Turysta okradł depozyt na marihuanę na lotnisku w Chicago. Policja szuka złodzieja

Kiedy na początku tego miesiąca policja w Chicago zainstalowała na lotniskach tak zwane „pudełka amnestii konopi”, pomysł polegał na zapewnieniu podróżnym możliwości wyrzucenia zioła przed lotem.

Złodziej ukradł marihuanę z lotniska w Chicago
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jeden z turystów postanowił jednak zadziałać całkiem odwrotnie i zamiast wsadzić swoje zioło do skrzynki na konopie, postanowił je z niej wyciągnąć, kiedy wylądował na lotnisku w Chicago. Trzeba przyznać, że złodziej wybrał niecodzienny sposób na pozyskanie darmowej marihuany.

Rzecznik policji w Chicago Anthony Guglielmi powiedział w rozmowie dla Chicago Sun-Times, że w poniedziałek wieczorem nieznana osoba „wyciągnęła nieznany obiekt z wnętrza skrzynki”.

„Próba usunięcia czegokolwiek ze skrzynki jest przestępstwem, a detektywi już badają tę sprawę”, powiedział Guglielmi dla New York Post.

Lokalni urzędnicy ogłosili na początku tego miesiąca, że skrzynki amnestii konopi zostały zainstalowane na międzynarodowym lotnisku O’Hare i lotnisku w Midway. Pudełka są przeznaczone dla podróżnych, którzy chcieliby porzucić swoją marihuanę przed wejściem na pokład samolotu.

Krajowi podróżnicy przelatujący przez lotniska w Chicago, takie jak O’Hare i Midway, nie zostaną aresztowani, jeśli zostaną zatrzymani z marihuaną w bagażu podręcznym. Rzecznik prasowy policji w Chicago powiedział, że dopóki podróżni dostosowują się nowego prawa dotyczącego marihuany, nie będą egzekwować niczego – choć nie należy tego interpretować jako zachęty do podróżowania z konopiami.

„Wcale nie zachęcamy ludzi do przewożenia konopi indyjskich przez lotniska” – powiedziała Maggie Huynh, rzeczniczka policji w Chicago. „Ale jeśli z jakiegoś powodu masz je przy sobie, mamy skrzynki na konopie, abyś mógł się ich pozbyć przed wejściem do samolotu.”

Nowe prawo stanu Illinois, które weszło w życie 1 stycznia 2020r., pozwala dorosłym w wieku 21 lat i starszym na zakup i posiadanie do jednej uncji marihuany. Ustawa, podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera zeszłego lata, spowodowała również ułaskawienie ponad 100 000 osób wcześniej skazanych za przestępstwa związane z posiadaniem niewielkich ilości marihuany. Illinois jest 11. stanem, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -