- Reklama -
Banner

W Urugwaju za gram marihuany zapłacisz 1.3$. Są jednak pewne wady

Już wkrótce pełnoletni mieszkańcy Urugwaju będą mogli wejść do apteki i kupić do 40g marihuany miesięcznie. Zamiast weryfikacji za pomocą specjalnej karty, osoby chcące kupić marihuanę będą mieli skanowane odciski palców, dzięki czemu wszystkie apteki będą miały informacje na temat dostępnego limitu dla danego pacjenta.

Do tej pory brzmi to całkiem nieźle. Może limit powyżej 40g byłby lepszy, podobnie jak brak inwigilacji związanej z zostawianiem odcisków palca i zapis wszystkich zakupów, jednak większość konsumentów marihuany w Stanach Zjednoczonych woli system legalnej marihuany z Urugwaju, niż ten sam system panujący w niektóry stanach, które zalegalizowały marihuanę.

System sprzedaży detalicznej marihuany w Urugwaju ma jednak jedną poważną wadę, która pogorszy jego funkcjonowanie. Podaż legalnej marihuany jest całkowicie kontrolowana przez rząd. Dzięki dwóm prywatnym przedsiębiorstwom uprawowym rząd Urugwaju będzie kontrolował każdy aspekt tego procesu. Decydował on będzie zarówno o ilości, jak i o mocy uprawianych konopi. Zdecydowanym plusem jest tu jednak cena marihuany w Urugwaju – 1.3$ za gram.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Teoretycznie wszystko brzmi świetnie. Rząd jednak nie będzie miał bodźców do polepszania jakości marihuany. Z powodu braku konkurencji konsumenci mogą nie być zadowoleni z jakości sprzedawanej trawki i będą oni musieli polegać na towarze, który będzie kontrolowany przez rząd. Może do prowadzić do sytuacji, w której konsumenci sami będą uprawiać konopie, dzięki czemu sami będą decydować o jej odmianie i jakości.

Cena marihuany wynosząca około 5zł za gram może sprawić, że niedobory towaru będą powszechnym zjawiskiem. W tym celu rząd Urugwaju może zwiększyć podaż w celu nadążenia za zapotrzebowaniem, czego skutkiem może być spora nadwyżka trawki, która będzie musiała być właściwie składowana, aby nie dopuścić do “marnotrawstwa.”

Rząd Urugwaju będzie musiał dostosowywać ilość wyhodowanego suszu, aby nadążyć za zmieniającym i rozwijającym się rynkiem, a jednocześnie walczyć z czarnym rynkiem i importem marihuany o wyższej jakości z innych krajów.

Konsumenci marihuany w Urugwaju muszą spodziewać się przeciętnego produktu, który z powodu niskiej ceny często może być niedostępny. Prowadzić to może do korzystania przez nich z czarnego rynku, a kartele narkotykowe mogą z tego powodu zająć się importem marihuany o wyższej mocy. Fakt, że marihuana w Urugwaju będzie legalna jest zdecydowanym krokiem na przód dla wielu krajów, które będą mogły brać przykład. Urzędnicy będą musieli jednak stale zmieniać reguły, aby nie dopuścić do wzrostu sprzedaży na czarnym rynku i nadążyć za popytem, który z pewnością przewyższy oczekiwania rządu.

Zobacz więcej informacji na temat legalnej marihuany w Urugwaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować