- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualności10 powodów dlaczego w Sylwestra lepiej wybrać konopie a nie alkohol

10 powodów dlaczego w Sylwestra lepiej wybrać konopie a nie alkohol

Jest wiele powodów, dla których marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu. Oto lista 10 najważniejszych z nich, o których musisz pamiętać, kiedy następnym razem będziesz mieć do wyboru – napić się alkoholu czy zapalić lolka.

Nie prowadzi do zwiększenia masy ciała

marihuana otyłość zespół metabolicznyOto jeden z podstawowych powodów, dlaczego konopie są bezpieczniejsze niż alkohol. Alkohol sam w sobie jest bombą kaloryczną, zwłaszcza, kiedy pije się drinki ze słodkimi sokami. Jednak nie trzeba wypijać kilku drinków każdego wieczoru, aby w niedługim czasie zrobiła się oponka na brzuchu. Jeden kufel piwa 245 kalorii. Żeby spalić te kalorie trzeba jeździć na rowerze przez 25 min.

Lekarze zgadzają się, że nadwaga jest niezdrowa. Konopie nie mają kalorii, a więc nie powodują przyrostu masy ciała. W rzeczywistości mogą mieć nawet odwrotny skutek.

Nie powoduje urwania filmu

image
fot. irishtimes.com

Pewnie wszyscy słyszeliśmy historie o urwanym filmie pod wpływem alkoholu. Kiedy wypije się za dużo alkoholu, może zdarzyć się tak, że nie będzie się pamiętać tego, co się robiło. Może skończyć się to tym, że znajomi nagrają Cię w kompromitującej sytuacji i będą Cię szantażować. Tego typu sytuacja nie będzie miała miejsca, kiedy zamiast alkoholu wybierzesz konopie.

Nie wzmaga agresji

alkohol przemocJest to jeden z głównych powodów, dla których zioło jest bezpieczniejsze niż alkohol.

Istnieje mnóstwo dowodów na to, że używanie alkoholu jest związany z agresją, a ta z przemocą. Ten rodzaj przemocy nie ogranicza się tylko do walk pod wpływem alkoholu. Jest także powiązany z przemocą domową i seksualną. Badanie z 2014 r. pokazuje jednak, że w związkach, które regularnie używają konopi można zauważyć znacznie niższy wskaźnik przemocy ze strony partnera.

Nie powoduje kaca

jointowy kac - czym jest i co go powodujeWiększość ludzi, którzy piją alkohol, doświadcza kaca. Nie ważne czy jest to delikatny kac, czy najgorszy kac w życiu – jest to nieprzyjemne uczucie. Mówi się, że konsumpcja tłustego jedzenia przed piciem alkoholu oraz uzupełnianie płynów sprawi, że do kaca nie dojdzie, ale czy nie lepiej po prostu wybrać konopie? Oczywiście, jeśli przesadzimy z konopiami to też możemy doświadczyć kaca, tyle, że jointowego kaca.

Mniej wypadków samochodowych

jazda samochodem po paleniu marihuany thcOdnotowano korelację pomiędzy wzrostem liczby wypadków samochodowych w stanach, które zalegalizowały marihuanę. Ale jak wiadomo, korelacja nie równa się przyczynowości. Do tej pory wiadomo, że główną przyczyną wypadków drogowych jest prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Niedawne badania wykazały, że w stanach, które zalegalizowały marihuanę liczba wypadków drogowych jest niższa.

Mniejsze ryzyko uszkodzenia ciała

alko yogaWszyscy wiemy, że alkohol upośledza zdolności motoryczne. Chociaż ten łagodny efekt może sprawić, że nie będziesz w stanie przejść po linii prostej, to pomyśl o wszystkich zagrożeniach, które wynikają z zaburzonej koordynacji ruchowej.

Upadek ze schodów, potknięcie, wywrócenie się – chyba wszyscy to widzieliśmy. W przypadku używania marihuany najgorszym uszkodzeniem ciała może być oparzenie się żarem lub wypalenie dziury w koszulce, spadającym z jointa haszyszem.

Mniejsze ryzyko uzależnienia

alkohol uzaleznienie
fot. alcoholrescue.co.uk

Alkoholizm to poważny problem, niezależnie od płci, wieku i statusu społecznego. Podobnie jak wszystkie nałogi, jest to choroba, która nie tylko wpływa na samych alkoholików i ich zdrowie, ale także na ich bliskich.

Zdecydowana większość ekspertów zgadza się z faktem, że w marihuana ma zdecydowanie niższy wskaźnik uzależnienia, niż alkohol. Różnica polega również na tym, że alkohol uzależnia fizycznie, a konopie psychicznie. Badania wskazują jednak, że konopie przyjmowane w celach medycznych nie powodują uzależnienia.

Zobacz: Objawy uzależnienia od marihuany

Marihuana nie wyniszcza mózgu

wpływ długotrwałego palenia marihuany na mózgNaukowcy doszli do wniosku, że nałogowe i nadmierne spożywanie alkoholu powoduje uszkodzenie struktur mózgu. Powoduje to nie tylko uszkodzenia psychiczne, ale także fizyczne uszkodzenia naszego mózgu i śmierć komórek mózgowych.

Naukowcy odkryli, że konopie nie powodują tego efektu. Istnieją jednak badania, które pokazują, że kannabinoidy zawarte w konopiach powodują neurogenezę, czyli produkują nowe komórki mózgowe, co ma pozytywny wpływ w leczeniu chorób neurodegradacyjnych, takich jak choroba Parkinsona i choroba Alzheimera.

Nie powoduje chorób

medyczna marihuanaNadmierne spożywanie alkoholu związane jest z powstawaniem wielu groźnych chorób, takich jak marskość wątroby, nowotwory, osłabienie układu odpornościowego, osteoporozę, zapalenie trzustki, a listę potencjalnych chorób można wymieniać bardzo długo.

Używanie marihuany jest nie tylko nie związane z powstawaniem różnych chorób, ale medyczna marihuana zalecana jest przez niektórych lekarzy w celu łagodzenia i leczenia niektórych chorób. Słyszeliście o jakimś produkcie alkoholowym, który polecany jest w leczeniu?

Marihuany nie da się przedawkować

marihuana przedawkowanie senTen argument to jeden z najważniejszych powodów potwierdzających bezpieczeństwo stosowania konopi. Zatrucie alkoholowe to poważny problem, który dosłownie zabija setki tysięcy osób każdego roku.

Według Davida Schmadera, autora książki Weed: A User’s Guide, śmiertelna dawka marihuany to około kilka kilogramów wypalonych w kilka minut. Oczywiście jest to tylko teoria, ponieważ w historii ludzkości nikt nigdy nie słyszał o zgonie spowodowanym używaniem marihuany. Efektem przedawkowania marihuany może być jedynie głęboki sen.

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol, to nie mówię, abyś zaczął używać marihuany i nie pił alkoholu. Każdy ma swój rozum i musisz być świadomy/a, aby móc podejmować lepsze decyzje. Pamiętajcie, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Nie żyje Profesor Raphael Mechoulam, który wyizolował THC z marihuany

Profesor Raphael Mechoulam, uważany za "ojca badań nad konopiami", zmarł w wieku 92 lat...

XX Marsz Wyzwolenia Konopi 2023 już 3 czerwca!

Już 3.06.2023 roku odbędzie się wyjątkowa, bo XX edycja Marszu Wyzwolenia Konopi. Event będzie miał...

“JUST HEMP IT” – Nike pozywa firmę konopną za używanie podobnego sloganu reklamowego

Nike jest jednym z największych producentów obuwia i sprzętu sportowego na świecie, znanym z...

Pierwsza uprawa marihuany w Nowym Jorku jest już gotowa do sprzedaży

W stanie Nowy Jork legalizacja marihuany została wprowadzona w kwietniu 2021 roku. Wprawdzie perspektywie...