- Reklama -
Banner

Snoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg jest synonimem konopi indyjskich, a jego pasja do marihuany rośnie z dnia na dzień. Fundusz inwestycyjny Snoop Dogg’a zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestycje w branżę konopną.

Podczas gdy raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Calvis Broadaus Jr., odniósł wiele sukcesów w branży muzycznej, to jego drugi biznes może okazać się bardziej intratny.

Jeśli chodzi o konopie indyjskie, niewiele osób miało tak duży wpływ jak Snoop. W 2015 roku został współzałożycielem Casa Verde Capital, funduszu venture capital specjalizującego się w “drugorzędnej” stronie biznesu legalnej marihuany. Innymi słowy, częściami rozwijającego się biznesu konopnego, które nie są związane z samą rośliną. Obejmuje to, ale nie ogranicza się do dziedzin zdrowia, technologii, usług finansowych, technologii, mediów i technologii laboratoryjnych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chociaż firma Snoop’a działa już od prawie trzech lat, to daleko jej do osiągnięcia celu. Jednak w tym tygodniu firma ostatecznie zamknęła rundę finansowania funduszu, który posiada już 45 milionów dolarów na przyszłe przedsięwzięcia biznesowe.

Snoop Dogg i branża legalnej marihuany

Snoop Dogg szuka wolontariuszy do palenia jego marihuany

W wywiadzie dla Tech Crunch, Karan Wadhera, partner zarządzający Snoopa w firmie, twierdzi, że większość z 45 milionów dolarów została zebrana w ciągu ostatniego roku, poprzez inwestorów indywidualnych i spółki komandytowe.

Początkowo, jak wyjaśnił Wadhera, firma miała trudności ze zdobyciem pieniędzy. Ale dzięki nazwisku Snoop Dogga i modelu biznesowemu firmy, firma była w stanie znacząco wzrosnąć w ciągu ostatniego roku.

W obecnej wersji CVA obejmuje rozwój szeregu nowych firm zajmujących się konopiami indyjskimi, w tym Eaze, Greenbits oraz Leaflink i Merry Jane. Firma zdywersyfikowała swoje działania w sektorach technologii, mediów i finansów w branży konopi indyjskich.

Jeśli chodzi o rolę Snoopa w firmie, Wadhera mówi, że jest bardziej ambasadorem marki, niż kimkolwiek innym. Jednak czasami odpowiedzialny jest za brudną robotę w niektórych projektach związanych z mediami.

Snoop Zarobił ponad 40 milionów dolarów na inwestycji w marihuanę

fot. marijuanastocks.com
fot. marijuanastocks.com

Snoop zrobił karierę, mówiąc o marihuanie, kiedy w dużej mierze uważano ją za nielegalną substancję. Teraz przechodzi na biznesową stronę legalnej marihuany. Przeniesienie uwagi na legalne konopie indyjskie może pomóc w usunięciu niektórych stygmatów związanych z rośliną.

W listopadzie firma inwestycyjna przejęła nowy sektor przemysłu konopi – testy laboratoryjne. Fundusz Snoop Dogg’a zainwestował ponad 1 milion USD w Canalysis, laboratorium konopi indyjskich, które testuje medyczne i rekreacyjne produkty z konopi indyjskich przeznaczone dla hodowców, producentów i aptek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować