- Reklama -
Banner

Australia startuje z programem medycznej marihuany

W niedzielę, premier Nowej Południowej Walii Mike Baird ogłosił, że niedługo rozpocznie się pierwsza próba z medyczną marihuaną w Australii. Setki nieuleczalnie chorych pacjentów, zarówno dzieci i dorośli będą mieli możliwość stosowania olejeku z konopi (zawierającego CBD).

Jeżeli próba okaże się skuteczna, Australia najprawdopodobniej zalegalizuje marihuanę do celów leczniczych w 2015 roku, jednak rząd dalej nie wie, czy będą importować rośliny czy uprawiać je na ziemiach Australijskich.

Wniosek przyjęcia medycznej marihuany nie napotkał żadnego sprzeciwu ze strony premiera stanu Victoria – Daniela Andrews’a, który popiera legalizacje, i stwierdza, że “pacjenci nie powinni wybierać pomiędzy łamaniem prawa i oglądaniem cierpienia ich dziecka.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ponadto, premier Australii Tony Abbot także popiera medyczną marihuanę, więc gdy badania nie okażą się skuteczne, następne działania rządu mogą zmierzać w kierunku totalnej legalizacji.

Choć Australia może nie zalegalizowała jeszcze marihuany do celów medycznych, kraj ten słynie z wyluzowanego społeczeństwa i obfitych topów.Narodowy festiwal Nimbin Mardi Gras Fest (obrazek na górze) jest jednym z największych festiwali konopnych na całym świecie.

56% Australijczyków popiera legalizacje (dziwne, bo tyle samo popiera ją w Ameryce), co może pomóc w legalizacji.

Wydaje się, ze prawie każdego dnia, inne państwo lub stan podejmuje decyzję w sprawie dekryminalizacji marihuany. Ruch na rzecz legalizacji działa na całym świecie i rozprzestrzenia się jak zaraza. Z tą różnicą, że ta plaga ratuje życie.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować