- Reklama -
Banner

Warszawa, lotnisko Chopina: 23 letni Malezyjczyk chciał przemycić 19 kg marihuany [video]

Na warszawskim lotnisku Chopina funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 19 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych.

23-letni obywatel Malezji, przylatujący z Bangkoku, zwrócił na siebie uwagę swoim nerwowym zachowaniem już przy taśmie bagażowej. Jego niespójne wyjaśnienia dotyczące celu podróży oraz niejasne plany pobytu w Polsce tylko pogłębiły podejrzenia funkcjonariuszy.

Mł. asp. Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka KAS, relacjonuje: „Podejrzany podróżny udał się korytarzem ‘Zielona Linia – Nic do zgłoszenia’. Już w tym miejscu został skierowany do dodatkowej kontroli.” W trakcie przeszukania jego bagażu, funkcjonariusze odkryli 34 pakiety z suszem roślinnym, zamknięte próżniowo w przezroczyste folie. W walizce nie znaleziono żadnych rzeczy osobistych, jedynie koc.

000JFWCK38VR6KBW C116 F4

Wstępne badanie narkotestem wykazało, że susz to marihuana. Łącznie w walizce znajdowało się 19,3 kg tej substancji o wartości rynkowej blisko miliona złotych. Podejrzany przyznał się do przemytu, tłumacząc, że zrobił to dla zarobku. Walizkę miał przekazać w Warszawie, a towar prawdopodobnie miał trafić na polski rynek.

Towar został przekazany do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku, gdzie potwierdzono, że substancja to marihuana. Sąd zdecydował o aresztowaniu 23-latka na trzy miesiące. Za próbę przemytu takiej ilości narkotyków grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

000JFWI7BQQIEFXG C116 F4

„To pokazuje, jak ważne są działania prewencyjne i czujność naszych funkcjonariuszy” – dodaje mł. asp. Pasieczyńska. Przypadki przemytu narkotyków są niestety coraz częstsze, jednak wiele z nich udaje się udaremnić.

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie prowadzi dalsze postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować