- Reklama -
Banner

Od dziś w Urugwaju można już legalnie kupić marihuanę!

19 lipca 2017 – Od dziś w Urugwaju osoby powyżej 18 roku życia mogą legalnie kupić marihuanę, czyli ponad 3.5 roku po tym, jak prawodawcy zalegalizowali ustawę.

Legalizacja marihuany w Urugwaju została po raz pierwszy zaproponowana przez byłego prezydenta José Mujica w 2012 r. w ramach kompleksowego pakietu propozycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego.

Parlament Urugwaju w 2013r. wydał ostateczną zgodę na legalizację, dzięki czemu Urugwaj stał się pierwszym krajem na świecie, który w pełni zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych. Dziś – ponad 3.5 roku później rozpoczęła się legalna sprzedaż.

Legalizacja marihuany w Urugwaju – zasady gry

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Równo od 19 lipca, pełnoletni mieszkańcy Urugwaju będą mogli wejść do apteki i kupić do 40g marihuany miesięcznie. Zamiast weryfikacji za pomocą specjalnej karty, osoby chcące kupić marihuanę będą mieli skanowane odciski palców, dzięki czemu wszystkie apteki będą miały informacje na temat dostępnego limitu dla danego pacjenta.

Legalna marihuana w Urugwaju od dziś będzie dostępna w 16 aptekach w całym kraju, a konsumenci będą mogli jednorazowo dokonać zakupu do 5g.

Ustawa o legalnej marihuany w Urugwaju zakłada możliwość legalnej uprawy marihuany dla własnych potrzeb, a także powstanie klubów konopnych, w których zarejestrowani użytkownicy będą mogli uprawiać i palić konopie.

Cena legalnej marihuany wynosić będzie 1.3$. Jest to świetna wiadomość dla konsumentów, jednak system legalnej marihuany w Urugwaju nie jest pozbawiony wad.

Kolejki po legalną marihuanę w Urugwaju

Model Urugwajski zapewnia cztery formy dostępu do marihuany

 • Medyczna marihuana za pomocą Ministerstwa Zdrowia
 • Domowa uprawa do sześciu roślin na gospodarstwo domowe
 • Kluby konopne, w których maksymalnie 45 członków może uprawiać do 99 roślin
 • Licencjonowana sprzedaż w aptekach

To historyczna chwila” – mówi Hannah Hetzer, starsza menadżer ds. polityki międzynarodowej w Drug Policy Alliance.

“W ostatnich latach przywódcy latynoamerykańscy potępili ludzki, środowiskowe i finansowe koszty wojny z narkotykami. Urugwaj śmiało demonstruje, że możliwe są konkretne, alternatywne rozwiązania wobec nieudanych praktyk prohibicyjnych.”

Ustawa będzie kontrolowana przez rządowy Instytut ds. Regulacji i Kontroli Konopi (IRCCA). Zabrania ona sprzedaży marihuany nieletnim, prowadzenia pojazdów pod jej wpływem i jakiejkolwiek formy reklamy trawki.

“Model w Urugwaju zupełnie różni się od modelu w ośmiu stanach USA, które zalegalizowały marihuanę. Nie ma jednolitego systemu legalizacji marihuany. Ważne jest, aby każda jurysdykcja dostosowywała przepisy dotyczące marihuany do lokalnych potrzeb, zapewniając różne modele, z których można się uczyć.” powiedziała Hannah Hetzer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować