- Reklama -
Banner

Knot konopny – co to jest i jak go używać?

Knot konopny to sznurek wykonany z włókien konopnych, który został pokryty warstwą wosku pszczelego. Po zapaleniu knot konopny działa jak wolno palący się knot, dzięki czemu nadaje się do rozpalenia bonga, fajek, jointów, bluntów oraz spliffów. Sprzedawane jako naturalna, oldschoolowa alternatywa dla zapalniczek lub zapałek, knoty konopne zanurzone w wosku pszczelim są popularnym wyborem wśród konsumentów konopi, którzy chcą być bardziej przyjaźni dla środowiska i dbać o zdrowie, gdy palą, choć brzmi to jak oksymoron.

Knoty konopne istnieją od tysiącleci, począwszy od pierwszego zarejestrowanego użycia konopi prawie 10 000 lat temu. Kulki knota konopnego powstają z długich i trwałych włókien konopnych, z których można również zrobić sznur i linę do stosowania na statkach oraz w innych gałęziach przemysłu. Silne włókna rośliny są jednym z powodów, dla których konopie były uprawiane, zanim zaczęto je kryminalizować.

 • export 467

  Knot konopny RAW Hemp Wick – 3 m

 • Knot konopny RAW Hemp Wick 30,5m

  KNOT KONOPNY RAW HEMP WICK – 30,5 M

  50 
 • export 468

  Knot konopny RAW Hemp Wick – 6 m

Dlaczego i do czego powinieneś używać knota konopnego?

Knot konopny zawinięty na zapalniczce
Zapalniczka BIC w specjalnym futerale przeznaczonym do przechowywania knota konopnego

Kiedy używasz zapalniczki butanowej do podpalenia konopi, gaz butanowy powoduje, że płomień ma bardzo wysoką temperaturę. Podczas wdechu dym jest znacznie gorętszy, spala więcej cennych kannabinoidów i terpenów oraz przenosi butan do płuc. Kiedy używasz zapałek, również wdychasz mieszankę kleju, drewna i palnych chemikaliów, która jest czymś więcej niż czystym płomieniem. Chociaż zapalniczki butanowe i zapałki są wygodnym sposobem na rozpalenie bonga, to niektórzy wolą trzymać szkodliwe związki z dala od swoich płuc.

Knot konopny pokryty woskiem pszczelim oferuje powolne spalanie z całkowicie naturalnych materiałów, które zdaniem wielu użytkowników dają czystszy smak konopi niż po rozpaleniu zapalniczką lub zapałką. Niektórzy konsumenci wolą również używać knotów konopnych do rozpalania konopi, ponieważ ułatwia to proces palenia. Płomień na nici knota konopnego nie gaśnie, jest bardziej precyzyjny i łatwo jest utrzymać wolno palący się knot w miejscu, które chcesz podpalić.

Używanie knota konopnego zapewnia bardziej aromatyczny dym. Może nawet zmaksymalizować moc twoich konopi, ponieważ płomień o stosunkowo niskiej temperaturze nie spala takiej samej ilości terpenów i kannabinoidów, jak nienaturalne źródła ognia. Jest to jeden z tych samych powodów, dla których wielu miłośników jointów używa bibułek z papieru konopnego. Bibułki konopne zapewniają czystsze i bardziej równomierne palenie, a sam dym nie zawiera tych samych substancji rakotwórczych ani chemicznych, co inne bibułki, do produkcji których użyto chemicznych dodatków.

Jak używać knota konopnego

Używanie knota konopnego wymaga kilku kroków, ale warto się z nimi zapoznać, aby cieszyć się gładkim, aromatycznym dymem z konopi. Dowiedz się, jak skutecznie rozpalić bongo, jointa lub lufkę za pomocą knota konopnego.

Odpalanie bonga knotem konopnym

1. Rozwiń kawałek knota

Najpierw rozwiń rolkę knota konopnego i odklej taśmę, która łączy całą rolkę, tak aby jeden koniec sznurka wystawał i był gotowy do użycia. Niektóre rolki konopi mają 3000cm długości, więc upewnij się, że nie rozwiniesz całkowicie rolki, bo zwinięcie 30 metrów sznurka w kulkę może nie być zbyt interesujące. Knot konopny jest również nieco lepki z powodu wosku pszczelego, więc staraj się przechowywać go w czystym miejscu, gdzie nie będzie gromadziło się zbyt dużo kurzu ani zanieczyszczeń. Wielu konsumentów trzyma długi kawałek knota konopnego wokół zapalniczki lub bonga, aby mieć do niego szybki dostęp.

2. Zapal końcówkę knota

Trzymaj pojedyncze pasmo knota z dala od wiatru lub tkanin i zapal jego końcówkę za pomocą zapalniczki lub zapałki. Tak, wspominaliśmy, dlaczego używanie zapalniczek butanowych nie jest dobrym pomysłem, ale nie martw się. Pierwszy płomień ognia podpali knot, a jego część, która dotyka płomienia z zapalniczki, natychmiast się spali, pozostawiając knot konopny wolny od chemikaliów.

3. Poczekaj na równy płomień

Pozwól płomieniowi trochę się rozpalić, aby prawidłowo chwycić szpulkę i usunąć wszelkie ślady chemikaliów. Gdy uzyskasz delikatny, równomierny płomień, użyj go jak każdego innego źródła ognia, aby rozpalić marihuanę.

4. Zapal zioło knotem

W przypadku jointa użyj knota konopnego, aby podpalić skręcony koniec bibułki i wdychaj, w taki sam sposób, w jaki robisz to używając zapalniczki lub zapałek. Knoty konopne zachowują swój kształt, gdy je rozwijasz, a nie opadają jak inne knoty, co pomaga w ich opanowaniu.

5. Zgaś knot

Kiedy skończysz używać knota konopnego, zgaś go, zanurzając końcówkę w wodzie lub dmuchając w płomień. Pozwól mu ostygnąć, a następnie utnij spaloną część i zawiń go z powrotem, aby zapewnić efektywne przechowywanie. Przed zwinięciem rolki upewnij się, że końcówka jest zgaszona – w przeciwnym cały knot może ulec spaleniu.

Jaki jest najlepszy knot konopny?

Wybierając knot konopny, trudno jest wybrać jakiś kiepski produkt, ale wiele sklepów oferuje konsumentom różne marki knotów konopnych i bibułek konopnych. Niektóre z nich są po prostu włóknami konopi przemysłowych zanurzonymi w wosku pszczelim, podczas gdy inne wykorzystują włókna konopi uprawianych specjalnie do produkcji knotów. Te specjalne odmiany często charakteryzują się skomplikowanym splotem i wysokiej jakości woskiem pszczelim, zwykle o subtelnym kwiatowym aromacie.

Do czego jeszcze służy knot konopny?

Użyteczność knota konopnego wykracza daleko poza palenie konopi. Dzięki powłoce z wosku pszczelego knot konopny może być używany do wyrobu świec, a także do zapalania świeczek, pieców, ognisk lub miotaczy ognia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować