- Reklama -
Banner

Umiarkowane używanie marihuany powoduje wzrost IQ

Celem badań opublikowanych w Canadian Medical Association Journal było wyszukanie zależności między używaniem marihuany a poziomem inteligencji. Badania zostały jednak zignorowane przez media, a większość nagłówków na ich temat brzmiała “marihuana niszczy mózg”, lub “Trawka szkodzi Twojemu IQ”.

Oto jak były przeprowadzane badania: grupa młodzieży została podzielona na trzy grupy. Pierwszą stanowiły osoby, które nie używają marihuany, kolejną była grupa okazjonalnych użytkowników i codziennych palaczy. Okazjonalnymi użytkownikami byli ci, którzy palili mniej niż pięć jointów tygodniowo, codzienni palacze spalali średnio 33 jointy tygodniowo. Naukowcy wykorzystali próbki moczu, aby potwierdzić deklaracje badanych.

Wszyscy badani zostali poddani testom IQ. Okazał się, że poziom IQ osób, które nie używały marihuany pozostał na takim samym poziomie. Okazjonalni palacze odnotowali wzrost IQ średnio o 5 punktów niż osoby niepalące, a grupa tak zwanych “heavy smokers” miała średnio o 4 punkty mniej niż osoby które nie paliły.

Badania dowiodły też, że odstawienie zioła na okres trzech miesięcy spowodowało, że różnice poziomów IQ w trzech grupach zanikły.

To co badania pokazały to, że umiarkowane używanie marihuany powoduje wzrost IQ, natomiast nadużywanie jej powoduje jego spadek. Co więcej, badania pokazują, że nawet częste i długotrwałe używanie konopi nie powoduje szkód dla poziomu inteligencji.

Te badania obalają propagandę związaną z konopiami indyjskimi. Użytkownicy, którzy palą jointa pięć razy w tygodniu mogą doświadczyć wzrostu IQ, poprawić zdolność uczenia się i rozumowania.  Zarówno korzyści okazjonalnych palaczy, jak i straty u ciężkich palaczy są tymczasowe, i wpływ marihuany na mózg jest łatwo odwracalny, nawet u długotrwałych użytkowników.

Tymczasem, odrębne badania nad marihuaną dają podobne rezultaty. Badania kierowane przez dr Constantine Lyketsos Hopkins na Uniwersytecie w Baltimore, analizowały wyniki  ponad 1300 dorosłych na teście zwanym State Examination Mini-Mental. W artykule opublikowanym w American Journal of Epidemiology, autorzy stwierdzili, że okazjonalni i codzienni palacze zdobyli wyższe wyniki w testach sprawdzających funkcje poznawcze.

Chcemy zobaczyć dalsze badania nad skutkami używania konopi indyjskich. Wydaje się, że używanie marihuany zwiększa poprawia także zdolności artystyczne, tworzenie nowych pomysłów, rozpoznawanie obrazów i holistycznego myślenia.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować