Wielka Brytania otrzymała pierwszą dostawę medycznej marihuany z Holandii

Do Wielkiej Brytanii dotarła pierwsza dostawa medycznej marihuany z Holandii, od kiedy pod koniec zeszłego roku kraj zalegalizował jej stosowanie w leczeniu szeregu chorób. Pacjenci mogą zakupić susz na podstawie recepty wypisanej przez lekarza.

Pierwsza dostawa medycznej marihuany trafiła do Wielkiej Brytanii
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Przesyłka dostarczona przez Office of Medical Cannabis, została wysłana bezpośrednio do aptek, aby zapewnić dostęp do leku pacjentom cierpiącym na przewlekły ból i stwardnienie rozsiane, zgodnie z oświadczeniem brytyjskiego startupu Grow Biotech. Firma stwierdziła, że współpracuje z inwestorem European Cannabis Holdings i importerem farmaceutycznym IPS Specials, aby ułatwić proces dostaw.

Trzy firmy ściśle współpracowały przy imporcie przesyłki, która została wyeksportowana przez Office of Medical Cananbis w Holandii i będzie dystrybuowana do pacjentów za pośrednictwem aptek w Wielkiej Brytanii. Przesyłka obejmuje produkty Bedrocan Flower Afina i Bedica Flower Talea, które są używane w leczeniu wielu chorób, w tym przewlekłego bólu i stwardnienia rozsianego.

“Pierwsza dostawa medycznej marihuany do Wielkiej Brytanii jest przełomowym momentem, dzięki któremu poprawi się dostęp do leku na szereg poważnych chorób. Fakt, że jesteśmy teraz w stanie wypisać recepty, które można faktycznie zrealizować, jest ogromnym osiągnięciem. Pacjenci nie muszą już martwić się o to, w jaki sposób mogą uzyskać dostęp do medycznej marihuany, co będzie oznaczać pozytywną zmianę w ich leczeniu i ostatecznie przyniesie ulgę, której szukają i którą teraz możemy wreszcie zapewnić.” – czytamy w oświadczeniu European Cannabis Holding.

U.K. Home Office dało lekarzom specjalistom możliwość przepisywania marihuany w listopadzie. Będą oni mogli wprowadzić indywidualnie leczenie w każdym przypadku, kiedy inne licencjonowane produkty farmaceutyczne nie będą w stanie zaspokoić potrzeb pacjentów.

Decyzja została podjęta po tym, jak dwóm brytyjskim dzieciom z padaczką nie udało się wrócić do kraju z medyczną marihuaną, co wywołało oburzenie w społeczeństwie.

Europejskie kraje coraz częściej zatwierdzają możliwość wykorzystania marihuany do celów medycznych. Parlament Europejski głosował w środę niewiążącej rezolucji, która będzie miała na celu zachęcenie krajów Unii Europejskiej do zwiększenia dostępu do marihuany.

Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła podobną postawę, kiedy 1 lutego wezwała do usunięcia marihuany i żywicy konopnej z Harmonogramu IV Jednolitej Konwencji o środkach odurzających z 1961 r. Tym samym, WHO zapewniło wszystkim krajom uzasadnione zabezpieczenie polityczne, w celu ponownego przemyślenia ich stanowiska w sprawie stosowana konopi indyjskich do celów leczniczych.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -