Dołącz do nas

Kryminalne

Opublikowany

dnia

Policja oskarża szczury o zjedzenie 540kg zarekwirowanej marihuany

Czy marihuana jest na tyle pożywnym kąskiem dla szczurów, że mogły one zjeść 540 kilogramów? Kiedy władze w Argentynie odkryły, że zaginęło kilkaset kilogramów zarekwirowanej marihuany, wymyślili ciekawą historię, aby wyjaśnić, skąd wzięły się braki. Lokalna policja obwinia szczury o zjedzenie 540kg zioła. Ale czy szczury mogłyby zjeść ponad pół tony konopi?

W kwietniu komisarz Emilio Portero przejął dowództwo nad siłami policyjnymi w Pilar, mieście w argentyńskiej prowincji Buenos Aires. W ramach awansu komisarz otrzymał spis wszystkiego, co znajduje się w posiadaniu policji.

Szczury zjadły 540 kilogramów marihuany?

Portero zauważył, że gliniarze posiadali 6 tysięcy kilogramów marihuany, która została zarekwirowana podczas policyjnych nalotów. Jednak gdy Portero przyjrzał się temu bliże, odkrył, że ostatni raport mówi jedynie o 5460 kilogramów. W jaki sposób zaginęło 540 kilogramów marihuany?

Cannabis Light nawet 50% taniej! Wejdź na www.CannabisLight.pl i spróbuj kwiatów konopi CBD.

Portero złożył skargę i wszczął dochodzenie. Celem było dowiedzenie się, co dokładnie stało się z tym brakującym ziołem. Portero chciał w szczególności wiedzieć, czy funkcjonariusze skradli, a następnie sprzedali marihuanę.

W miarę trwania dochodzenia lokalni urzędnicy twierdzili, że brakująca marihuana stała się “pożywieniem dla szczurów”. Ale to wyjaśnienie nie zadowoliło wszystkich, a zwłaszcza nowego komisarza.

Eksperci mają wątpliwości

“Profesjonaliści… przeanalizował sprawę i wyjaśnili, że szczury nigdy nie mogły pomylić marihuany z jakimkolwiek rodzajem jedzenia “- powiedział jeden z ekspertów w wywiadzie dla Clarín.

“W przypadku, gdy duża grupa szczurów zjadła [marihuanę], powinniśmy znaleźć wiele szczurzych zwłok.”

Jak dotąd nikt nie uwierzył w argument, że szczury zjadły 540 kilogramów konopi. Niektórzy twierdzą, że konopie mogły najzwyczajniej wyschnąć, przez co straciły na wadze, ale nawet według tej teorii jest to niemożliwe.

“Jedną z możliwości było to, że marihuana straciła objętość, ponieważ wyschła” – czytamy w Clarin. “Ale nawet jeśli ten fenomen istnieje, to nawet przy najbardziej optymistycznych kalkulacjach, wciąż istnieje znaczny niedobór”.

Cannabis Light

Dochodzenie wciąż trwa

W tym momencie śledczy nie są przekonani co do argumentu ze szczurami. Wydaje się, że teoria wysuszonego zioła również nie jest zbyt przekonująca. Dochodzenie wciąż trwa, a eksperci zajmujący się tą sprawą nadal obawiają się, że zaginiona marihuana została skradziony przez policję, a następnie została sprzedana.

Ostatnio sędzia González Charvay oficjalnie wezwał dwóch szefów policji i dwóch policjantów. Clarín informuje, że policjanci mają złożyć zeznania czwartego maja.

Uprawianie, konsumpcja i sprzedaż marihuany w Argentynie są nielegalne. Jednak w 2009 r. Sąd Najwyższy zdekryminalizował posiadanie niewielkich ilości chwastów w prywatnych posiadłościach.

Opublikowany

dnia

11 komentarzy
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
11 Comments
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kush
kush
2 lat temu

Pewnie to był hindu kush https://holenderskiskun.pl/nasiona-marihuany,3530/hindu-kush jedna ze smaczniejszych odmian

BadRasta
BadRasta
2 lat temu
Lukasz
Lukasz
2 lat temu

Mój szczur jadł maryche ?

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Bezkarne k***y 🙂 robią co chcą a niewinnych ludzi do pierdla wsadzają.

Maciek
Maciek
2 lat temu

Hahah policja zrobiła imprezę i poszło wszystko z dymem

Kokos
Kokos
2 lat temu

Trochę wyschło resztę zjadły te małe ćpuny i co tu nie wierzyć 🙂

Michal
Michal
2 lat temu

przynajmniej były na bani xD

Piotr z Lasu
Piotr z Lasu
2 lat temu

Ja tam im wierze xD

Hubert
Hubert
2 lat temu
Reply to  Fakty Konopne

XDD jak byście kurna wiedzieli to szczury wpierdalają wszystko, dosłownie. Więc nie można wcale eliminować tej opcji. Jest to oczywiście podejrzane ale trzeba spojrzeć na to obiektywnie.

Popularne