- Reklama -
Banner

Na lotniskach w Chicago turyści mogą pozostawić marihuanę w specjalnych boksach

Podróżnicy posiadający marihuanę na na lotniskach w Chicago (Illinois) od mogą zdeponować konopie w przeznaczonych do tego pudełkach, a nawet jeśli zostaną zatrzymani z marihuaną, to nie będą aresztowani, o ile posiadają ilości dozwolone przez prawo – twierdzi policja w Chicago. Mimo że marihuana nadal jest nielegalna na mocy prawa federalnego – a przewożenie marihuany przez granice stanowe jest nielegalne – władze nie zamierzają aresztować osób posiadających przy sobie konopie indyjskie na lotniskach w Chicago, poinformowali w piątek urzędnicy.

Władze Chicago ogłosiły w tym tygodniu, że na międzynarodowym lotnisku O’Hare i lotnisku w Midway zainstalowano tak zwane „cannabis amnesty boxes”, do których turyści przed lotem mogą wyrzucić marihuanę. Umieszczone w punktach kontrolnych na każdym lotnisku, pudełka będą służyć jako pojemnik dla podróżnych, którzy chcieliby porzucić konopie lub produkty z THC wejściem na pokład.

pudelko amnestii konopi

Nie zachęcamy ludzi do wnoszenia konopi indyjskich na teren lotniska” – powiedziała rzeczniczka Chicago Police Maggie Huynh w wywiadzie dla Chicago Tribune. „Ale jeśli z jakiegoś powodu masz je przy sobie, mamy pudełka amnestii, abyś mógł się ich pozbyć przed wejściem do samolotu.”

Nowe prawo stanu Illinois, które weszło w życie 1 stycznia 2019r., pozwala dorosłym w wieku 21 lat i starszym na zakup i posiadanie do jednej uncji (~28g) marihuany. Ustawa, podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera zeszłego lata, spowodowała również ułaskawienie ponad 100 000 osób wcześniej skazanych za przestępstwa związane z posiadaniem niewielkiej ilości konopi indyjskich. Illinois jest 11. stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych.

Posiadanie marihuany na lotniskach w Chicago (Illinois)

Nawet jeśli turysta zapomni pozostawić konopie w pudełkach amnestii, to policja w Chicago nie aresztuje go, jeśli posiada przy przy sobie dozwoloną ilość. Od 1 stycznia w Illinois dorośli w wieku 21 lat mogą posiadać do 30 gramów kwiatów konopi indyjskich, 500 mg THC w produkcie spożywczym i 5 gramów koncentratów konopi indyjskich. Połowa tych ilości jest dozwolona dla osób niebędących mieszkańcami stanu Illinois.

Aby zapewnić wszystkim podróżującym bezpieczne podróżowanie, zachęcamy wszystkich podróżnych, aby nie przewozili marihuany przez lotniska w Chicago, ponieważ zgodnie z prawem federalnym jest to nielegalne”, powiedział komendant policji Chicago William Mullane. “Ale jeśli działają zgodnie z wytycznymi naszego obecnego prawa, od 1 stycznia nie możemy niczego egzekwować. Jeśli są legalne, to są legalne ”.

Jeśli nie jest to naruszeniem, zaoferowalibyśmy im odpowiednie zdeponowanie konopi, jeśli chcieliby, lub mogliby kontynuować podróż” – powiedział Mullane.

Międzynarodowi podróżnicy, przynajmniej ci, którzy przylatują do Chicago, również będą musieli przestrzegać prawa federalnego. Agenci celni nadal będą egzekwować prawo federalne dotyczące podróżnych wjeżdżających do USA. Podróżni zatrzymani z marihuaną w urzędach celnych w USA mogą spotkać się z „odmową przyjęcia, zajęciem, grzywną i aresztem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować