- Reklama -
Banner

Ten kierunek studiów nauczy, jak zarabiać pieniądze będąc recenzentem marihuany

Tylko w 2016 roku Kolorado sprzedało marihuanę o łącznej wartości ponad 1,3 miliarda dolarów. Nic dziwnego, że uniwersytety chcą dzielić się wiedzą z osobami, które szukają kariery w branży legalnej marihuany. University of Denver otworzyło nowy kierunek studiów, dzięki któremu studenci dowiedzą się jak zostać krytykiem marihuany i w jaki sposób pisać o efektach trawki.

W przeciwieństwie do takich miejsc jak Oaksterdam, University of Vermont, gdzie profesorowie uczą jak uprawiać konopie indyjskie, szkolą techników laboratoryjnych lub szkolą lekarzy, kurs na University of Denver w całości skupia się na prawnym i praktycznym aspekcie dziennikarstwa marihuanowego.

W kursie użyto Leafly Deputy Editor i Weed the People: The Future of Legal Marijuana in America autorstwa Bruce’a Barcotta , jako tekstów podstawowych. Barcott zaczął pisać książkę w 2012r., kiedy w Kolorado zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych.

Czego nauczy się dziennikarz konopny?

Andrew Matranga uczy studentów pisania o konopiach. Naucza historii konopi, wyzwaniach ustawodawczych jakie stawiane są przez DEA. Studenci mają też możliwość praktycznego przyjrzenia się marihuanie, dzięki czemu obiektywnie będą opisywać jej efekty.

Studenci budują swoją własną bazę wiedzy, pracują nad projektami multimedialnymi, które pokazują efekty rynku rekreacyjnego i medycznego w różnych stanach. Podobnie jak w przypadku praktyki dziennikarskiej, dziennikarz konopny będzie zbierał informacje, przeprowadzał wywiady i zbierał opinie od obywateli. Dziennikarze konopi będą również poznawać produkty, testować je i recenzować.

Ten kierunek studiów jest marzeniem dla ludzi, którzy chcą połączyć pasję do marihuany z pasją dziennikarstwa. Chociaż w USA medyczna marihuana jest już legalna od prawie 30 lat (w Kalifornii), to dopiero teraz poszczególne uczelnie otwierają się na szerzenie wiedzy w tym temacie.

Na początku września urzędnicy w Niagara College, z siedzibą w Ontario (Kanada), ogłosili plan utworzenia podyplomowego, jednorocznego programu studiów, który poświęcony będzie jedynie uprawie marihuany. To pierwszy tego typu kierunek w kraju.

Na studia poświęcone uprawie marihuany będzie mogło dostać się 25 kandydatów posiadających licencjat z agrobiznesu, nauk rolniczych, nauk przyrodniczych, ogrodniczych lub ich pochodnych. Kampus utworzy obiekt, w którym studenci będą się koncentrować na uprawie roślin, ich patologii, właściwościach i nie tylko.

Praca marzenie – krytyk marihuany

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować