- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościŚwiatSnoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg jest synonimem konopi indyjskich, a jego pasja do marihuany rośnie z dnia na dzień. Fundusz inwestycyjny Snoop Dogg’a zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestycje w branżę konopną.

Podczas gdy raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Calvis Broadaus Jr., odniósł wiele sukcesów w branży muzycznej, to jego drugi biznes może okazać się bardziej intratny.

Jeśli chodzi o konopie indyjskie, niewiele osób miało tak duży wpływ jak Snoop. W 2015 roku został współzałożycielem Casa Verde Capital, funduszu venture capital specjalizującego się w “drugorzędnej” stronie biznesu legalnej marihuany. Innymi słowy, częściami rozwijającego się biznesu konopnego, które nie są związane z samą rośliną. Obejmuje to, ale nie ogranicza się do dziedzin zdrowia, technologii, usług finansowych, technologii, mediów i technologii laboratoryjnych.

Chociaż firma Snoop’a działa już od prawie trzech lat, to daleko jej do osiągnięcia celu. Jednak w tym tygodniu firma ostatecznie zamknęła rundę finansowania funduszu, który posiada już 45 milionów dolarów na przyszłe przedsięwzięcia biznesowe.

Snoop Dogg i branża legalnej marihuany

Snoop Dogg szuka wolontariuszy do palenia jego marihuany

W wywiadzie dla Tech Crunch, Karan Wadhera, partner zarządzający Snoopa w firmie, twierdzi, że większość z 45 milionów dolarów została zebrana w ciągu ostatniego roku, poprzez inwestorów indywidualnych i spółki komandytowe.

Początkowo, jak wyjaśnił Wadhera, firma miała trudności ze zdobyciem pieniędzy. Ale dzięki nazwisku Snoop Dogga i modelu biznesowemu firmy, firma była w stanie znacząco wzrosnąć w ciągu ostatniego roku.

W obecnej wersji CVA obejmuje rozwój szeregu nowych firm zajmujących się konopiami indyjskimi, w tym Eaze, Greenbits oraz Leaflink i Merry Jane. Firma zdywersyfikowała swoje działania w sektorach technologii, mediów i finansów w branży konopi indyjskich.

Jeśli chodzi o rolę Snoopa w firmie, Wadhera mówi, że jest bardziej ambasadorem marki, niż kimkolwiek innym. Jednak czasami odpowiedzialny jest za brudną robotę w niektórych projektach związanych z mediami.

Snoop Zarobił ponad 40 milionów dolarów na inwestycji w marihuanę

fot. marijuanastocks.com
fot. marijuanastocks.com

Snoop zrobił karierę, mówiąc o marihuanie, kiedy w dużej mierze uważano ją za nielegalną substancję. Teraz przechodzi na biznesową stronę legalnej marihuany. Przeniesienie uwagi na legalne konopie indyjskie może pomóc w usunięciu niektórych stygmatów związanych z rośliną.

W listopadzie firma inwestycyjna przejęła nowy sektor przemysłu konopi – testy laboratoryjne. Fundusz Snoop Dogg’a zainwestował ponad 1 milion USD w Canalysis, laboratorium konopi indyjskich, które testuje medyczne i rekreacyjne produkty z konopi indyjskich przeznaczone dla hodowców, producentów i aptek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Dwóch paranoicznych przemytników marihuany zadzwoniło pod 911, aby się poddać (video)

Dwóch amerykańskich przemytników marihuany złamało złotą zasadę handlu narkotykami. Będąc pod wpływem marihuany, którą...

Kanadyjski producent marihuany rozpocznie współpracę ze szwedzkim koncernem farmaceutycznym

Firma Novartis AG rozpoczęła współpracę z kanadyjską firmą produkującą konopie indyjskie, wspieraną przez miliardera...

Izrael dekryminalizuje marihuanę. Jej posiadanie nie jest już przestępstwem

Ustawa dotycząca dekryminalizacji marihuany  w Izraelu, została zatwierdzona w pierwszym czytaniu. Projekt ustawy, który...

Opublikowano raport dotyczący zagrożeń związanych z przycinaniem konopi indyjskich

Niedawno opublikowany dokument wydany przez rządowe Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w USA...