- Reklama -
Banner

Niemiecka ustawa o legalizacji marihuany została oficjalnie podpisana i zacznie obowiązywać w poniedziałek

Niemiecka ustawa legalizująca marihuanę została oficjalnie podpisana i wejdzie w życie w najbliższy poniedziałek.

Prezydent Bundesratu, Manuela Schwesig, zatwierdziła ustawę w środę, co jest ostatnim krokiem przed jej wejściem w życie. Zazwyczaj to Prezydent Federalny Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, podpisuje ustawy, ale ze względu na jego nieobecność (urlop), obowiązek ten został przekazany przewodniczącemu izby reprezentującej poszczególne landy.

Decyzja ta została podjęta tydzień po tym, jak członkowie Bundesratu osiągnęli porozumienie z ministrem zdrowia Karlem Lauterbachem i innymi ministrami rządu, i zdecydowali nie kierować ustawy o legalizacji posiadania i uprawy marihuany do komisji mediacyjnej, co opóźniłoby jej wdrożenie o sześć miesięcy. Ustawa wejdzie w życie w planowanym terminie, czyli w poniedziałek.

Bundestag przegłosował ustawę o legalizacji marihuany w zeszłym miesiącu. Bundesrat próbował wcześniej zablokować proponowaną reformę we wrześniu, ale ostatecznie się to nie udało.

Nowe prawo i jego skutki

Dynamiczny obraz symbolizujący legalizację marihuany w Niemczech z rośliną cannabis na pierwszym planie i flagą Niemiec w tle, reprezentujący postęp i optymizm.

Od 1 kwietnia dorośli będą mogli posiadać do 25 gramów marihuany w miejscu publicznym i uprawiać do trzech roślin do użytku osobistego. Od 1 lipca dorośli będą mogli również dołączyć do „klubów konopnych”, gdzie będą mogli kupować do 25 gramów marihuany, z limitem 50 gramów na miesiąc. Dla członków poniżej 21 roku życia limit ten wynosi 30 gramów miesięcznie.

Kluby konopne nie mogą być zlokalizowane w pobliżu szkół czy placów zabaw, a każda jurysdykcja może mieć tylko jeden klub na każde 6000 mieszkańców. Kluby będą ograniczone do 500 członków i będą potrzebować licencji na klub konopny, która będzie ważna do siedmiu lat z możliwością przedłużenia.

Wpływ legalizacji na bezpieczeństwo młodzieży

W ramach nowo podpisanej ustawy, przewidziano oficjalną analizę wpływu legalizacji na bezpieczeństwo młodzieży, która musi zostać ukończona w ciągu 18 miesięcy od wejścia w życie ustawy.

Władze planują ostatecznie wprowadzić drugą ustawę uzupełniającą, która ustanowi pilotażowe programy sprzedaży komercyjnej w miastach na terenie kraju. Oczekuje się, że legislacja zostanie przedstawiona po jej przesłaniu do Komisji Europejskiej w celu przeglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować