nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep, stacjonarny, cannabis, thc, thc-thc, marihuana nasiona

Strona główna Aktualności Aktualności ze świata Przemytnicy używają wyrzutni do przerzucania marihuany przez granicę

Przemytnicy używają wyrzutni do przerzucania marihuany przez granicę

fot. azcentral
Reklama

Meksykańscy żołnierze przechwycili ręcznie wykonaną wyrzutnię, która według nich była używana do przerzucania paczek z marihuaną przez granicę.

Prokurator generalny Meksyku powiedział w środę, że żołnierze znaleźli bazookę w ubiegłym tygodniu podczas nalotu na dom.

fot. instagram.com/

Bazooka została wykonana przy użyciu długiej lufy o średnicy około 60 centymetrów. Z jednej strony wyposażona była ona w sprężarkę, dzięki której wystrzeliwano paczki z marihuaną. Urządzenie zostało zamontowane w furgonetce, w której usunięto tylne siedzenia, aby pociski mogły zostać wystrzelone, kiedy tylne drzwi samochodu były otwarte.

Reklama

Oprócz furgonetki i bazooki, żołnierze przejęli 1800kg marihuany w domu podejrzanego. Agencja oznajmiła, że w związku z tym odkryciem nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań, ponieważ podejrzanego nie było w domu, kiedy policjanci zrobili nalot.

Organy ścigania po obu stronach granicy USA i Meksyku wiedzą o kreatywności przemytników, którzy wymyślają coraz to nowsze sposoby na przemyt marihuany przez granicę.

Wcześniej w tym roku agenci straży granicznej przechwycili podobną katapultę, która zamontowana była jednak na płocie granicznym i służyła do przerzucania paczek z marihuaną.

Sprawdź: Na murze między Meksykiem i USA zamontowano katapultę. Służyła przemytnikom marihuany

Na legalizacji marihuany tracą kartele narkotykowe

Przemyt marihuany z Meksyku do Stanów Zjednoczonych znacznie spadł po tym, jak kolejne stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba transakcji karteli narkotykowych spadła do
około 70%
.

Wyniki te zostały potwierdzone przez raport US Drug Enforcement Administration w październiku 2015 roku. W raporcie wskazano, że nastąpiło zmniejszenie przemytu o 23% w porównaniu do roku poprzedniego. Ponadto, władze przejęły około 900 ton nielegalnie przemycanej marihuany wzdłuż granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Komentarzy

Reklama

Znajdź najbliższe sklepy konopne

 

Loading

Kolejne artykuły

Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Royal Queen Seeds