- Reklama -
Banner

Urugwaj: Sprzedaż legalnej marihuany rozpocznie się 19 lipca

Urugwaj: Legalna sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych rozpocznie się 19 lipca, a 5000 zarejestrowanych konsumentów będzie mogło ją kupić w ograniczonej liczbie aptek.

Rozporządzenie wydane w piątek przez The South American nation’s Cannabis Regulation and Control Institute potwierdziło, że legalna marihuana w Urugwaju od 19 lipca będzie dostępna w 16 aptekach w całym kraju, a konsumenci będą mogli jednorazowo dokonać zakupu do 5g. Miesięczny limit zakupu trawki ograniczony jest do 40 gramów.

Opakowania suszu będą zawierały znaki bezpieczeństwa, które gwarantują autentyczność towaru. Znajdować się na nich będą również ostrzeżenia dotyczące wpływu używania marihuany na organizm człowieka.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Prawodawcy w Urugwaju zatwierdzili projekt ustawy w grudniu 2013r., przez co kraj stał się pierwszym państwem na świecie, w którym legalny rynek marihuany w pełni kontrolowany jest przez rząd – od uprawy, aż po sprzedaż.

Ustawa o legalnej marihuany w Urugwaju zakłada możliwość legalnej uprawy marihuany dla własnych potrzeb, a także powstanie klubów konopnych, w których zarejestrowani użytkownicy będą mogli uprawiać i palić konopie.

Cena legalnej trawki wynosić będzie 1.3$. Jest to świetna wiadomość dla konsumentów, jednak system legalnej marihuany w Urugwaju nie jest pozbawiony wad. Chociaż większość mieszkańców kraju z pewnością cieszy informacja, że już 19 lipca będą mogli legalnie kupić konopie indyjskie, to projekt zawiera kilka wad. Kliknij tutaj i przeczytaj o wadach legalizacji marihuany w Urugwaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować