- Reklama -
Banner

Pierwszy dzień legalizacji marihuany w Waszyngtonie! Co? Gdzie? Jak? Kiedy i za ile?

Waszyngton jako drugi stan w USA zalegalizował marihuanę, i od dziś można tam kupić ją legalnie do celów rekreacyjnych. Waszyngton i Kolorado to na razie dwa stany które zdecydowały się pozwolić obywatelom na zakup i posiadanie marihuany.

 

Ile kosztuje legalna marihuana w Waszyngtonie?

Podczas gdy niektóre sklepy ustaliły, że gram marihuany będzie kosztował od 10 do 12 dolarów – porównywalne ceny do tych na czarnym rynku – to inne przewidują sprzedaż marihuany w okolicy 20 dolarów za gram lub więcej, ze względu na wysokie podatki które wynoszą 25% ze sprzedaży hurtowej i 25% w handlu detalicznym.

Czy trzeba mieszkać w Waszyngtonie aby móc legalnie kupić marihuanę?

Nie, ale trzeba mieć 21 lat lub więcej. Jeśli spełniasz ten wymóg, możesz zakupić do uncji (ok 28g) suszu marihuany, lub 7g stężonej marihuany (haszysz, koncentrat marihuany), i około 45g marihuany w formie spożywczej. Jedzenie z marihuaną musi jednak zostać zatwierdzone przez państwo, a na to jeszcze trzeba poczekac.

Gdzie można palić marihuanę?

Konsumpcja publiczna nie jest dozwolona w Waszyngtonie. Palenie i spożywanie marihuany jest zabronione na ulicach, w parkach i innych miejscach publicznych. Można spokojnie zaplić w domach, ale hotele mogą juz wprowadzić zakaz palenia, zwłaszcza jeśli w budynku nie można palić tytoniu. Władze państwowe rozważają otwarcie specjalnych klubów palaczy, w których będzie można cieszyć się konsumpcją marihuany.

Jak marihuana została zalegalizowana w Waszyngtonie?

Mieszkańcy Waszyngtonu głosowali za przyjęciem ustawy legalizacji w listopadzie 2012r. Miesiąc później, ustawa zaczęła działać, jednak osoby odpowiedzialne za ustalenie warunków i kryteriów niezbędnych do jej wprowadznia mieli na to rok czasu.

Realizacja legalizacji była opóźniona, ponieważ marihuana nadal jest uważana za narkotyk przez rząd federalny. Jednak rząd chce zmienić politykę narkotykową, i nie wykazuje większego zainteresowania zmianą prawa w Waszyngtonie i Kolorado. W kwietniu prokurator generalny USA Eric Holder powiedział, że jest ostrożnym optymistą mówiąc o inicjatywach w Waszyngtonie i Kolorado.

Czym sie różni legalizacja w Waszyngtonie i Kolorado?

Istnieje znaczna różnica w prawie między tymi stanami. Pierwszą jest to, że licencja w Kolorado pozwala ludziom hodować marihuanę, podczas gdy w Waszyngtonie jest to zabronione, i tylko osoby posiadające licencje mogą posiadać własne plantacje.

Jakie inne państwa oczekują na legalizację marihuany?

Inicjatywa zalegalizowania marihuany do celów rekreacyjnych w Alasce zacznie się w listopadzie, i na kartach do głosowania będzie można oddać głos. Wniosek ten pozwoli osobom dorosłym powyżej 21-ego roku życia posiadać do 28g marihuany i hodować aż sześć roślin konopi indyjskich na własny użytek.

Działacze skupiają się na inicjatywie pozwalającej na głosowanie w wyborach państwowych, zwłaszcza w państwach które wykazały się otwartością na legalizację, takich jak Nevada i Kalifornia, która była pierwszym stanem który zalegalizował marihuanę medyczną.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Gubernator Nowego Jorku Anderw Cuomo podpisał ustawę zalegalizowania marihuany do celów medycznych, choć nie jest on przekonany do pełnej legalizacji.

 

Galeria z pierwszego dnia legalizacji marihuany w Waszyngtonie:

waszyngton marihuana legalizacja10

waszyngton marihuana legalizacja9

waszyngton marihuana legalizacja8

waszyngton marihuana legalizacja7

waszyngton marihuana legalizacja6

waszyngton marihuana legalizacja5

waszyngton marihuana legalizacja4

"First Retail Marijuana Stores Open In Washington State"

"First Retail Marijuana Stores Open In Washington State"

"First Retail Marijuana Stores Open In Washington State"

waszyngton marihuana legalizacja

waszyngton marihuana legalizacja odmiany

waszyngton marihuana legalizacja odmiany2

kolejka waszyngton marihuana legalizacja

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować