- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Obywatele Szwajcarii konsumują aż 56 ton konopi rocznie

Nowe badanie wskazuje, że mieszkańcy Szwajcarii konsumują niemal 60 ton konopi rocznie, a legalna branża produktów konopnych zawierających mniej niż 1% THC generuje niemal miliard franków szwajcarskich rocznie.

Szwajcaria - obywatele konsumują 56 ton marihuany rocznie
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Kontynent europejski przechodzi znaczącą zmianę, jeśli chodzi o politykę dotyczącą konopi, a pod wieloma względami Szwajcaria znajduje się na jej czele. Produkty z konopi o niskiej zawartości THC (mniej niż 1%), takie jak susz CBD, są legalnie kupowane i sprzedawane w całej Szwajcarii od 2017 roku.

Szwajcaria jest również jednym z niewielu krajów w Europie, w których istnieje stosunkowo nowa koncepcja znana jako pilotażowe programy dotyczące konopi. Zasadniczo programy pilotażowe pozwalają na legalną sprzedaż marihuany w niektórych miastach w ramach programu badawczego.

Zespół naukowców z UNIGE i firmy konsultingowej EBP przeprowadzili niedawno ankietę badającą wpływ obecnych przepisów i polityki na gospodarkę Szwajcarii.

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (FOPH) we współpracy z kantonami Genewy, Bazylei-Miasta oraz miastami Berno i Zurychu sfinansował badanie, które pokazuje niedostępne wcześniej informacje z perspektywy ekonomicznej” czytamy w wynikach ankiety.

- Reklama - Cannabis Light logo

Szwajcarzy palą 56 ton konopi rocznie

Jednym z głównych wniosków z badania jest to, że obywatele Szwajcarii konsumują około 56 ton konopi rocznie, branża konopna w Szwajcarii generuje roczny obrót w wysokości około miliarda franków szwajcarskich – pokazują badania przeprowadzone przez Uniwersytet Genewski i firmę doradczą EBP.

Badanie wykazało, że „całkowita wartość dodana brutto” przemysłu konopi indyjskich w gospodarce szwajcarskiej była porównywalna do krajowej produkcji samochodów i części samochodowych, a siła robocza przemysłu konopnego „jest podobna do zatrudnienia generowanego przez szwajcarskie firmy ubezpieczeniowe.”

Wyniki badań pojawiły się w czasie, kiedy komisja do spraw społecznych i zdrowotnych zgromadzenia narodowego rozpoczęła niedawno wniosek ustawodawczy dotyczący legalizacji konopi indyjskich. Wyniki pokazują, że obecny nielegalny rynek jest obciążeniem dla kosztów publicznych, podczas gdy legalna branża konopna generuje duże zyski i zmniejsza obciążenia związane z zatrzymywaniem konsumentów konopi.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Potrzebujemy zatem dobrze uregulowanego rynku, który zapewni ochronę dzieci i młodzieży” – powiedział Adrian Gschwend, szef polityki i wdrażania w FOPH.

To badanie […] zapewnia niezbędne informacje na temat ekonomicznych skutków obecnych i alternatywnych scenariuszy regulacyjnych, które dodadzą nowej jakości do procesu legislacyjnego dotyczącego regulacji konopi w Szwajcarii” – dr Sandro Cattacin, profesor zwyczajny na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Genewskiego powiedział w podsumowaniu badań.

Medyczna marihuana w Szwajcarii

22 czerwca Rząd Szwajcarii ogłosił, że ​​zniesie zakaz stosowania marihuany do celów medycznych, zgodnie z poprawką do szwajcarskiej ustawy o środkach odurzających, którą parlament zatwierdził w marcu 2021 r. Według Agence France Presse rząd „zamierza ułatwić pacjentom dostęp do konopi indyjskich do zastosowania medycznego.”

Decyzja o zastosowaniu leku na bazie konopi do celów terapeutycznych będzie spoczywać na lekarzu w porozumieniu z pacjentem” – powiedział rząd o poprawce. Od 1 sierpnia pacjenci nie będą już musieli uzyskiwać zgody Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (FOPH). Jednak sprzedaż i konsumpcja konopi indyjskich dla dorosłych nadal pozostanie nielegalna.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -