- Reklama -
Banner

Policja oskarża szczury o zjedzenie 540kg zarekwirowanej marihuany

Czy marihuana jest na tyle pożywnym kąskiem dla szczurów, że mogły one zjeść 540 kilogramów? Kiedy władze w Argentynie odkryły, że zaginęło kilkaset kilogramów zarekwirowanej marihuany, wymyślili ciekawą historię, aby wyjaśnić, skąd wzięły się braki. Lokalna policja obwinia szczury o zjedzenie 540kg zioła. Ale czy szczury mogłyby zjeść ponad pół tony konopi?

W kwietniu komisarz Emilio Portero przejął dowództwo nad siłami policyjnymi w Pilar, mieście w argentyńskiej prowincji Buenos Aires. W ramach awansu komisarz otrzymał spis wszystkiego, co znajduje się w posiadaniu policji.

Szczury zjadły 540 kilogramów marihuany?

Portero zauważył, że gliniarze posiadali 6 tysięcy kilogramów marihuany, która została zarekwirowana podczas policyjnych nalotów. Jednak gdy Portero przyjrzał się temu bliże, odkrył, że ostatni raport mówi jedynie o 5460 kilogramów. W jaki sposób zaginęło 540 kilogramów marihuany?

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Portero złożył skargę i wszczął dochodzenie. Celem było dowiedzenie się, co dokładnie stało się z tym brakującym ziołem. Portero chciał w szczególności wiedzieć, czy funkcjonariusze skradli, a następnie sprzedali marihuanę.

W miarę trwania dochodzenia lokalni urzędnicy twierdzili, że brakująca marihuana stała się “pożywieniem dla szczurów”. Ale to wyjaśnienie nie zadowoliło wszystkich, a zwłaszcza nowego komisarza.

Eksperci mają wątpliwości

“Profesjonaliści… przeanalizował sprawę i wyjaśnili, że szczury nigdy nie mogły pomylić marihuany z jakimkolwiek rodzajem jedzenia “- powiedział jeden z ekspertów w wywiadzie dla Clarín.

“W przypadku, gdy duża grupa szczurów zjadła [marihuanę], powinniśmy znaleźć wiele szczurzych zwłok.”

Jak dotąd nikt nie uwierzył w argument, że szczury zjadły 540 kilogramów konopi. Niektórzy twierdzą, że konopie mogły najzwyczajniej wyschnąć, przez co straciły na wadze, ale nawet według tej teorii jest to niemożliwe.

“Jedną z możliwości było to, że marihuana straciła objętość, ponieważ wyschła” – czytamy w Clarin. “Ale nawet jeśli ten fenomen istnieje, to nawet przy najbardziej optymistycznych kalkulacjach, wciąż istnieje znaczny niedobór”.

Dochodzenie wciąż trwa

W tym momencie śledczy nie są przekonani co do argumentu ze szczurami. Wydaje się, że teoria wysuszonego zioła również nie jest zbyt przekonująca. Dochodzenie wciąż trwa, a eksperci zajmujący się tą sprawą nadal obawiają się, że zaginiona marihuana została skradziony przez policję, a następnie została sprzedana.

Ostatnio sędzia González Charvay oficjalnie wezwał dwóch szefów policji i dwóch policjantów. Clarín informuje, że policjanci mają złożyć zeznania czwartego maja.

Uprawianie, konsumpcja i sprzedaż marihuany w Argentynie są nielegalne. Jednak w 2009 r. Sąd Najwyższy zdekryminalizował posiadanie niewielkich ilości chwastów w prywatnych posiadłościach.

11 KOMENTARZE

  • Pierwsze źródła, które podały tę informację mówiły o szczurach, więc pisaliśmy o szczurach i nic nie przekręciliśmy 😉 Później dopiero zaczęły się artykuły, w których mówiono, że to myszy. Może to były szczuromyszy? Nie wiadomo 😉

   • XDD jak byście kurna wiedzieli to szczury wpierdalają wszystko, dosłownie. Więc nie można wcale eliminować tej opcji. Jest to oczywiście podejrzane ale trzeba spojrzeć na to obiektywnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować