttar Pradesh.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Sędzia przytoczył trzy przypadki, w których marihuana została zjedzona przez gryzonie.

Sędzia Sanjay Chaudhary powiedział, że kiedy sąd poprosił policję o przedstawienie skonfiskowanej marihuany jako dowodu w sprawie, usłyszał, że 195 kg marihuany zostało „zniszczone” przez szczury.

W innym przypadku dotyczącym 386 kg konopi indyjskich, policja złożyła raport mówiący, że „część marihuany została zjedzona przez szczury”.

Sędzia Chaudhary powiedział, że około 700 kg marihuany skonfiskowanej przez policję leżało w policyjnych magazynach w okręgu Mathura i że „wszystko to było zagrożone inwazją szczurów”.

Powiedział, że policja nie ma doświadczenia w radzeniu sobie z takimi sprawami, ponieważ szczury są „za małe”. Dodał, że jedynym sposobem na ochronę skonfiskowanych towarów przed „takimi nieustraszonymi myszami” jest sprzedawanie zarekwirowanej marihuany na aukcji laboratoriom badawczym i firmom medycznym, z których dochód będzie trafiał do rządu.

Wysoki rangą funkcjonariusz policji okręgu Mathura, powiedział dziennikarzom, że część marihuany przechowywanej na posterunkach policji w jego rejonie została „uszkodzona przez ulewne deszcze” i nie została zniszczona przez szczury.

W 2018 r. ośmiu argentyńskich funkcjonariuszy policji zostało zwolnionych po tym, jak oskarżyli myszy o zniknięcie pół tony marihuany z magazynu policyjnego. Ale eksperci zakwestionowali tę teorię, mówiąc, że jest mało prawdopodobne, aby zwierzęta pomyliły konopie z jedzeniem, ponieważ gdyby „duża grupa myszy zjadła pół tony marihuany, w magazynie znalezionoby wiele zwłok”.

Eksperci nie wiedzieli jednak, że spożycie nawet 500kg surowych konopi nie spowoduje żadnego efektu psychoaktywnego. W konopiach THC występuje w formie kwasowej (THC-A), które dopiero po podgrzaniu przekształca się do Delta-9-tetrahydokannabinolu, które ma działanie psychoaktywne. Myszy musiałyby zdekarboksylować zarekwirowaną marihuanę lub spalić ją i zaciągać się dymem, choć i w tym przypadku trudno o śmiertelne przedawkowanie.

W 2017 roku policja we wschodnioindyjskim stanie Bihar oskarżyła szczury o spożycie tysięcy litrów skonfiskowanego alkoholu, rok po tym, jak stan zakazał sprzedaży i konsumpcji alkoholu.

2 KOMENTARZE

 1. Weź 10 gramów świeżego ziela i wsadź na tydzień do spirytusu i zobaczysz, czy będzie działać. Polecam się doedukować w kwestii dekarboksylacji.

 2. Ta znikły… znowu trafiły na rynek!
  …nie jestem idiotą, mówie to wszystko wam tutaj po to!
  Otwieram usta i niechaj płynie czyste złoto!
  Nagle wiatr moim oknem skrzypną, ja sie obudziłem a policjant z towarem znikną…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować