- Reklama -
Banner

Dlaczego nie należy łączyć tytoniu z marihuaną

Większość palaczy preferuje palenie marihuany razem z tytoniem. Chociaż połączenie tytoniu i marihuany pozwala na skręcenie większej ilości jointów, to jednak nie jest to najlepsze połączenie.

Bez względu na przyczynę łączenia marihuany z tytoniem, lekarze na Karaibach ostrzegają, że może być to szczególnie niebezpieczne połączenie.

“To dlatego, że tytoń jest toksyną, to jest trucizna,” wyjaśnił Martin Didier, lekarz w Szpitalu Victoria w Saint Lucia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Dym tytoniowy zawiera ponad 4000 toksycznych substancji, które niszczą płuca. Jak wiemy, marihuana jest mniej toksyczna i nie jest rakotwórcza, i prawdopodobnie zawiera około 400 toksycznych substancji, ale połączenie marihuany i tytoniu i ich interakcja zmienia dym w truciznę, która niszczy strukturę i funkcje płuc z wieloma konsekwencjami.”

„Niemal wszystkie spośród tych 400 toksyn zawartych w dymie z marihuany można wyeliminować nie rezygnując jednocześnie z konsumowania samej marihuany. Wystarczy zamienić skręta na waporyzator, który zamiast toksycznego dymu dostarcza obojętnej dla zdrowia pary z kannabinoidów.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski, ekspert ze sklepu VapeFully. „To zdecydowanie najlepsza forma konsumpcji suszu.” – dodaje.

Didier i inni lekarze powiedzieli, że coraz bardziej powszechnym następstwem łączenia marihuany i tytoniu jest rozwój przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Definicja POChP jest “ogólnym terminem używanym do opisania postępujących chorób płuc, w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, nieodwracalnej astmy i niektórych form chorób oskrzeli.”

Pan American Health Organization poinformowało, że POChP “jest jedną z wielu głównych przyczyn śmierci w obu Amerykach, co stanowi wyzwanie dla zdrowia publicznego.”

Jeśli Didier ma rację, kombinacja marihuany i tytoniu może bezpośrednio przyczyniać się do tej epidemii.

Dobrą wiadomością jest to, że łatwo uniknąć powyższych powikłań. Wystarczy zrezygnować z dosypywania tytoniu do marihuany i konsumować tylko ziółko.

Niedawno pisaliśmy, że dym tytoniowy jest rakotwórczy i bardziej szkodliwy niż dym z marihuany. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Emory w Atlancie, wdychanie dymu marihuany, nawet przez dłuższy czas, nie jest związane ze szkodliwym wpływem na czynności płuc , takimi jak objętość wydechowa (FEV1) i natężona pojemność życiowa (FEV). Alternatywą dla samego palenia może być waporyzacja lub jedzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować