Nauka pod wpływem marihuany

Nauka pod wpływem marihuany, czy to możliwe?
Różnica wieku osób palących marihuanę jest bardzo duża, od starszych po młode osoby które nadal się uczą, czy to w szkole średniej czy to na studiach. Dla niektórych z nich nauka jest ważnym celem w życiu.  Ale czy da się pogodzić jedno i drugie? Teoretycznie da się, i paląc można nawet poprawić swoje wyniki egzaminów. ale to zależy jakim typem palacza jesteś.

Tristan-Goligher-captures-the-mood-of-Dolores-on-a-Fall-afternoon.-1-1024x682

W zależności od charakteru osoby używającej marihuanę, może być ona prawdziwą pomocą przy testach i egzaminach w szkole. Istnieje grupa palaczy, która wszystko co robi musi robić to pod wpływem THC. Badania dowodzą, że jeśli ci ludzie palą podczas studiowania, a następnie zapalą przed egzaminem to twierdzą oni, że marihuana pomaga im uzyskać lepsze wyniki na egzaminach. Osoby palące przed testami twierdzą, że marihuana pomaga im się skupić na zadaniu, i pomaga przystąpić do nich bez nerwów. Jej relaksacyjne właściwości sprawiają, że ta grupa osób może przystąpić do egzaminów bez niepotrzebnego stresu i skupić się tylko na egzaminie.

Druga grupa palaczy to taka, która nie może palić w czasie nauki lub być pod wpływem na egzaminach. Takie osoby które palą przed nauką, próbują przeczytać zdanie a w międzyczasie zaczynają myśleć o tym, co będą jeść na kolacje… a może teraz zjedzą skoro już są upalone? Jeśli jesteś palaczem o takich cechach, to zalecamy pozostać trzeźwym w trakcie nauki jak również na egzaminach.

Matt-Mernagh-Smoking-a-Joint-near-a-marijuana-plant

Mimo, że marihuana powoduje problemy z pamięcią krótkotrwałą, niektórzy ludzie potrafią korzystać z efektów THC podczas nauki jak i egzaminów. Jak na razie istnieje bardzo mało badań naukowych dotyczących tego tematu, a większość informacji które można znaleźć w internecie to opinie osób używających marihuany. Sam wiesz najlepiej do jakiego rodzaju się zaliczasz. Jeśli wiesz, że możesz palić i poprawnie wykonywać swoje szkolne obowiązki, to nie ma problemu. Ale jeśli masz jakieś wątpliwości co do przyswajania wiedzy pod wpływem THC, i nie możesz się skupić na jednej rzeczy, lepiej odstaw jointy do czasu aż się nauczysz i wszystko ogarniesz 🙂

 

źródło

2 komentarze

  1. Uwielbiam uczyć sie upalony. Nie jestem jednak przekonany czy to dobry pomysł. Czekam na jakieś nowe badania 😀

  2. U mnie to zależy od tego, czy przed upaleniem jestem najedzony, czy nie 😀

Polecane produkty

Blackberry Kush – recenzja

Marihuana pomaga w walce z bezsennością