Dołącz do nas

Zdrowie

Dlaczego nie należy łączyć tytoniu z marihuaną

dlaczego nie należy łączyć marihuany z tytoniem

Większość palaczy preferuje palenie marihuany razem z tytoniem. Chociaż połączenie tytoniu i marihuany pozwala na skręcenie większej ilości jointów, to jednak nie jest to najlepsze połączenie.

Bez względu na przyczynę łączenia marihuany z tytoniem, lekarze na Karaibach ostrzegają, że może być to szczególnie niebezpieczne połączenie.

“To dlatego, że tytoń jest toksyną, to jest trucizna,” wyjaśnił Martin Didier, lekarz w Szpitalu Victoria w Saint Lucia.

“Dym tytoniowy zawiera ponad 4000 toksycznych substancji, które niszczą płuca. Jak wiemy, marihuana jest mniej toksyczna i nie jest rakotwórcza, i prawdopodobnie zawiera około 400 toksycznych substancji, ale połączenie marihuany i tytoniu i ich interakcja zmienia dym w truciznę, która niszczy strukturę i funkcje płuc z wieloma konsekwencjami.”

„Niemal wszystkie spośród tych 400 toksyn zawartych w dymie z marihuany można wyeliminować nie rezygnując jednocześnie z konsumowania samej marihuany. Wystarczy zamienić skręta na waporyzator, który zamiast toksycznego dymu dostarcza obojętnej dla zdrowia pary z kannabinoidów.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski, ekspert ze sklepu VapeFully. „To zdecydowanie najlepsza forma konsumpcji suszu.” – dodaje.

Didier i inni lekarze powiedzieli, że coraz bardziej powszechnym następstwem łączenia marihuany i tytoniu jest rozwój przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Definicja POChP jest “ogólnym terminem używanym do opisania postępujących chorób płuc, w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, nieodwracalnej astmy i niektórych form chorób oskrzeli.”

Pan American Health Organization poinformowało, że POChP “jest jedną z wielu głównych przyczyn śmierci w obu Amerykach, co stanowi wyzwanie dla zdrowia publicznego.”

Jeśli Didier ma rację, kombinacja marihuany i tytoniu może bezpośrednio przyczyniać się do tej epidemii.

Dobrą wiadomością jest to, że łatwo uniknąć powyższych powikłań. Wystarczy zrezygnować z dosypywania tytoniu do marihuany i konsumować tylko ziółko.

Niedawno pisaliśmy, że dym tytoniowy jest rakotwórczy i bardziej szkodliwy niż dym z marihuany. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Emory w Atlancie, wdychanie dymu marihuany, nawet przez dłuższy czas, nie jest związane ze szkodliwym wpływem na czynności płuc , takimi jak objętość wydechowa (FEV1) i natężona pojemność życiowa (FEV). Alternatywą dla samego palenia może być waporyzacja lub jedzenie.

Susz CBD Cannabis Light
Zamów legalny Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne