- Reklama -
Banner

Papierosy z THC trafią do Szwajcarskich hipermarketów

Już oficjalnie papierosy z konopiami są sprzedawane w Szwajcarii. Firma Koch & Gsell wyszła z inicjatywą stworzenia “papierosów”, które zawierać będą Szwajcarski tytoń i lokalne uprawiane konopie.

Firma Koch & Gsell twierdzi, że jest pierwszą na świecie firmą dystrybuującą gotowe… jointy? Papierosy? No właśnie – Heimat, bo tak nazywają się papierosy z konopiami zawierają THC o stężeniu 1%.

“Naturalna mieszanka tytoniu i konopi dostarcza bukietu łagodnych, słodkich i pikantnych aromatów, kiedy jest palona, wydzielając niezauważalny zapach marihuany.” – oświadczyła firma w komunikacie prasowym.

“I tak, oczywiście jest to legalne.”

Papierosy Heimat są wprowadzone do obrotu jako leki, które zawierają dozwoloną ilość THC. Dzięki niewielkiej ilości psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC) są one klasyfikowane jako produkt na bazie konopi przemysłowych, a nie konopi indyjskich.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Heimat zawierają też duże ilości CBD (kannabidiolu), który ma wiele właściwości leczniczych. Badania wykazały już jego skuteczność w leczeniu między innymi padaczki, depresji i innych chorób, ale działa on również jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy.

papierosy z marihuana heimat
fot. heimatzigaretten.ch

Pełnoletnie osoby w Szwajcarii mogą legalnie kupić papierosy z konopiami za 19.90 franków szwajcarskich (około 80zł). Dostępne są one w kioskach i na stronie internetowej firmy Koch & Gsell. Od 24 lipca będą one również dostępne w największej sieci hipermarketów w kraju – Coop.

Wera Aegerter z Koch & Gsell powiedziała, że papierosy Heimat okazały się tak popularne wśród dystrybucyjnych firm, że ledwo udało się zrealizować wszystkie zamówienia.

Sieć hipermarketów Coop ma pewność, że zapotrzebowanie na papierosy Heimat będzie duże, ponieważ “produkty z konopi są modne.” Sieć sprzedaży detalicznej dystrybuuje już herbatę konopną i piwo konopne, jak również oleje konopne.

Szwajcaria planuje deryminalizację konsumpcji i produkcji marihuany do użytku osobistego, przez co posiadanie do 10g marihuany nie będzie już przestępstwem karnym, które obecnie karane jest grzywną w wysokości 100 franków.

Chociaż papierosy z konopiami można palić wszędzie, gdzie palenie tytoniu jest dozwolone, to firma nadal ostrzega konsumentów, aby nie wywozili ich za granicę, jeśli chcą uniknąć kar.

Chociaż firma twierdzi, że jest pionierem w masowej produkcji papierosów z konopiami, to kilka Amerykańskich firm oferuje już gotowe jointy, jednak zawierają one tylko konopie indyjskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować