- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Australia startuje z programem medycznej marihuany

W niedzielę, premier Nowej Południowej Walii Mike Baird ogłosił, że niedługo rozpocznie się pierwsza próba z medyczną marihuaną w Australii. Setki nieuleczalnie chorych pacjentów, zarówno dzieci i dorośli będą mieli możliwość stosowania olejeku z konopi (zawierającego CBD).

australia-medyczna-marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jeżeli próba okaże się skuteczna, Australia najprawdopodobniej zalegalizuje marihuanę do celów leczniczych w 2015 roku, jednak rząd dalej nie wie, czy będą importować rośliny czy uprawiać je na ziemiach Australijskich.

Wniosek przyjęcia medycznej marihuany nie napotkał żadnego sprzeciwu ze strony premiera stanu Victoria – Daniela Andrews’a, który popiera legalizacje, i stwierdza, że “pacjenci nie powinni wybierać pomiędzy łamaniem prawa i oglądaniem cierpienia ich dziecka.”

Ponadto, premier Australii Tony Abbot także popiera medyczną marihuanę, więc gdy badania nie okażą się skuteczne, następne działania rządu mogą zmierzać w kierunku totalnej legalizacji.

Choć Australia może nie zalegalizowała jeszcze marihuany do celów medycznych, kraj ten słynie z wyluzowanego społeczeństwa i obfitych topów.Narodowy festiwal Nimbin Mardi Gras Fest (obrazek na górze) jest jednym z największych festiwali konopnych na całym świecie.

- Reklama - Cannabis Light logo

56% Australijczyków popiera legalizacje (dziwne, bo tyle samo popiera ją w Ameryce), co może pomóc w legalizacji.

Wydaje się, ze prawie każdego dnia, inne państwo lub stan podejmuje decyzję w sprawie dekryminalizacji marihuany. Ruch na rzecz legalizacji działa na całym świecie i rozprzestrzenia się jak zaraza. Z tą różnicą, że ta plaga ratuje życie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -