Dołącz do nas

Aktualności ze świata

Urugwaj: Apteki wyprzedały zapasy legalnej marihuany już w pierwszym dniu sprzedaży

W pierwszym dniu legalnej marihuany Urugwaj wyprzedał wszystkie zapasy

Apteki w stolicy Monte Video – stolicy Urugwaju wyprzedały swoje zapasy marihuany zaledwie w jeden dzień po tym, jak marihuana została w pełni zalegalizowana.

W środę w czterech licencjonowanych aptekach zabrakło zapasów marihuany już trzy godziny przed ich zamknięciem.

Właściciele farmacji w stolicy Urugwaju poprosili już o dostawę większej ilości marihuany z Urugwajskiego Instytutu ds. Regulacji i Kontroli marihuany. Mogą się jej spodziewać w ciągu kolejnych 15 dni.

W Urugwaju każdy obywatel powyżej 18 roku życia może zarejestrować się, aby legalnie kupić marihuanę. Korzystając z funkcji czytnika linii papilarnych, mogą oni kupić do 40g miesięcznie, wybierając jedną z dwóch odmian – “Alfa 1” i “Beta 1”.

Obie odmiany mają jednak niewielką ilość psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC).

Prawie 5000 zarejestrowanych użytkowników może już kupić 5 gramów marihuany w cenie 6.50$.

Sześćdziesiąt procent zarejestrowanych użytkowników marihuany w Urugwaju to mieszkańcy Monte Video.

W innych częściach kraju marihuana sprzedaje się równie szybko. Rządowe źródła potwierdzają, że zauważyły “bardzo dobre tempo sprzedaży i z pewnością w takich miejscach, jak Flores czy Artigas marihuana również zostanie wyprzedana.”

Urugwaj rozpoczął sprzedaż legalnej marihuany w ubiegłą środę, dzięki czemu stał się pierwszym krajem na świecie, który w pełni zalegalizował używanie marihuany do celów rekreacyjnych. Kraj kontroluje cały proces, od produkcji aż po sprzedaż.

Sprzedaż legalnej marihuany w Urugwaju rozpoczęła się 19 lipca i  będzie ona dostępna w 16 aptekach w całym kraju, a konsumenci będą mogli jednorazowo dokonać zakupu do 5g. Miesięczny limit zakupu trawki ograniczony jest do 40 gramów.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne