- Reklama -
Banner

Co to jest jointowy kac i czym jest spowodowany?

Chociaż dla niektórych “jointowy kac” jest dobrze znanym faktem, to dla niektórych może być to coś niespotykanego. Aby uzyskać więcej informacji na temat jointowego kaca potrzebna jest analiza badań, których celem było sprawdzenie doświadczeń konsumentów trawki.

Badania nad jointowym kacem

Jeśli chodzi o badania na ten temat, wciąż wiemy niewiele, głównie ze względu na ograniczenia związane z prowadzeniem badań nad wpływem marihuany na organizm. Istnieje jednak kilka badań, które mogą być podstawą wiedzy na temat jointowego kaca.

Najbardziej znane badania zostały opublikowane w 1985 roku. Naukowcy prowadzili je na niewielkiej grupie 13 uczestników. Byli to głównie mężczyźni, którzy otrzymywali placebo, lub jointy zawierające 2.9% THC.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Po spaleniu jointów, uczestnicy wzięli udział w zadaniach behawioralnych, takich jak sortowanie kart, zadania pamięciowe i kontrola czasu. Zadania były wykonywane następnego dnia. Następnie naukowcy porównali wyniki zadań osób, które otrzymywały placebo z osobami, które otrzymały jointy z THC.

“Odkrycia wskazują, że palenie marihuany może powodować efekty uboczne następnego dnia po paleniu. Dokładna natura i zakres tych efektów pozostaje do ustalenia.”

Wyniki tego badania zostały uznane za istotne (wartość P <0.05), co można podważyć, biorąc pod uwagę niewielką liczbę użytkowników badań i brak ich różnorodności.

Inne badania z 1998 roku, które również zostały przeprowadzone na niewielkiej liczbie uczestników (10 mężczyzn) badało skutki palenia jednego jointa. “Skutki palenia pojedynczego jointa z marihuaną są minimalne.”

Podczas gdy wyniki tego badania zostały uznane za “znaczące”, to były prowadzone na niewielkiej ilości uczestników i badany był tylko wpływ jednego jointa.

Chociaż większość doświadczonych użytkowników wie czym jest “jointowy kac”, to wielu z nich potwierdza, że bardziej można go odczuć, kiedy spożywa się koncentraty marihuany lub inne silne formy, takie jak olej RSO.

Czy marihuana powoduje odwodnienie?

Wiele źródeł potwierdza, że używanie marihuany może prowadzić do odwodnienia organizmu, a to może bezpośrednio powodować objawy jointowego kaca. Niektórzy ze swoimi wnioskami zaszli tak daleko, że twierdzą oni, iż marihuana odwadnia bardziej, niż alkohol. Pomimo tego pozornie znanego efektu ubocznego, nadal nie ma konkretnych badań, które potwierdzałyby te teorie.

Wnioski dotyczące odwodnienia mogą płynąć z mylenia suchości w ustach z odwodnieniem. Chociaż brak śliny nie jest równoznaczny z odwodnieniem to nie da się ukryć, że jest to efekt uboczny. Dzieje się tak dlatego, że THC wiąże się z gruczołami odpowiedzialnymi za produkcję śliny, przez co powoduje tymczasowe zatrzymanie jej produkcji.

Suchość w ustach po paleniu marihuany. Dlaczego tak się dzieje?

Objawy jointowego kaca

Jeśli kiedykolwiek po paleniu marihuany obudziłeś się wycieńczony, ciężko było się skupić i byłeś otłumaniony, to pewnie były efekty marihuanowego kaca. Jointowy kac może być nieprzyjemny i trudny do zwalczenia, ale są pewne czynności, które pozwolą Ci się go pozbyć:

 • Ruch. Patrzenie się w ekran telewizora lub komputera z pewnością nie pomoże. Pobiegaj lub idź na spacer.
 • Prysznic. Chłodny prysznic powinien pomóc się obudzić.
 • Jedzenie. Upewnij się, że jesz zdrowe potrawy i przyjmujesz odpowiednią ilość wody (30ml/kg masy ciała – dziennie).
 • Pobudzenie. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowego pobudzenia rozwiązaniem pozostaje stymulant, taki jak kofeina, która może pomóc w zwalczeniu jointowego kaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować