- Reklama -
Banner

Obywatele Szwajcarii konsumują aż 56 ton konopi rocznie

Nowe badanie wskazuje, że mieszkańcy Szwajcarii konsumują niemal 60 ton konopi rocznie, a legalna branża produktów konopnych zawierających mniej niż 1% THC generuje niemal miliard franków szwajcarskich rocznie.

Kontynent europejski przechodzi znaczącą zmianę, jeśli chodzi o politykę dotyczącą konopi, a pod wieloma względami Szwajcaria znajduje się na jej czele. Produkty z konopi o niskiej zawartości THC (mniej niż 1%), takie jak susz CBD, są legalnie kupowane i sprzedawane w całej Szwajcarii od 2017 roku.

Szwajcaria jest również jednym z niewielu krajów w Europie, w których istnieje stosunkowo nowa koncepcja znana jako pilotażowe programy dotyczące konopi. Zasadniczo programy pilotażowe pozwalają na legalną sprzedaż marihuany w niektórych miastach w ramach programu badawczego.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zespół naukowców z UNIGE i firmy konsultingowej EBP przeprowadzili niedawno ankietę badającą wpływ obecnych przepisów i polityki na gospodarkę Szwajcarii.

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (FOPH) we współpracy z kantonami Genewy, Bazylei-Miasta oraz miastami Berno i Zurychu sfinansował badanie, które pokazuje niedostępne wcześniej informacje z perspektywy ekonomicznej” czytamy w wynikach ankiety.

Szwajcarzy palą 56 ton konopi rocznie

Jednym z głównych wniosków z badania jest to, że obywatele Szwajcarii konsumują około 56 ton konopi rocznie, branża konopna w Szwajcarii generuje roczny obrót w wysokości około miliarda franków szwajcarskich – pokazują badania przeprowadzone przez Uniwersytet Genewski i firmę doradczą EBP.

Badanie wykazało, że „całkowita wartość dodana brutto” przemysłu konopi indyjskich w gospodarce szwajcarskiej była porównywalna do krajowej produkcji samochodów i części samochodowych, a siła robocza przemysłu konopnego „jest podobna do zatrudnienia generowanego przez szwajcarskie firmy ubezpieczeniowe.”

Wyniki badań pojawiły się w czasie, kiedy komisja do spraw społecznych i zdrowotnych zgromadzenia narodowego rozpoczęła niedawno wniosek ustawodawczy dotyczący legalizacji konopi indyjskich. Wyniki pokazują, że obecny nielegalny rynek jest obciążeniem dla kosztów publicznych, podczas gdy legalna branża konopna generuje duże zyski i zmniejsza obciążenia związane z zatrzymywaniem konsumentów konopi.

Potrzebujemy zatem dobrze uregulowanego rynku, który zapewni ochronę dzieci i młodzieży” – powiedział Adrian Gschwend, szef polityki i wdrażania w FOPH.

To badanie […] zapewnia niezbędne informacje na temat ekonomicznych skutków obecnych i alternatywnych scenariuszy regulacyjnych, które dodadzą nowej jakości do procesu legislacyjnego dotyczącego regulacji konopi w Szwajcarii” – dr Sandro Cattacin, profesor zwyczajny na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Genewskiego powiedział w podsumowaniu badań.

Medyczna marihuana w Szwajcarii

22 czerwca Rząd Szwajcarii ogłosił, że ​​zniesie zakaz stosowania marihuany do celów medycznych, zgodnie z poprawką do szwajcarskiej ustawy o środkach odurzających, którą parlament zatwierdził w marcu 2021 r. Według Agence France Presse rząd „zamierza ułatwić pacjentom dostęp do konopi indyjskich do zastosowania medycznego.”

Decyzja o zastosowaniu leku na bazie konopi do celów terapeutycznych będzie spoczywać na lekarzu w porozumieniu z pacjentem” – powiedział rząd o poprawce. Od 1 sierpnia pacjenci nie będą już musieli uzyskiwać zgody Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (FOPH). Jednak sprzedaż i konsumpcja konopi indyjskich dla dorosłych nadal pozostanie nielegalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować